Gönderen Konu: Bu saçlara Fikriniz? Öneriniz?  (Okunma sayısı 9074 defa)

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu saçlara Fikriniz? Öneriniz?
« : 10 Şubat 2016, 15:48:57 »
selam arkadaslar, ben de foruma yeni katıldım. Ekteki resim saçlarımın yumurtal-z.yağlı halidir. :) Çok fazia değil ama açıklığı görebiliyorsunuz. Şakaklardaki açıklığın doldurulması ve ön çizginin 2 cm kadar öne çekilmesini- ikinci resimdeki- istyorum.(ikinci resim 7 sene önceki halim). Yaşım 29, Ankara'dayım. İşlemimde sıklaştırma ve şakak dolumu, ön çizgiyi öne çekme olacak.

Kimi önenirsiniz bu ufak işlem için, kaç greft gerekir sizce? Yorumlarınızı, yardımlarınızı bekliyorum dostlar.

Teşekkür ediyorum şimdiden.

dtnc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Bu saçlara Fikriniz? Öneriniz?
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2016, 15:57:04 »
İstediğin ekim alanı yaklaşık 15cm^2 öndeki kendi saçlarının sıklığından biraz daha fazlası ekileceği düşünülmeli. Burdan gördüğüm   cm^2 başına 40-60 greft ekilmeli bu durumda sana 500-1000 kök arası bir ekim yapılabilir.

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2016, 16:23:52 »
teşekkürler dtnc hocam.

Merak ettiğim bir konu var, saç ekimi yaptırmış arkadaşların saçlarına baktığımda ön çizgileri yukarıda ve şakak bölgeleri açık, benim şu anki gibi. Bu arkadaşların kendi tercihi mi yoksa ön çizginin ileride olması ve şakakların ön çizgi ile aynı hizada ekim olması durumunda ekilen saçlar çıkmıyor mu? Yani hocaların bu görüğü ile ekim mi yapılmıyor oralara?

dtnc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2016, 16:58:05 »
teşekkürler dtnc hocam.

Merak ettiğim bir konu var, saç ekimi yaptırmış arkadaşların saçlarına baktığımda ön çizgileri yukarıda ve şakak bölgeleri açık, benim şu anki gibi. Bu arkadaşların kendi tercihi mi yoksa ön çizginin ileride olması ve şakakların ön çizgi ile aynı hizada ekim olması durumunda ekilen saçlar çıkmıyor mu? Yani hocaların bu görüğü ile ekim mi yapılmıyor oralara?

Çizginin yukarıda olması biraz donör alanıyla, biraz kişinin ileriki yaşlarının düşünülmesiyle ve biraz da ekim tekniği ile alakalı. Çok açıklık olunca çizgiyi öne almak istemez kimse çünkü arka taraflara da ekim yapılacağı için greftten tasarruf ediliyor, arkalar seyrek kalmasın diye. Şakaklara yani yan kısımlara ekim yapmak çok teknik bir iş oradaki saçlar ince telli ve deriye paralel ekiliyor ayrıca oldukça da sık olması gerekiyor. Oraya ekim yapan hocalar var illa ki. Ama dediğim gibi ekim yapan kişiler genelde açıklığı fazla olanlar olduğu için o bölgeye greft ziyan etmek ve o bölgede vakit kaybetmemek için yaptırmıyorlar.

Senin saç için şakaklara ince bir çalışma yapılabilir.

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2016, 15:51:54 »
Tekrar teşekkür ediyorum cevabınız için.
Serdar Gökrem hocaya resim yolladım en az 2500 greft gerekir dedi, 2-3 cm öne çekilmesi gerektiğini söyledi.. Bakalım yakın zamanda bizzat gidip ayrıntılı konuşacağım.

Phoenix

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2016, 18:39:41 »
Bu saçı öne çekmek büyük hata olur. Ticari kaygıyla yaklaşır doktorlar dikkat et..

dexter85

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2016, 18:46:50 »
2-3 cm öne zor cekilir bu sac
1-1.5cm ekilir tahminim 2000 greft falan olur gibi
Şuan ki sacın güzel geldi bana , neden ekim yaptırıyorsun

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2016, 13:24:41 »
Bu saçı öne çekmek büyük hata olur. Ticari kaygıyla yaklaşır doktorlar dikkat et..

Mrb, neden hata olur diye düşündüğünüzü öğrenebilir miyim?

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Şubat 2016, 13:30:28 »
2-3 cm öne zor cekilir bu sac
1-1.5cm ekilir tahminim 2000 greft falan olur gibi
Şuan ki sacın güzel geldi bana , neden ekim yaptırıyorsun

hocam saç konusunda biraz takıntılıyım sanırım, bana kalırsa 1,5 cm çekilmesi de yeter, şakaklardaki boşluklar kapansın yeter.
sık görünümlü, önden açık olmayan saçı seviyorum ve daha genç gösterdiğini düşünüyorum. o yüzden bu aşamada ektirsem nasıl olur diue düşünmeye başladım.
ayrıca da şunu düşünoyorum, saç ekimini şimdi değil de 5 sene sonra daha çok dökülme olduğunda ektirsem bile ben saçlarımı şu anki istediğim seviyeye çekmek istyeceğim. Yani şu durumdaki boşluklar için 2000 greft lik bir kök gerekiyorsa ileride de bu bölgeye aynı greft gerekecek ,artı diğer bölgeler. Ayrıca bu şekilde ekim yapıldığı daha az belli olacak .
O yüzden şimdiden önleri doldurtmam fena fikir mi arkadaşlar?

beşiktaşk

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 01 Mart 2016, 12:14:42 »
Kardeşim eğer ekim yapacaksan takıntı yaptıysan ektir ama Hlc yada Koray'da yaptır keser daha iyi ekim yapar ön çizgi için ama ekim için 20 milyarı gözden çıkarman lazım.. Eğer bu doktorlarda ektirirsen istediğin görüntüyü yakalarsın

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 02 Mart 2016, 11:29:06 »
Kardeşim eğer ekim yapacaksan takıntı yaptıysan ektir ama Hlc yada Koray'da yaptır keser daha iyi ekim yapar ön çizgi için ama ekim için 20 milyarı gözden çıkarman lazım.. Eğer bu doktorlarda ektirirsen istediğin görüntüyü yakalarsın

dostum, ön ve yan tarafın doldurulması genel ekimden daha mı zorlu bir süreç midir? Bu ufak alan için o kadar para vermektense serdar gökrem veya alp aslan gibi hocalar da istediğim sonucu çıkaramazmı acaba ne dersin?

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 03 Mart 2016, 18:37:19 »
Aman diyim kafana gore biyere gitme besiktas arkadasin solediklerine katiliyorum ya onlara git yada ekim yaptirma

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 03 Mart 2016, 18:41:56 »
Dostum dar alana ekim yapmak la genis alana ekim yapmak ayni sey degil  var olan saclarima zarar vermeden onlarim yonlerine gore ekim yapmak gerekir.. besiktasi dinle yoksa seni mafederler .

beyyurdlu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 04 Mart 2016, 09:09:09 »
Dostum dar alana ekim yapmak la genis alana ekim yapmak ayni sey degil  var olan saclarima zarar vermeden onlarim yonlerine gore ekim yapmak gerekir.. besiktasi dinle yoksa seni mafederler .

Sağolasın dost, dikkate alacağım bu söylediklerini..

Başka bir sorum şu şekilde olacak: Şu durumda 2 sene kadar daha bekleyip genetik olarak dökülecek saçların dökülmesini mi beklesem sonra ekip yaptırsam yoksa minoksill kullanıp 2 seneyi daha bol saçlı geçirip,ektirmeyi düşündüğümde bırakıp 2-3 ay sonra döküldükten sonramı ekim yaptırsam ikilemindeyim, ne dersiniz?

FatherofSouth

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 14 Nisan 2016, 02:17:00 »
Bence 20-30 bin Lira'yı şu an istediğin tarzda bir ekime harcamaktansa, üstüne biraz daha koy bir araba al, varsa da araban yeni modeline geç. Zaten salgılayacağın mutluluk hormonları saçlarından tırnaklarına her yerine fayda getirecektir! :)

Bence saç ektirmene gerek yok gibi duruyor. En azından 4-5 yıl daha bekleyebilirsin. 29 yaşımda saçlarım seninle aynı çizgideydi. 35 ime merdiven dayadım ve baktım dökülme fazlalaştı, gitti ektirdim. Ama 29 yaşıma geri dönsem ve ekim olayını yapıp yapmayacağımı sorsalar hayatta kabul etmezdim.

Ha olur da yaptırırsan da, (para senin dilediğin gibi harca ama) sakın gidip 20-30 bin bayılma. ! Butik iş yapacam diye insanları yolanlar, aptal yerine koyanlar çok fazla bu sektörde.

Donör alanın iyiyse, saçların seyrelmiş olsa bile sağlıklı ve kalınsa, deli gibi sigara ve alkol tüketmeyip, sağlıklı yaşıyorsan, en kötü ekim bile saçlarını her halikarda eskisinden daha iyi gösterir.

Bunların tam tersi bir hayat tarzın varsa bence hiç ektirme. 100 Bin euro da versen 1-1.5 yıl sonra yine pişman olursun.

Ve hep pozitif düşün! Olumsuz, hasta zihniyete sahip yorumlara aldırma.

Zeytinyağı ve yumurta olayını sevdim ama  :)

Facebook Twitter Instagram