Gönderen Konu: Saç Ekimi Mantıklı mı ?  (Okunma sayısı 1405 defa)

Keloluyorum

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi Mantıklı mı ?
« : 12 Mart 2019, 01:40:18 »
direkt saç ekimi yapmak sanırım mantıklı değil yada mantıklımı ?
ilaç mı kullanmalıyım yoksa ekimmi yapmalıyım yada ne yapmalıyım gerçekten bilmiyorum?
bu şekilde daha ne kadar devam eder, hızlı mı dökülmeye devam edecek ? beni 1-2 sene daha götürür mü ?

kelkaldım

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi Mantıklı mı ?
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2019, 01:50:13 »
Ekim için bekle ve procapil içeren bir sprey kullan.

Keloluyorum

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2019, 01:57:08 »
Ekim için bekle ve procapil içeren bir sprey kullan.

Hocam Teşekkür ediyorum cevap için. Bu spreylerin yan etkisi varmı bende egzama var. hiç böyle birşey duydunuz mu yan etki olarak ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2019, 02:06:00 »
ekım olur ama tepe bölgesı var olan saçların zarar görmesi açısından ekım şokuyla birlikte tehlıkeli bir böle o yüzden var olan saçların tepede suan incelmis durumda sağlıklı bır ekım yapılmasını istiyorsan sana tavsıyem

öncelıkle tepedekı saçları eskı sağlıklı hale getırıp kafandakı kan akışını stabıl hale getirmen yönünde olacaktır

finasterıd araştırabılırsın bunu 1 sene kullanıp ekım dusunursen başarı güzel bir operasyon ile kaçınılmaz olur.
Global Moderator

Keloluyorum

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Mart 2019, 02:21:39 »
ekım olur ama tepe bölgesı var olan saçların zarar görmesi açısından ekım şokuyla birlikte tehlıkeli bir böle o yüzden var olan saçların tepede suan incelmis durumda sağlıklı bır ekım yapılmasını istiyorsan sana tavsıyem

öncelıkle tepedekı saçları eskı sağlıklı hale getırıp kafandakı kan akışını stabıl hale getirmen yönünde olacaktır

finasterıd araştırabılırsın bunu 1 sene kullanıp ekım dusunursen başarı güzel bir operasyon ile kaçınılmaz olur.

Hocam Teşekkür ederim cevap için dediğiniz ürünü araştıracağım. bir soru daha sormak istiyorum şampuan hangisini kullanmalıyım birde şampuanın içine birtakım "diane35" tarzı şeyler atıyorlarmış. bunlar için önerebileceğiniz birşey varmı

Madun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 12 Mart 2019, 16:23:26 »
Bu saçlar tam topiklik. Ben sizin yerinizde olsam ektirmezdim, finasterid ve spreye de kesinlikle bulaşmazdım. İleride duruma göre ekimi değerlendirirsiniz.

Keloluyorum

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Mart 2019, 16:29:07 »
Bu saçlar tam topiklik. Ben sizin yerinizde olsam ektirmezdim, finasterid ve spreye de kesinlikle bulaşmazdım. İleride duruma göre ekimi değerlendirirsiniz.

Evet Şimdilik  ektrimeyi eledim.Topik kullanmadan böyle ble gezebilirim ama ben  daha çok dökülmesinden korkuyorum. en azından dökülmeyi durdurmak/yavaşlatmak için ne yapabilirim onu araştırıyorum.
tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok iyi olacak.

Madun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 12 Mart 2019, 16:55:57 »
Genetik bir dökülmeyi durdurmanın tek yolu genetik şartlara müdahaledir yani finasterid. Bunun haricinde damar genişletici zıkkımları kafanıza sıkarak geçici bir süre canlanma sağlayabilirsiniz. Başka da bir yolu malesef yok. Tercih size ait.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Mart 2019, 16:57:59 »
Hocam Teşekkür ederim cevap için dediğiniz ürünü araştıracağım. bir soru daha sormak istiyorum şampuan hangisini kullanmalıyım birde şampuanın içine birtakım "diane35" tarzı şeyler atıyorlarmış. bunlar için önerebileceğiniz birşey varmı

Ben revita kullanıyorum ama pahalı normal şampuana göre çok memnunum bir araştır forumda kullanan arkadaşlarda var ona göre bakarsın.
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 12 Mart 2019, 19:27:23 »
Şuan İçin mantıklı degil

Keloluyorum

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 03 Nisan 2019, 16:40:10 »
Genetik bir dökülmeyi durdurmanın tek yolu genetik şartlara müdahaledir yani finasterid. Bunun haricinde damar genişletici zıkkımları kafanıza sıkarak geçici bir süre canlanma sağlayabilirsiniz. Başka da bir yolu malesef yok. Tercih size ait.

Fısfıslar değilde köpük olan rogaine varmış onu yurtdışından getirmek için çabalara başladım şimdi. prp yaptırmak sanırım yapana faydalıymiş onu eliyorum :)  Dermaroller veya dermapen  kullanmak mantık lı mı ?
Kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : 03 Nisan 2019, 20:02:51 »
Hocam Teşekkür ediyorum cevap için. Bu spreylerin yan etkisi varmı bende egzama var. hiç böyle birşey duydunuz mu yan etki olarak ?

Procapil, minoxil içeren spreylerin içerisinde alkol içeriyor, egzama var ise kesinlikle bulaşmamanızı tavsiye ederim. Sprey kullanacaksanız nanadoxil içeren spreyi araştırmanızı öneririm ancak egzama varsa hiç kullanmamanız en iyisi.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2019, 19:35:56 »
Mantıklı değil onun yerine medikal tedaviye yönel .hiç bir şey kullanmak istemiyorsan procapil + miracle losyon kullan.

Facebook Twitter Instagram