Gönderen Konu: Bu saç gakkında düşünceniz ne  (Okunma sayısı 377 defa)

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
Ynt: Bu saç gakkında düşünceniz ne
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2024, 14:02:20 »
17 yaşımdayım saçlar böyle.Baba kel galiba onun yolundayım. Bu bikaç yıldır saçlarım baya inceldi ve dökülüyor.Yaklaşık iki haftadır xpecia kullanıyorum. Ne gerekirse yapmaya hazırım yeterki dursun şu saçlar.Ne olacaksa olsun artık.Şimdiden teşekkürler.

Işık altınde çekemedim amaçok daha seyrek görünüyor
Kansızlık tiroid vesayre yoksa dupa tipi şiddetli dökülmeler ilerleyerek devam edicektir

sMuratT0

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2024, 14:09:34 »
Kansızlık tiroid vesayre yoksa dupa tipi şiddetli dökülmeler ilerleyerek devam edicektir
Hocam kansızlık yok tiroite sanmam. Dupa dediğiniz tam olarak ne oluyor.

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2024, 14:26:57 »
Hocam kansızlık yok tiroite sanmam. Dupa dediğiniz tam olarak ne oluyor.
baban tam olarak yani  kafasının üstü tamamen  kel mi ?

sMuratT0

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2024, 14:30:53 »
baban tam olarak yani  kafasının üstü tamamen  kel mi ?
EVET saç ekti fakat ekilenlerde tam tutmadı.

sMuratT0

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2024, 14:31:37 »
EVET saç ekti fakat ekilenlerde tam tutmadı.
ekteği için var ama aşırı seyrek

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2024, 15:02:23 »
Dostum genetiğinde varsa pamuklara da yatırsan bunu durduramazsın sadece yavaşalatabilirsin. Bakım ürünleri kullanarak, PRP & mezoterapi yaptırarak bu süreci sadece geciktirebilirsin. Durdurma şansın maalesef çok düşük. Bunun yerine ilerleyen yaşları bekleyip dökülme tamamlandıktan sonra saç ekimi yaptırabilirsin.

sMuratT0

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2024, 15:35:04 »
Dostum genetiğinde varsa pamuklara da yatırsan bunu durduramazsın sadece yavaşalatabilirsin. Bakım ürünleri kullanarak, PRP & mezoterapi yaptırarak bu süreci sadece geciktirebilirsin. Durdurma şansın maalesef çok düşük. Bunun yerine ilerleyen yaşları bekleyip dökülme tamamlandıktan sonra saç ekimi yaptırabilirsin.
en azından bunu nasıl ve ne kadar erteleyibilirim

Exsaç

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2024, 16:35:50 »
Hocam saç yenilenme döngünü bilemediğimiz için net bir şey söyleyemeyiz bunu sen kendin takip edip gözlemleyeceksin. Bu takviyelerle atıyorum 3 senede kel kalacaksan 5 seneye öteleyebilirsin

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2024, 10:50:10 »
en azından bunu nasıl ve ne kadar erteleyibilirim

Daha önce de belirttiğim gibi PRP & Mezoterapi yaparak bu süreyi uzatabilirsin. Durdurursun demek yanlış olur.

sMuratT0

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2024, 14:29:27 »
Daha önce de belirttiğim gibi PRP & Mezoterapi yaparak bu süreyi uzatabilirsin. Durdurursun demek yanlış olur.
Peki ilerde ekersem bu denli dökülme tekrar yaşarmıyım

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2024, 14:39:32 »
Kardeşim sende yüksek ihtimal babandaki gibi dht ye duyarlı oldukça fazla reseptöre sahipsin kalıcı olarak durdurmanın tek yolu yumurtalıkları alıp omlet yapmak başka kalıcı olarak durduramassın fakat geciktirmek istiyorsan 30 35 e kadar Dutasteride ve Oral minoksil işini görür ikiside yan etkili ilaçlardır.Fin ve topical min seni belli derecede durdurur etkisi zayıf kalır şiddetli erkeksi dökülme vakalarında o yüzden ciddi sonuç almak için Dutasteride günlük ve 2.5 mg lik oral minoks lazım sana

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #12 : 28 Mayıs 2024, 14:40:42 »
Ama yaşın çok genç onlarada bulaşma derim şimdilik mezoterapi prp ye yönelmen daha doğru bide topical minox tabiki

sMuratT0

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 28 Mayıs 2024, 15:27:39 »
Ama yaşın çok genç onlarada bulaşma derim şimdilik mezoterapi prp ye yönelmen daha doğru bide topical minox tabiki
Abi aslında bu iki haftadır xpecia kullanıyorum saçta gözle görülür bir kalınlaşma var.Saç folekülleride aynı şekilde büyüdü.Dökülme tam olarak durmadı ama kalınlaşması bence olumlu.Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.Xpeciaya devam etmeli miyim.Eğer işe yaramamıyacaksa boşa masraf yapmanın bir anlamı olduğunu sanmıyorum.İlgin için teşekkürler :)

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #14 : 28 Mayıs 2024, 15:38:17 »
Abi aslında bu iki haftadır xpecia kullanıyorum saçta gözle görülür bir kalınlaşma var.Saç folekülleride aynı şekilde büyüdü.Dökülme tam olarak durmadı ama kalınlaşması bence olumlu.Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.Xpeciaya devam etmeli miyim.Eğer işe yaramamıyacaksa boşa masraf yapmanın bir anlamı olduğunu sanmıyorum.İlgin için teşekkürler :)
Dostum 2 haftada hiçbir ilaç etki bahsettiğin kadar etki etmez, beynin sana oyun yapıyor bende senin yaşlarında öyle şeylere kapılıyordum, özellikle xpecia çok zayıf kalıyor erkeksi dökülme konusunda okyanusa Bi bardak su dökmek gibi bişi xpecia kullanmak. Yine de kullan istersen  Bi zararı olmaz ufaktanda olsa yardım eder.

Facebook Twitter Instagram