Gönderen Konu: Sizce ön çizgi saç tipine göre nasıl olur ?  (Okunma sayısı 2274 defa)

onur özzz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sizce ön çizgi saç tipine göre nasıl olur ?
« : 10 Ağustos 2018, 20:50:46 »
Merhabalar herkese ;

Yaş 26 , saç dökülmesi genetik tüm aile bireylerinde var hatta sülalede diyebilirim . ilaç kullanmadım hiç . Antalya'da yaşıyorum .

Sormak istediğim saç tipime göre sizce Dhi ( Kalem yöntemi ) mi yoksa Fue yöntemi mi daha uygun olur ?

Çizilen çizgi sizce uygun mudur ? ( Bu çizgi öyle kabaca çizildi bilginiz olsun )

Bu saça sizce kaç greft ekim uygun olur ve bu saç adam olur mu ? :)

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sizce ön çizgi saç tipine göre nasıl olur ?
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2018, 21:23:01 »
Fue ve DHI ayni seyler degil. Arastirmani tavsiye ediyorum.

Fue (follicular unit extraction) alim yontemi, DHI (direct hair implantation) ekim yontemidir.

mrcetin07

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2018, 19:43:31 »
dökülmeniz devam ediyorsa bi kaç sene daha beklemenizi tavsiye ederim. tabi sizde herkes gibi ektirip kurtulmak istiyorsunuz bu dertten.ekim için yaş olarak en azından 30u görmeniz şahsi fikrim. bu arada çizgiyi serkan beymi çizdi.cizgiyi çok aşağıya indirmemek sizin avantajınıza olur.

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2018, 02:43:24 »
Bu saç 3 yada 4 bin greftle adam olur dhı bence bulaşma normal slit ile ektir çizdiğin çizgide güzel bence ne çok önde nede çok geride güzel çizmişsin.

stigma4885

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2018, 07:28:23 »
Neden dhi ye bulaşmasın ? Ben dhi de ekilipte güzel olmaya n saç gormedim. Özellikle tüm forumda arattim. Tek tek baktım . Ama ben size normal ekimde bir sürü tutmayan kasaplık örnekleri var

dr.ferhadyildiz

• Jr. Member
  • **
  • Saç olur, sağlık olsun...
    • Dr. Ferhad YILDIZ
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2018, 23:21:49 »
Merhabalar,

Ekim yöntemine bakacak olursak, DHI a nazaran daha yüksek sayı gereksiniminiz sebebi ile FUE yönteminin size daha çok hitap ettiği kanaatindeyim.

Görüşümü soracak olursanız ön çizginizi bu şekilde doğal olacaktır. Fakat yaşınız genç, temporal bölgelere (şakak kısmı, kulağın ön kısmında yapmış olduğunuz alan) yapılacak olan ekim, kendi saçınızın bu yan kısımlardan gerileme riskini göz önünde bulundurursak, uzun vadede estetik olmayan bir görüntüye sebep olabilir. Ayrıca temporal bölgeye ekim tekniği farklıdır ve bu teknikle bir arka sıradaki saç yoğunluğuna ulaşmak çok mümkün olmadığından uzun vadede sizi memnun etmeyebilir.

Saygılarımla...
Yazmış olduğum yorumlarda / yanıtlarda kişisel görüşlerimi, tecrübelerimi belirtmekteyim. Bilgiler tavsiye niteliği taşımaz. Sağlık ile ilgili her durum branş uzman hekim danışmanlığı gerektirir.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2018, 00:05:57 »
Merhabalar,

Ekim yöntemine bakacak olursak, DHI a nazaran daha yüksek sayı gereksiniminiz sebebi ile FUE yönteminin size daha çok hitap ettiği kanaatindeyim.

Görüşümü soracak olursanız ön çizginizi bu şekilde doğal olacaktır. Fakat yaşınız genç, temporal bölgelere (şakak kısmı, kulağın ön kısmında yapmış olduğunuz alan) yapılacak olan ekim, kendi saçınızın bu yan kısımlardan gerileme riskini göz önünde bulundurursak, uzun vadede estetik olmayan bir görüntüye sebep olabilir. Ayrıca temporal bölgeye ekim tekniği farklıdır ve bu teknikle bir arka sıradaki saç yoğunluğuna ulaşmak çok mümkün olmadığından uzun vadede sizi memnun etmeyebilir.

Saygılarımla...

Hocam siz yapmayın bari... FUE bir ekim tekniği değildir demekten dilimizde tüy bitti. Hala Dhi uygun degil Fue yazmışsınız ..  Dhi uygun olsa alımı Fut ile mi alacaksınız? Hadi arkadaşlar  araştırma aşamasında , sizin bu mesleki terim defterini dürüp rafa kaldırmanız gerekiyor idi.

Ağabey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2018, 00:44:44 »
Hocam siz yapmayın bari... FUE bir ekim tekniği değildir demekten dilimizde tüy bitti. Hala Dhi uygun degil Fue yazmışsınız ..  Dhi uygun olsa alımı Fut ile mi alacaksınız? Hadi arkadaşlar  araştırma aşamasında , sizin bu mesleki terim defterini dürüp rafa kaldırmanız gerekiyor idi.

dostum çok sert yazmışsın yaw  ;D adam hem doktor hem saç ekiyor oda biliyor dhı ininde fue nin bir çeşidi olduğunu sadece anlayacağımız dilden yazmaya çalışmış  yani ne yazacaktı sence  slitmi yazsaydı ona bakarsan slitte bir yöntem ismi  değil.

dr.ferhadyildiz

• Jr. Member
  • **
  • Saç olur, sağlık olsun...
    • Dr. Ferhad YILDIZ
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2018, 22:22:57 »

Merhabalar,

Amacım insanların kafasını fazlaca karıştırmadan bilgi verebilmek. Anlatmak isteğimiz belli, anlaşılmak istenen bellidir. Yinede sürçü lisan ettiysek, kafa karıştırdıysak kusura bakmayın.

Saygılarımla...
Yazmış olduğum yorumlarda / yanıtlarda kişisel görüşlerimi, tecrübelerimi belirtmekteyim. Bilgiler tavsiye niteliği taşımaz. Sağlık ile ilgili her durum branş uzman hekim danışmanlığı gerektirir.

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Ağustos 2018, 02:03:18 »

Ah Sloocer Başkan ne yoruldun bu ekim ve alım tekniklerini de anlata anlata :)
The World is Yours

Felix

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 16 Ağustos 2018, 09:29:23 »
Merhabalar herkese ;

Yaş 26 , saç dökülmesi genetik tüm aile bireylerinde var hatta sülalede diyebilirim . ilaç kullanmadım hiç . Antalya'da yaşıyorum .

Sormak istediğim saç tipime göre sizce Dhi ( Kalem yöntemi ) mi yoksa Fue yöntemi mi daha uygun olur ?

Çizilen çizgi sizce uygun mudur ? ( Bu çizgi öyle kabaca çizildi bilginiz olsun )

Bu saça sizce kaç greft ekim uygun olur ve bu saç adam olur mu ? :)

Bu saç adam olur. Ama, adam gibi bir klinikte. Teknik meknik hikâye, tecrübe tecrübe tecrübe. İyi bir yer bul ve bu tek atımlık hakkını iyi kullan. 2 binlira fazla ver ama iyi bir yer bul. Boş vaatlerle kandırılma. İllede yöntem dersen Dhi tavsiye ederim. Dhi ekipman ve aparatları, slit vs diğer yöntemlerden en az 3-4 kat daha pahalıdır klinik açısından. Piyasada slit en maliyetsiz yöntemlerdendir. Ama  yinede saç ekimi için çok para istiyorlar. 
Dhi olursa Daha doğal bir ekim olur.
Bilgili olmadığımız konular hakkında fikir yürütmeyelim!  Soru soralım...👍

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 18 Ağustos 2018, 00:38:12 »
dostum çok sert yazmışsın yaw  ;D adam hem doktor hem saç ekiyor oda biliyor dhı ininde fue nin bir çeşidi olduğunu sadece anlayacağımız dilden yazmaya çalışmış  yani ne yazacaktı sence  slitmi yazsaydı ona bakarsan slitte bir yöntem ismi  değil.

“adam hem doktor hem saç ekiyor oda biliyor dhı ininde fue nin bir çeşidi olduğunu” dedin Ya, benimde kaygım bu Zaten.

Dhi Fue Nin bir çeşidi degil, biri alım diğeri Ekim tekniği. Hoca böyle yazarsa, sende böyle öğrenirsen, millette altın fue,somon takviyeli fue, organik ekim, silver sistem fue diye  yaslar giderler.

Forumun amacı belli, bilgi paylaşmak ama doğru bilgi paylaşılmalı. Aksi taktirde kim neyin ne olduğunu bilmeden yatıyor masaya sonra hiç olmadık beklentiler ile 8 ay bekleyip hüsranla sonuçlanan bir süreci ciddi psikolojik sıkıntılar ile sonlandırıyor.

Şaka değil arkadaşlar belki size lüzümsuz detaylar gibi geliyır ama ekim yaptıracak kişi bu terimlerin hepsinin ne olduğunu , avantaj dezavantajlarını bilmeli ve gerçekçi beklentiler ile operasyona girmelidir.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 18 Ağustos 2018, 00:42:51 »
Merhabalar,

Amacım insanların kafasını fazlaca karıştırmadan bilgi verebilmek. Anlatmak isteğimiz belli, anlaşılmak istenen bellidir. Yinede sürçü lisan ettiysek, kafa karıştırdıysak kusura bakmayın.

Saygılarımla...

Hocam yanlış anlamayın lütfen amacım ukelalık yapmak değil asla. Ama ben hastaların saç ekim konusunda hiçbirşey bilmeden büyük beklentiler ile operasyona girdiklerini ve sadece bu yüzden büyük ölçüde memnunsuzluk yaşadığı kanaatindeyim.
En azından yapılacak operasyonun detaylarını doğru öğrenirler se , beklentilerininde aynı ölçüde realize olacağını düşünüyor böylece saç ekim piyasasınında “orhanik, altın, silver...” gibi tüketiciyi yanıltıcı asılsız uydurma tekniklerden kurtulacagını düşünüyorum .

Saygılar

YUNUSEMRE

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 18 Ağustos 2018, 10:53:30 »
Merhabalar,

Saygılarımla...

Hocam yanlış anlamayın da bi önceki postunuz 10 defa heceleye heceleye okuyorum.
"Fue'nin bir ekim tekniği olduğundan" başka bi şey anlamıyorum.

cbu12345

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 18 Ağustos 2018, 13:31:12 »
Yeni üye olmanın zorlukları tabii
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2018, 15:40:15 Gönderen: cbu12345 »

Facebook Twitter Instagram