Gönderen Konu: Şakaklar için daha ne yapabilirim?  (Okunma sayısı 443 defa)

Emre 55

• Yeni üye
  • *
Şakaklar için daha ne yapabilirim?
« : 07 Mayıs 2023, 14:17:12 »
Merhaba, herkese iyi günler. 15 yaşından beri saçlarım dökülüyor. İlk kez saçımın seyreldiğini 18 yaşında fark ettim. 18 yaşından beri şakaklarımdaki saçlar seyrek. Sağ şakak dört senede pek ilerlemedi ama sol şakak hafif geriye çekildi. 22 yaşına kadar vertex sağlamdı. Ama orada da hafif bir seyreklik görünce finasteride başlamaya karar verdim. Yaklaşık 3 aydır haftada 6 gün günde 1 mg finasterid kullanıyorum. (Genelde haftada bir gün almayı unuturum.) Bu üç ayda finasteridin bana çok faydası oldu. Daha önce de söylediğim gibi 15 yaşından beri saçlarım dökülüyor. Genelde saçımı elime atına 5-6 tel, bazen ise daha fazla geldiği olurdu. Finasteridin ikinci ayından sonra bu ortadan kalktı. Şu anda saçımı elime attığımda hiç saç gelmiyor. Saçımı iki gün yıkamayınca bile elimi saçıma attığımda en fazla 1 tel gelir. Finasteridin bana bir başka faydası ise sanki saçlarım daha da gürleşti ve kalınlaştı. (Şakak kısmı hariç) Ama bu 3 ayda şakaklarda hiçbir değişim olmadı. Ne daha kötüleşti ne de iyileşti. Finaseterid kullanmaya başladığım günkü gibi hâlâ. Sorum şu, ilerleyen zamanlarda finasteride sayesinde şakaklarım daha iyi gözükür mü, yoksa şakaklar için başka bir şey mi kullanmam gerekiyor? Minoxidil işe yarıyor ama pahalı olduğu için kullanmak istemiyorum. Şakaklar için başka ne yapabilirim?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Şakaklar için daha ne yapabilirim?
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2023, 14:42:12 »
saçların oldukça güzel minoxidil kullanmayı aklının ucundan bile geçirme
saçın büyüme döngüsü 3 aydır. finasteride'in işe yaraması için en az birkaç döngü gereklidir yaklaşık 1 senede daha iyi hale gelir. gerileme gerçekleşirse de dutasteride geçersin
benim de 15 yaşımdan beri dökülüyor konumu görsen haline şükredersin -19 yaşında yoğun saç dökülmesi- konum bu
daha 3. ayda bile etki gördüysen 1 sene sonra oldukça iyi olacak demektir
haftada 2 konazol ile yıka. oral hint yağı konum var orada bahsetmiştim igf1 artırıyor saç için faydalı. doğal hint yağı alıp günde 1 tatlı kaşığı-çorba kaşığı iç
tekrar ediyorum saçların oldukça güzel sadece finasteride kullansan bile saçların harika olur sadece biraz zaman tanı

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram