Gönderen Konu: HGF Plus değerlendirme  (Okunma sayısı 1275 defa)

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
HGF Plus değerlendirme
« : 16 Eylül 2020, 16:05:14 »
Ürünü aslında topikal saw palmetto arayışında iken buldum ama içeriğinde ki Panax ginseng ekstresi dikkatimi çekti ve her ne kadar hair pharma konusunda şüpehci olsamda almaya karar verdim.

Neden Panax ginseng ekstresi ? Biliyoruz ki saçın DHT'den daha büyük bir düşmanı var o da inflamasyon yani iltihaplanma, peki iltihaplanmaya sebep olan etkenler neler ?

TGFB 1 : Saç köklerini androjenlere daha duyarlı hale getiriyor ve androjen aktivasyonunu sağlıyor.

DKK 1 : Saç'ın döngüsünü oluşturan Wnt yol ağını inhibe ediyor kel bölgelerde DKK 1 Wnt den daha fazla olduğu görülmüş

IL 6 : O scalpta ki acıyı oluşturan sitoksin

https://www.intechopen.com/books/hair-and-scalp-disorders/androgenic-alopecia-cross-talk-between-cell-signal-transduction-pathways

Panax ginseng ekstresi bunları inhibe ederek Wnt, ARK , INT ve IGF-1 bu saça faydalı olan etkenlerin artmasını sağlıyor aynı zamanda 5ar inhibitörü zamanında prostat kanseri için kullanılıyordu.

Değerlendirmeye geçecek olursak

5ar inhibesi : kullanmaya başlayalı 2 ay oldu ve iki ay hormonel gelişmeler hakkında konuşmak için erken

Anti inflamatuvar etkisi: Scalpta ki o inflamasyon ağrısını azalttı yani iyi geldiğini düşünüyorum.

Sadece topikal uygulamak herkeste yeterli olmayacağı için isteyen Panax ginseng içeren bir takviye ile beraber kullanabilir.

Ağır kronik inflamasyon yaşayanlar için güzel bir ürün. İsteyenler baksın.

Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ynt: HGF Plus değerlendirme
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2020, 17:25:51 »
Bilgi için teşekkürler hocam. Prostat kanseri için kullanılıyordu diye yazmışsınız, biliyoruz ki finasteride de böyle bulundu. Yan etki oluşturma ihtimali var, umarım olmaz. Dökülmeye veya kalınlaşmaya etkisi oldu mu?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2020, 17:50:49 »
Bilgi için teşekkürler hocam. Prostat kanseri için kullanılıyordu diye yazmışsınız, biliyoruz ki finasteride de böyle bulundu. Yan etki oluşturma ihtimali var, umarım olmaz. Dökülmeye veya kalınlaşmaya etkisi oldu mu?
O kadar araştırmadım sadece kullanıldığını biliyorum bir zamanlar.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2020, 18:02:34 »
Her şeyin yan etkileri sizi korkutuyor özel mesaj yoluyla da konuşmuştuk her etkenin direk yan etki olayına bakıyorsunuz hep verilen bir örnek var “kullandığın ağrı kesicinin bile yan etkisi var” medikal tedavi size ve psikolojinize uygun değil bence.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2020, 21:27:18 »
Her şeyin yan etkileri sizi korkutuyor özel mesaj yoluyla da konuşmuştuk her etkenin direk yan etki olayına bakıyorsunuz hep verilen bir örnek var “kullandığın ağrı kesicinin bile yan etkisi var” medikal tedavi size ve psikolojinize uygun değil bence.

Sağlık konusunda biraz tereddütlüyüm ancak Xpecia aldım, finasteride gözümü korkutuyor sadece.

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2020, 23:44:24 »
resimli bir konun varmı dostum tedavini takip etmek isterdim imzandakiler ilgimi çekti doğrusu.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2020, 23:54:54 »
resimli bir konun varmı dostum tedavini takip etmek isterdim imzandakiler ilgimi çekti doğrusu.
Resimli konum yok şu anda saçlarım Norwood 1 yeni şeyler deneyeceğim o zaman bir konu açacağım inşallah. Saçlarımla ilgili konudan önce de AGA ile ilgili DHT ve androjenlere karşı farklı bir yol izlemekle ilgili bir araştırma yapıyorum onun hakkında konu açacağım ilk önce.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Facebook Twitter Instagram