Gönderen Konu: Merhaba dostlar, saç ekim zamanım geldi sanırım artık yoruldum.  (Okunma sayısı 1165 defa)

Benjamin

• Yeni üye
  • *
Merhaba sevgili forum sakinleri,
Yaşım 29 ve artık saç dökülmem yavaşladı azaldı baya sanırım çok dökülecek saç kalmadı.
Ektirme konusunu hep erteledim, doğal yollarla yavaşlatmaya çalıştım ama sizde biliyorsunuz ağır ve zahmetli ilaçlar kullanmadan pek mümkün olmuyor dökülmeyi durdurma işi.
Artık yoruldum, biraz forumda gezindim Konya veya Karaman'da düzgün ekimci yok sanırım o yüzden Ankara tercih edebilirim LifeHair Şahin hoca olabilir bütçeyi 10binin altında tutmak istiyorum mümkünse.
İş yoğunluğum nedeniyle 15 günden fazla izin alamam yani 2 hafta sonra insan içine çıkmam gerekiyor, ekimi kasım gibi ancak yaparım gibi geliyor.
Şapka mevzusunu bana birisi açıklayabilir mi çok sıkı olmayacak şekilde şapka veya bere ile durursam ilk aydan itibaren süreci riske atmış olur muyum?
En azından şok dökülme bitinceye ve saçlar uzamaya başlayıncaya kadar şapka ile gezmem mümkün müdür?

Saçlarımın durumunu birkaç fotoğrafla göstermek isterim, ekime uygun olup olmadığı konusunda da çok bilgim yok ama forumdaki örneklere bakılırsa ekilebilir diye düşünüyorum.

pcd

• Jr. Member
  • **
Ynt: Merhaba dostlar, saç ekim zamanım geldi sanırım artık yoruldum.
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2020, 14:52:24 »
Finasteride olmadan tatmin edici bir sonuç alman zor, çünkü zayıf saçların ekimin yarattığı travma ile geri dönüşsüz şekilde dökülebilir. Ekilenler tamamen çıksa bile, geri kalanlar kafayı tam olarak kapatmayabilir. Finas kullanıp kullanmamaya, yan etkilerini iyice araştırıp karan vermen gerekiyor.

15 gün içinde saçlar deriye tutunur ama sürekli sapka giymek, hava almayı engellediği için sorun yaratır mı bilmiyorum. İnsan içine aylarca kızarık bir kafayla çıkman daha mantıklı olabilir.

Benjamin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2020, 15:00:15 »
Finasteride olmadan tatmin edici bir sonuç alman zor, çünkü zayıf saçların ekimin yarattığı travma ile geri dönüşsüz şekilde dökülebilir. Ekilenler tamamen çıksa bile, geri kalanlar kafayı tam olarak kapatmayabilir. Finas kullanıp kullanmamaya, yan etkilerini iyice araştırıp karan vermen gerekiyor.

15 gün içinde saçlar deriye tutunur ama sürekli sapka giymek, hava almayı engellediği için sorun yaratır mı bilmiyorum. İnsan içine aylarca kızarık bir kafayla çıkman daha mantıklı olabilir.

Yakın bir zamanda evleniyorum o yüzden finas biraz korkuttu beni, Minox destek olursa onu kullanabilirim sanırım.
Şapka meseleside günde birkaç saat olur muhtemelen sabahtan akşama kadar takmam.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2020, 18:31:48 »
Tam ekimlik kafa, donör sağlıklı, ince açık renkli saçlar doğal durur. Muhtemelende saçın geçmiştede hiçbir zaman kalın değildi. 1ekim 1 sıkılaştırma ister. Üst taraf zayıf zaten ne yapsan gidecek onlar. Çok kaliteli bir yerde yaptırırsan memnun kalırsın.

prometeus

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2020, 19:04:04 »
ekilebilir hocam saç kökleriniz gayet iyi görünüyor, çabuk sonuç alacağınızı düşünüyorum

Benjamin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2020, 19:41:18 »
Tam ekimlik kafa, donör sağlıklı, ince açık renkli saçlar doğal durur. Muhtemelende saçın geçmiştede hiçbir zaman kalın değildi. 1ekim 1 sıkılaştırma ister. Üst taraf zayıf zaten ne yapsan gidecek onlar. Çok kaliteli bir yerde yaptırırsan memnun kalırsın.

Evet her zaman ince telli saçlarım oldu 21 yaşımdan itibaren dökülmeye başladı. Saçımı kelliği kapatacak şekilde kestirmekten uğraşmaktan sıkıldım artık.
İstanbul ve İzmir bana uzak olduğundan Ankara düşünüyorum Şahin Çelik Hocanın ekimleri genel olarak başarılı gözüküyor bir görüşme yapmayı planlıyorum.
Yorumunuz için teşekkür ederim.

ekilebilir hocam saç kökleriniz gayet iyi görünüyor, çabuk sonuç alacağınızı düşünüyorum

Açıkçası bende donör kısmının sağlıklı olduğunu düşünüyordum ama yukarıda yorum yapan arkadaş biraz kafamı karıştırdı, tedirgin oldum.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2020, 22:50:51 »
Merhaba aile bireylerinde Nw 5 üstü kelliğe sahip bireyler var mı ? Ben sizin yeriniz de olsam ekimi 2 parti olacak şekilde planlamayı düşünürdüm ön orta ağırlıklı tepeyi ikinci ekimle sıklaştırmayı tercih ederdim.
Fin kullanmak zorunda değilsin tabi ve tabi kullanmış halinle kullanmamış halinin sonuçları da bir olmayacaktır ama ekime girmeden en azından xpecia ve türevi takviyeler ile güçlendir. Şapka olayını bilemiyorum ekim hakkında tecrübeli üyelerden yanıt gelir elbet.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

CooLStyLe

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2020, 23:02:16 »
dönör çok sağlam, iyi bir klinikte saç ektirirsen bred pitt senin getir götürünü yapar üstad :)
22.06.2020 Asmed / Koray Erdoğan 3507 greft
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15394

Benjamin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2020, 23:44:55 »
Merhaba aile bireylerinde Nw 5 üstü kelliğe sahip bireyler var mı ? Ben sizin yeriniz de olsam ekimi 2 parti olacak şekilde planlamayı düşünürdüm ön orta ağırlıklı tepeyi ikinci ekimle sıklaştırmayı tercih ederdim.
Fin kullanmak zorunda değilsin tabi ve tabi kullanmış halinle kullanmamış halinin sonuçları da bir olmayacaktır ama ekime girmeden en azından xpecia ve türevi takviyeler ile güçlendir. Şapka olayını bilemiyorum ekim hakkında tecrübeli üyelerden yanıt gelir elbet.
Ekim konusu çok zahmetli 2 ekim için hazır mıyım bilemiyorum :)
Sizin konuyu biraz inceledim ekim öncesi Finasterid harici bir güçlendirme yapabilirim.
Nw 5 üstü 1 amcam ve dedem var geri kalan dayılar, amca ve baba 40-45 yaşından sonra dökülmeye başladılar.

dönör çok sağlam, iyi bir klinikte saç ektirirsen bred pitt senin getir götürünü yapar üstad :)
Tek derdim kelliği kapatmak için saç kestirmekten kurtulmak ;D Bakalım forumdan gördüğüm kadarıyla iyi sonuçlar alan birini bulup ektirmeyi planlıyorum.

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2020, 00:40:29 »
Yaş renk donör uygun ektir gitsin

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2020, 01:08:49 »
bencede ekim zamanı gelmişte geçmiş bile  :)

Facebook Twitter Instagram