Gönderen Konu: Şakaklar için ne önerirsiniz?  (Okunma sayısı 574 defa)

jeez442

• Yeni üye
  • *
Şakaklar için ne önerirsiniz?
« : 09 Nisan 2022, 00:45:23 »
Herkese selamlar, Hayırlı Ramazanlar. Yaşım 22. Şakaklarımda açıklık mevcut. Genel saç yapım ve tepe bölgem gayet sağlıklı. Norwood ölçeğinde 2.5 olarak söyleyebilirim durumumu. Saç çizgimin şu anki duruma geldiğini 20 yaşında iken farkettim çünkü alnım biraz geniş olduğu için erkek tipi dökülme aklıma dahi gelmiyordu. Yaklaşık 2 senedir kendimi fotoğraflıyorum ve 2 senedir neredeyse aynı saç çizgisine sahibim. 35 ve 27 olmak üzere iki abim var ve ikisinin de saçları tabiri caizse fırça gibi ve herhangi bir saç kayıpları yok. Benim saçlarım babama daha çok benziyor kendisinin 20li yaşlardaki fotoğraflarına baktığımda benzer saç çizgisine sahip olduğumuzu gördüm ve ayrıca 45 yaşına kadar norwood 3 olarak kaldı şu an yaşı 56 ve şu anki durumu norwood 4.5, 5.  Son zamanlarda olmadığı kadar bir güçsüzleşme ve incelme farkettim saçlarımda ve bu yüzden artık bir medikal tedaviye ihtiyacım olduğunu hissedip doktora randevu aldım. Şu anda da agresif dökülme yaşamıyorum. Günde saysak 30-40 tel anca dökülüyordur.  Birkaç farklı sorum olacaktı. Öncelikle bu yaşlarda dökülmeye başlaması kısa sürede kel olunacağı anlamına mı gelir?(Forumda konularda gördüğüm yorumlar vs kafamı karıştırdı açıkçası), Medikal tedaviye gerek kalmaksızın aşağı yukarı bu ayarda 30uma kadar gidebilir mi? Bu işlerin bir garantisi var mı yok mu kişiden kişiye değişiyor mu onu sormaya çalışıyorum açıkçası. Finasterid yan etkilerini okudum ve kabul ediyorum, doktorumun olası kullanma deme ihtimaline karşılık alıp kullanmam doğru olur mu? ve anlattıklarıma göre benim durumum için hangi düzeyde kullanmalıyım.  Özellikle finasterid sormamın sebebi reddit vs gibi sayfalarda gördüğüm konularda özellikle de genç yaştaki insanlardaki uzun kullanımlarda iyi etkiler vermesi. Minoxil maliyeti sebebiyle biraz uzak duruyorum.  Sizlerin önerebileceği başka ilaçlar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: Yaklaşık bir haftadır masaj uygulamaya başladım ve günde 3 dakika falan amuda kalkıyorum.

(Kan değerlerim vs normal)

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Şakaklar için ne önerirsiniz?
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2022, 01:42:59 »
Herhangi bir müdahalede bulunmadığın sürece akıbetin baban gibi olacak muhtemelen. Finasteride veya dutasteride kullanabilirsin, masaj da yapıyormuşsun, Minoksil de tercih etmiyorsan geriye pek bir şey kalmıyor.

jeez442

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2022, 15:13:38 »
Yorumunuz için teşekkürler. Peki şu anki durumum için xpecia kullanmamın bana faydası olabilir mi? Ona göre fin almaya başlasam mesela.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2022, 15:39:52 »
Yorumunuz için teşekkürler. Peki şu anki durumum için xpecia kullanmamın bana faydası olabilir mi? Ona göre fin almaya başlasam mesela.
Koruyup korumayacağı konusunda net konuşamam çünkü kişiden kişiye değişken bu durum. Birkaç ay kullanıp saçının durumuna göre karar verirsin.
Beklentim Nw ölçeği düşürmekte bu seviyede Xpecia'nin işe yarayacağını sanmıyorum. Finasteride çekincen varsa şöyle bir metot uygulayabilirsin. Topikal dutasteride+ oral xpecia
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2022, 17:45:10 Gönderen: Whatever Sc »

jeez442

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2022, 17:28:14 »
Koruyup korumayacağı konusunda net konuşamam çünkü kişiden kişiye değişken bu durum. Birkaç ay kullanıp saçının durumuna göre karar verirsin.
Beklentim Nw ölçeği düşürmekte bu seviyede Xpecia'nin işe yarayacağını sanmıyorum. Finasteride çekincen varsa şöyle bir metod uygulayabilirsin. Topikal dutasteride+ oral xpecia

Hocam cevaplarınız için müteşekkirim. Haftalar sonra zar zor bulduğum cildiye randevum doktor izinli olduğu gerekçesiyle anlamadığım bir biçimde iptal edilmiş. Kan değerlerimde herhangi bir eksikliğim yok. Eczaneden finasterid alıp kendim başlasam kaç miligram ile başlamamam doğru olur? 1, 1.25 veya 0.5 ? Psikolojik açıdan çok rahatım herhangi bir yan etkisi olur korkusu yaşamıyorum çünkü araştırdım epeyce. Sağlıklı bir insan için nasıl kullanım önerirsiniz? Masaj ve fin ikilisi istediğim sonucu verir diye tahmin ediyorum.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2022, 17:47:34 »
Hocam cevaplarınız için müteşekkirim. Haftalar sonra zar zor bulduğum cildiye randevum doktor izinli olduğu gerekçesiyle anlamadığım bir biçimde iptal edilmiş. Kan değerlerimde herhangi bir eksikliğim yok. Eczaneden finasterid alıp kendim başlasam kaç miligram ile başlamamam doğru olur? 1, 1.25 veya 0.5 ? Psikolojik açıdan çok rahatım herhangi bir yan etkisi olur korkusu yaşamıyorum çünkü araştırdım epeyce. Sağlıklı bir insan için nasıl kullanım önerirsiniz? Masaj ve fin ikilisi istediğim sonucu verir diye tahmin ediyorum.
Doktorlar yazmıyor zaten. Daha önce saç için değerlerini ölçtürdüysen doktora ihtiyacın yok.
Finasteridein  dozlar arasında etkisi çok değişmiyor. Ancak her gün aynı dozda kullanmaya çalış. Bu en kolay 1,25mg ile mümkün çünkü 4'e bölmek daha kolay.

Facebook Twitter Instagram