Gönderen Konu: Saç ekimi tavsiyesi ve uygunluk  (Okunma sayısı 643 defa)

programmer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi tavsiyesi ve uygunluk
« : 10 Mayıs 2023, 22:42:46 »
Selamlar uzun süredir uzaktan takip etmekteyim hesap açmak bugüne nasip oldu :)
23 yaşındayım saçlarımın son durumu bu şekilde herhangi bir tedavi ilaç şampuan vs kullanmıyorum. Saçlarım yaklaşık 3 yıldır bu şekilde dökülme yok denecek kadar az normal seyrinde ilerliyor. Saç ekimi düşünüyorum aklımda Serkan Aygın vardı fakat son 6 aydır Asuman Hanımın olağanüstü ön bölge ekimlerini görünce fikrimi değiştirdi. Biliyorum yaşım henüz genç fakat gerçekten rahatsız edici. Saçlarımın kısa olduğu fotoğraf 3-4 yıl öncesine ait. Sizin düşünceleriniz nedir?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi tavsiyesi ve uygunluk
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2023, 23:04:02 »
donör bölge harika, tepede sıkıntı yok. şahane bir adaysınız
ben direkt serkan aygın öneririm sonuçta bir defa yapıyorsanız iyi bir yerde yapmalısınız
yaşınız da küçük olduğu için finasteride kullanmaya başlayın bence çünkü ön bölgelerdeki saçlarınız da zamanla dökülecek maalesef. bu dökülmeyi durdurmak veya en kötü yavaşlatmak gerekiyor
finasteride kullanmazsanız bu yaşta yapılacak ekimin doğru olmadığını söylerdim çünkü sizi geri kalan saçlarınız dökülene kadar götürecektir bu da agresifliğine bakarsak devam edecek gibi duruyor

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

programmer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2023, 23:13:40 »
donör bölge harika, tepede sıkıntı yok. şahane bir adaysınız
ben direkt serkan aygın öneririm sonuçta bir defa yapıyorsanız iyi bir yerde yapmalısınız
yaşınız da küçük olduğu için finasteride kullanmaya başlayın bence çünkü ön bölgelerdeki saçlarınız da zamanla dökülecek maalesef. bu dökülmeyi durdurmak veya en kötü yavaşlatmak gerekiyor
finasteride kullanmazsanız bu yaşta yapılacak ekimin doğru olmadığını söylerdim çünkü sizi geri kalan saçlarınız dökülene kadar götürecektir bu da agresifliğine bakarsak devam edecek gibi duruyor

duck tavsiyelerin için teşekkür ederim. ön tarafın döküleceği bariz şekilde belli o bölgeyi yok sayarak bir ekim yaptırmak istiyorum.
Serkan hoca zaten başından beri aklımda olan birisi Asuman hanım ve Serkan hocayla görüşüp karar vereceğim. tekrar teşekkürler.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2023, 23:17:14 »
duck tavsiyelerin için teşekkür ederim. ön tarafın döküleceği bariz şekilde belli o bölgeyi yok sayarak bir ekim yaptırmak istiyorum.
Serkan hoca zaten başından beri aklımda olan birisi Asuman hanım ve Serkan hocayla görüşüp karar vereceğim. tekrar teşekkürler.
rica ederim iki merkez de oldukça başarılı umarım sonunda memnun kalırsınız ki kalacaksınızdır da zaten

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Murat_T

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2023, 01:37:36 »
her iki merkezde tr nin şu an en gözde merkezlerinden ve ayrıca senin için en önemli şey ekiminin doğru bir planlama ile yapılması çünkü yaşın çok genç yanlış bir planlama dökülmelerini hızlandırabilir fakat her iki merkezde bana göre sana doğru planlamayı yapacaktır .senin dikkat edeceğin en önemli hususlardan bir taneside tedavi kısmı olmalı malesef agresif tedaviler görmelisin yoksa bu yaşta bu dökülmeyi durdurmak çok kolay değil.

programmer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2023, 01:49:57 »
her iki merkezde tr nin şu an en gözde merkezlerinden ve ayrıca senin için en önemli şey ekiminin doğru bir planlama ile yapılması çünkü yaşın çok genç yanlış bir planlama dökülmelerini hızlandırabilir fakat her iki merkezde bana göre sana doğru planlamayı yapacaktır .senin dikkat edeceğin en önemli hususlardan bir taneside tedavi kısmı olmalı malesef agresif tedaviler görmelisin yoksa bu yaşta bu dökülmeyi durdurmak çok kolay değil.
Fikriniz için teşekkür ederim hocam. tedavi kısmı için ne önerirsiniz?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2023, 02:31:06 »
Fikriniz için teşekkür ederim hocam. tedavi kısmı için ne önerirsiniz?
agresif tedavi dediği finasteride'dir o da %70 baskılıyor sadece. saçlarında fin kullanmana rağmen geri çekilme görürsen de dutasteride kullanırsın sadece bu kadar
agresif deyince sanki spironolakton kullanmanı öneriyor :D

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Murat_T

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2023, 02:41:56 »
agresif tedavi dediği finasteride'dir o da %70 baskılıyor sadece. saçlarında fin kullanmana rağmen geri çekilme görürsen de dutasteride kullanırsın sadece bu kadar
agresif deyince sanki spironolakton kullanmanı öneriyor :D

evet fin yada dudas ikilisinden birini kastettim tercihen fin ,spironolokton bunların yanında çok masum duckcım keşke onunla hallolsa  :) sen androcur ile karıştırdın galiba.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2023, 08:18:58 »
iyi bir merkez seçmelisin saçların kaliteli ön çizgin bu şekilde olmalı referans sınırlarına göre yüz hattının
bunun dışında ekim yaptır bence gayet güzel sonuç alırsın ama kendi saçlarına uyumlu yönlerle yapılan bir ekim kaliteli bir saç ekim merkezi seçmen gerekir
kafana göre bir saç ekim merkezi seçip ektirme şansın yok
biraz paraya kıyacaksın imkanın varsa kendin için kısaca ya vezir ya rezil olursun
Global Moderator

programmer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 11 Mayıs 2023, 12:28:49 »
iyi bir merkez seçmelisin saçların kaliteli ön çizgin bu şekilde olmalı referans sınırlarına göre yüz hattının
bunun dışında ekim yaptır bence gayet güzel sonuç alırsın ama kendi saçlarına uyumlu yönlerle yapılan bir ekim kaliteli bir saç ekim merkezi seçmen gerekir
kafana göre bir saç ekim merkezi seçip ektirme şansın yok
biraz paraya kıyacaksın imkanın varsa kendin için kısaca ya vezir ya rezil olursun
Fikirleriniz için teşekkür ederim Hintell hocam. Bu forum için ayrıca teşekkür ederim. Aklımda iki yer var Serkan hoca ve Asuman hanım Asmed bütçeden dolayı düşünemiyorum maalesef. Bu iki ekim merkezi için sizin görüşleriniz nedir?

Ourcr

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 12 Mayıs 2023, 01:30:34 »
Fikirleriniz için teşekkür ederim Hintell hocam. Bu forum için ayrıca teşekkür ederim. Aklımda iki yer var Serkan hoca ve Asuman hanım Asmed bütçeden dolayı düşünemiyorum maalesef. Bu iki ekim merkezi için sizin görüşleriniz nedir?

bende 2'si arasında kalmıştım :) Sonunda Dr olmasından dolayı ve daha kurumsal büyük olduğu için Serkan beyi seçmiştim. Gidip kendin görmende fayda var bence her 2side iyi . Asuman hanım hemşireymiş ben biraz onada takmıştım. Dr gözetiminde yaptırmak istedim.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : 12 Mayıs 2023, 02:44:01 »
Dostum saç diplerinizde sızlama oluyor mu? Eğer sızlamalar oluyorsa, olan bölgelerde dökülmeler olacağının yani saçlarınızın zayıflayacağının göstergesidir. Şuan gördüğümüz fotoğraflardan mevcut saçlarınız şakakların dökülmesi dışında çok iyi durumda. Yani rahatlıkla işini doğru yapan bir merkez sizi mutlu edecek sonuca ulaşabilir. O yüzden benim önerim eğer ekim yaptıracaksanız ileride donör alanında da dökülmeleri iyi hesaplayarak sadece açık olan ön bölgeye ekim yaptırmanız. İleri de ikinci bir ekime ihtiyaç duyarsanız elinizde donör stoğu bulunsun. Şuan çok iyi durumda diye donörü bol kullanmayın. Ön hatta ekim yaptırmak sizi mutlu edecek sonuca ulaştıracaktır.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

programmer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Mayıs 2023, 02:54:11 »
bende 2'si arasında kalmıştım :) Sonunda Dr olmasından dolayı ve daha kurumsal büyük olduğu için Serkan beyi seçmiştim. Gidip kendin görmende fayda var bence her 2side iyi . Asuman hanım hemşireymiş ben biraz onada takmıştım. Dr gözetiminde yaptırmak istedim.
Doktor kontrolde olması tabii ki daha iyi olacaktır ama bazı arkadaşlar ekim sırasında Serkan hocanın hiç gelmediğini ve ekimi yapacak olan hekimi(kişiyi) seçemediklerini söylediği için çekincelerim var bir de Asuman Hanımın ön bölgede güzel işler çıkartması açıkçası kararımı değiştirdi

programmer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Mayıs 2023, 02:59:44 »
Dostum saç diplerinizde sızlama oluyor mu? Eğer sızlamalar oluyorsa, olan bölgelerde dökülmeler olacağının yani saçlarınızın zayıflayacağının göstergesidir. Şuan gördüğümüz fotoğraflardan mevcut saçlarınız şakakların dökülmesi dışında çok iyi durumda. Yani rahatlıkla işini doğru yapan bir merkez sizi mutlu edecek sonuca ulaşabilir. O yüzden benim önerim eğer ekim yaptıracaksanız ileride donör alanında da dökülmeleri iyi hesaplayarak sadece açık olan ön bölgeye ekim yaptırmanız. İleri de ikinci bir ekime ihtiyaç duyarsanız elinizde donör stoğu bulunsun. Şuan çok iyi durumda diye donörü bol kullanmayın. Ön hatta ekim yaptırmak sizi mutlu edecek sonuca ulaştıracaktır.
Herhangi bir sızlama veya agresif saç dökülmesi yaşamıyorum. Uzun zamandır saçlarım bu şekilde bir kaç yıl önce yaşadığım dökülmeler sonucunda son halini aldı. Açıkçası ön taraftaki zayıflama nedeniyle o bölgeye de ekim yapılmasını istiyorum tabii son kararı ekim merkezi ile görüştükten sonra vereceğim.

Ourcr

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 12 Mayıs 2023, 13:52:54 »
Doktor kontrolde olması tabii ki daha iyi olacaktır ama bazı arkadaşlar ekim sırasında Serkan hocanın hiç gelmediğini ve ekimi yapacak olan hekimi(kişiyi) seçemediklerini söylediği için çekincelerim var bir de Asuman Hanımın ön bölgede güzel işler çıkartması açıkçası kararımı değiştirdi

bende ekim sırasında bikere geldi ön çizgi için ama bana gelen ekipte 5-6 kişi vardı gayet tecrübelilerdi. Tabi senin kafan neye yatıyorsa ona yaptır hocam.

Facebook Twitter Instagram