Gönderen Konu: Finasterid mi dutasterid mı  (Okunma sayısı 1003 defa)

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid mi dutasterid mı
« : 21 Kasım 2023, 03:26:59 »
Arkadaşlar merhaba 7.8 ay içerisinde stresten salarım şiddetli biçimde döküldü. Doktora gittiğim de ise belli testler yaptı tahlillerde de Bi sıkıntı cıkmadı ,genetik dökülme olduğunu dile getirdi minoxidil önerdi 3.4 ay kullan etkisini görmezsen bırakırsın dedi bende 5 aya yakın kullandım Bi etki görmedim bıraktım. Kısa süredir de xpecia kullanıyorum. Sizden öğrenmek istediğim. Resimde görülen şu anki saçıma finans mı kullansam yoksa dutasterid mi? Finans veya dut kullandığım da saçımda toparlanma olur mu tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim . Şimdiden tik ederim .

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid mi dutasterid mı
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2023, 18:16:10 »
?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2023, 18:53:21 »
9 ay dutasteride kullandım ve benim önerim finasteride çünkü 9. ayda dht testi yaptırdığımda referans aralığında çıktı yani yeteri kadar baskılamamış. siz finasteride ile başlayın baktınız 1-1.5 sene sonra iyileşme yok, o zaman dutasteride geçebilirsiniz. finasteridin işe yaramadığı insanlar dutasteride geçince iyi sonuçlar alıyorlar
dutasteride bazı kişiler için iyiyken finasteride çoğu kişi için iyidir

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2023, 21:11:47 »
9 ay dutasteride kullandım ve benim önerim finasteride çünkü 9. ayda dht testi yaptırdığımda referans aralığında çıktı yani yeteri kadar baskılamamış. siz finasteride ile başlayın baktınız 1-1.5 sene sonra iyileşme yok, o zaman dutasteride geçebilirsiniz. finasteridin işe yaramadığı insanlar dutasteride geçince iyi sonuçlar alıyorlar
dutasteride bazı kişiler için iyiyken finasteride çoğu kişi için iyidir
Yardımcı olduğunuz için Tşk ederim bide öğrenmek istediğin finans kullandığım da varılan saçı mı koruyor yoksa biraz da sacların azalmış olan kısımlarını güçlendiriyor mu ? 

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2023, 21:27:40 »
Yardımcı olduğunuz için Tşk ederim bide öğrenmek istediğin finans kullandığım da varılan saçı mı koruyor yoksa biraz da sacların azalmış olan kısımlarını güçlendiriyor mu ?
ilaca yanıt kişiden kişiye kesinlikle değişiyor. hyper-responder da var non-responder da. açıkçası eğer dökülmenizin genetik olduğundan eminseniz finasteride en kötü ihtimalle dökülmeyi yavaşlatacaktır. en iyi ihtimal ise 1-2 senede seyrek yerlerin hepsinin kapanması olur. yani finasteride her halükarda gerekiyor kişi eğer saçlarını korumak istiyorsa.
finasteride sizin durumunuzda oldukça yeterli. fin ile 1 sene geçtikten sonra da önlere ekim yaptırırsan saç sorununuzun kalmayacağını düşünüyorum.
ilacı kullanacak iseniz de hem ürolojiye hem de dermatoloğa gidip detaylı kan testi yaptırıp eğer hormonlarda bir sıkıntı yoksa da başlarda hafif dozlarla devam edip (günde 0.5mg gibi) birkaç hafta sonra tam doza geçmeniz en iyisi olur. bu süreçte istediğiniz zaman özelden soru sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım.

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram