Gönderen Konu: 10 Yıl Finasterid ve Saç ekimi yardım  (Okunma sayısı 2177 defa)

ahmetermiş06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
10 Yıl Finasterid ve Saç ekimi yardım
« : 07 Mayıs 2023, 21:40:08 »
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar bir konuda değerli fikirlerinize ihtiyacım var herkese simdiden tesekkür ederim.

arkadaşlar saç dökülmem 17 de başladı 24 e kadar minox vb. bir miktar idare ettm ancak ön hattım geriye gitti ve şakaklarım açıldı. 24 yasımda dermatolog tavsiyesi üzerine finasterid proscar(1/4 ) ile tanıstım ve yaklasık 10 yıldır proscar kullanıyorum su an yasım 34 , bu arada ailem dayılar ve babam norwood 7 kel , ben de böyle olmamak adına ilaca baslamıstım ve işe yaradı ancak son bir kaç yıldır ön hattım canımı sıkmaya başladı o kısma ekim yaptırmak istiyorum ancak işin içinden cıkamyorum bu konuda görüş ve tavsiyelerinze cok ihtiyacım var. Simdi ekim yaptırdıgımda proscara devam edeceğim tabiki ancak evlilik süreci olabilir önümde ve dermatologum cocuk planı yaptıgında bu ilacı 90 gün önceden bırakmamız lazım dedi ve tedaviye belki bir yıl belki bir kaç yıl ara vermek durumunda kalacagım. bu süreçte mevcut saçlarımı kaybedeceğim gibi yeni ekilenlerden de kayıplar olacaktır. Kafam cok biçimsz bir hal alır mı Sizce bu ekim sürecine girmek ne kadar mantıklı, ön hattım da durum kötü can sıkıcı zaman zaman haliyle bu durumda beni rahatsız ediyor.

Eren886

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 10 Yıl Finasterid ve Saç ekimi yardım
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2023, 21:56:40 »
Hocam 10 yıl boyunca hiç yan etki görmedin mi

ahmetermiş06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2023, 22:07:58 »
görmedim hocam zaten dermatoloğumda ilk kullanımda yapar yan etki yapacaksa dedi ve yapmadı

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2023, 22:21:59 »
Dökülmeyi tekme tokat dışarı atmışsınız helal olsun minoxil geçmişine rağmen (kullanıp bırakılmış). Ekme işinden anlamam ama sadece ön tarafa ekileceği için sizin için çok avantajlı olacak. Bu süreçte hiç ara verdiğiniz oldu mu olduysa ne kadar süre ara verdiniz?
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Mayıs 2023, 22:27:42 »
 dht 34 35 yaslarından sonra daha az saldırır derler.finas dhtyi yuzde 40 baskılar.hormonu baskılamazsın yada dutlu mezo igf falan o tarz uygulamalara yonelirsin.masaj dermollerle beslersin.fini bırakınca çok fazla dokulme olcağını dusunmuom bu saatten sonr dht doker ama genclikteki gibi dokmez dediğim gibi bir şekil dısardan uygulmalarla işi cozersin.one doğal bir ekim yaptırırsın.finasteridi bırak dokulen dokulsun kalan yere donorun yeter gibi duruyor tabi bunlar benim gorusum.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ahmetermiş06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2023, 22:32:56 »
dht 34 35 yaslarından sonra daha az saldırır derler.finas dhtyi yuzde 40 baskılar.hormonu baskılamazsın yada dutlu mezo igf falan o tarz uygulamalara yonelirsin.masaj dermollerle beslersin.fini bırakınca çok fazla dokulme olcağını dusunmuom bu saatten sonr dht doker ama genclikteki gibi dokmez dediğim gibi bir şekil dısardan uygulmalarla işi cozersin.one doğal bir ekim yaptırırsın.finasteridi bırak dokulen dokulsun kalan yere donorun yeter gibi duruyor tabi bunlar benim gorusum.
Hocam su an ektir ileride finasteridi bırakmak zorunda kalırsan kalan yerlere yeter mi demek istediniz. Peki ektiklerimiz de dökülür mü sizin görüşünüz sonuçta aile norwood 7 . Birde İgf dediğiniz tedavi nedir hocam cok tesekkür ederim yorumunuz için

ahmetermiş06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 07 Mayıs 2023, 22:34:48 »
Dökülmeyi tekme tokat dışarı atmışsınız helal olsun minoxil geçmişine rağmen (kullanıp bırakılmış). Ekme işinden anlamam ama sadece ön tarafa ekileceği için sizin için çok avantajlı olacak. Bu süreçte hiç ara verdiğiniz oldu mu olduysa ne kadar süre ara verdiniz?
Hocam ara sıra haftada 3 4 gün ara verırım onun dısında vermedm tesekkür ederm

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 07 Mayıs 2023, 22:41:43 »
 rica .yok finasteridi bırakcaksan bırak belli zaman gecsin dokulcekler belli olsun ona gore ekerler demek istedim.igfyi internetten arastır
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ahmetermiş06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Mayıs 2023, 22:46:16 »
rica .yok finasteridi bırakcaksan bırak belli zaman gecsin dokulcekler belli olsun ona gore ekerler demek istedim.igfyi internetten arastır

Hocam öncelikle cok sağ olun su an evlilik sürecim henüz gelişmedi o yüzden proscarı bırakmak istemıyorum ancak saç ekimini simdi yaptırayım diyorum . cünkü bu işin sonu yokki ben ilacı bırakıp beklesem epeyce bir beklemek gerekir gibi norwood 7 ye kadar yolum var gibi aileye bakarsam

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Mayıs 2023, 22:48:10 »
 sen saol mecbur değilsen bırakma zaten git ektir doğal ön ekimleri olan bir yere.bu çok onemli doğal olmayan ekim kellikten beter on ekimi zordur.kimi önerirsin dersen kimseyi derim konuları kurcala kendin arastır.

ahmetermiş06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 07 Mayıs 2023, 22:52:14 »
sen saol mecbur değilsen bırakma zaten git ektir doğal ön ekimleri olan bir yere.bu çok onemli doğal olmayan ekim kellikten beter on ekimi zordur.kimi önerirsin dersen kimseyi derim konuları kurcala kendin arastır.
emekli kel hocam çok tesekkür ederim size forumda yatıp kalktım bende kararsız kaldım bu konuda eskisine göre pişman olursam diye dediğin gibi ön ekim en zoru, ankaradayım müttalip hocaya maddi imkan yetmedi, şahin çelik ve serdar gökrem arasında gidip gelıyorum sahin hocanın ön hat ekimlerini beğendim ancak mikromotor ile alım uapıyormus o düşündürdü beni serdar gökremin de bazı ekimleri iyi bazıları ise çok hosuma gitmedi kafam cok karısık cok tesekkür ederim size

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 07 Mayıs 2023, 22:59:55 »
 rica ederim hocam.şehir sınırlaması yapma.bende şu an yerinde olsam karar veremem.daha arastırırım.doğal olsunda çıkmazsa revize olur sonra soktur ektir zor oluyor doğal olmazsa.

ahmetermiş06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2023, 23:02:30 »
rica ederim hocam.şehir sınırlaması yapma.bende şu an yerinde olsam karar veremem.daha arastırırım.doğal olsunda çıkmazsa revize olur sonra soktur ektir zor oluyor doğal olmazsa.

Hocam koray hocayı düşündüm ön hat ekimi oldugundan asistanlarına yaptırma sansım olmuyor direk koray hoca tarifesi o da epeyce tutuyor malesef şehir dısından başka önerebileceğiniz arastırabielceğim birisi var mıdır şahin çelik ve serdar gökrem hakkında ne düşunuyrosn hocam

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 08 Mayıs 2023, 00:01:36 »
 onlarında her ekimci gibi iyi kotu ornekleri var .normal ekimciler diye dusunuyorum.

ahmetermiş06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 08 Mayıs 2023, 00:34:49 »
onlarında her ekimci gibi iyi kotu ornekleri var .normal ekimciler diye dusunuyorum.

peki sizin favoriniz kim hocam

Facebook Twitter Instagram