Gönderen Konu: SAÇ DÖKÜLME HİKAYEM  (Okunma sayısı 3725 defa)

|Logan|

• Hero Member
SAÇ DÖKÜLME HİKAYEM
« : 24 Ekim 2020, 14:49:52 »
Arkadaşlar norwood 3üm ve eski fotoğraflarıma bakıyorum o zamanlarda norwood 3tüm. Şimdi sizlerle paylaşıcam fotoğrafları. Yani ön çizgim gitti ve böyle kaldı yılardır da böyle. Şu an yaşım 19 finasterid başladım aslında açılmada bir ilerleme yok ama önlem almak istedim. Şimdi de korkuyorum ya finasterid ön saç çizgimi daha kötü yaparsa diye. Siz yazarsanız sevinirim. Birinci fotoğraf 2 3 sene önce gördüğünüz gibi ön saç çizgisi gitmiş sadece orta var. Norwood 3 gibi görünmüyor uzun saçdan dolayı ama öyle. 2 ve 3. foto geçen seneden görüyorsunuz aynı şekilde. 4 ve 5.foto bu yılın başlarında çekildi pandemidem dolayı saçlarım baya uzamıştı ve şakaklarıma minoxil uygulamaya başlamıştım. Sonra bıraktım egzama tetiklediğini öğrenince zaten pek de faydası olmamıştı. Burda saçlarım sanki düzelmiş gibi gelebilir uzun olduğu için öyle yoksa aynı.

|Logan|

• Hero Member
Ynt: SAÇ DÖKÜLME HİKAYEM
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2020, 14:59:48 »
1.foto da aynı şekilde pandemiden çekildi. Minoxil kullandığım sürece bazen gözüme şakak çok güzel geliyordu bazen de çok dökülmüş oluyordu. Ama ben bu işi kökten çözmeye karar verip ektirmeyi düşünmeye başladım bu zamanlarda. 2. 3. Ve 4. Foto şu an çekildi. Saçımı elimle kaldırdım diye daha fazla açık gibi gelebilir ama aynı diğer fotolarda saçım çok uzundu burda o kadar uzun değil.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2020, 15:08:28 »
Amacım ön bölgeye ekim yaptırmak zaten ön bölge diye bir şey kalmadı ve finasterid ile olan saçı korumak. Büyük ihtimal tepe ve vertex dökülmicek çünkü çok gür ve dökülecek olsa bile fin korur. Ön bölgenin ortası belki yine dökülebilir ona da ikinci bir ekim yaparım. Ön bölge harici saç bölgelerini fin koruyor genelde. Bu şekilde saç derdim son bulur diye düşünüyorum. Sizin de gördüğünüz gibi ön bölge namına bir şey yok Allahtan saçlarım gür kimse farketmiyor saçımın döküldüğünü.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2020, 16:01:27 »
Yorum veya cevap alabilirsem çok iyi olur
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2020, 16:32:08 »
Kardeşim birincisi dökülmen devam ediyor durmamış , saçlarının yanlarındaki ince ve çelimsiz saçlar bunu ifade ediyor ikinci olarak sürekli aynı şeyi sormana ve bizim cevap vermemize ragmen sormaya devam ediyorsun finastreid ön çizgiyi bozmaz böyle bir etkisi yok sadece ön çizgiyi koruyamıyabilir. Eger bundan korkuyorsan aşırı agresif bir tedaviye başla dut+fin+minoxil+ru58841+ketorel gibi ya da sadece finastreid kullan ve ne olacagını gör
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2020, 16:45:55 »
Kardeşim birincisi dökülmen devam ediyor durmamış , saçlarının yanlarındaki ince ve çelimsiz saçlar bunu ifade ediyor ikinci olarak sürekli aynı şeyi sormana ve bizim cevap vermemize ragmen sormaya devam ediyorsun finastreid ön çizgiyi bozmaz böyle bir etkisi yok sadece ön çizgiyi koruyamıyabilir. Eger bundan korkuyorsan aşırı agresif bir tedaviye başla dut+fin+minoxil+ru58841+ketorel gibi ya da sadece finastreid kullan ve ne olacagını gör

Teşekkür ederim yazın için. Aynı şeyi soruyorum ama bazı konulara bakınca insanlar yazıyor fin önü döker falan diye ondan emin olamıyorum. Ayrıca saç dökülmeye devam ediyor demişsin ama 1.foto 2 3 sene önce hatta daha fazla ve orda hala norwood 3üm ve ordada ince çelimsiz saç var ve hala şu an norwood 3üm. Şu ana kadar saçta ilerleme olmadı ama olabilir belki ön bölgenin ortası dökülebilir ki dökülsün zaten artık ne diyeyim. Benim düşüncem ön bölge hariç yerleri koruyup donör ile de ön bölgeye ekim yaptırmak. Bence fin ön bölge hariç benim saçı korur ki bu bile çok iyi. Yani diyorumki bir ön çizgi ekimi yaptırayım ve fin kullanmaya devam edeyim. 2 3 sene sonra ön bölgenin ortası dökülürse 2.bir ekim yaptırayım ve ön bölgem tamamen ekimli olucak o zaman. Diğer bölgeleri de fin ile korumaya devam ederim. Bu şakaklara 2500 2800 graft dendi bana zaten donör gür fin kullanarak daha da gür olur. Düşüncem budur. Sen ne dersin mantıklı mı. Benim için en önemli bölge ön çizgi zaten. Şakağa ektirip ön bölgenin ortası dökülürse 2.bir ekim yapılır
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2020, 16:50:12 »
Mantıklı zaten şu an yaşın dolayısıyla fin dışında veya ru dışında bir antiandrojen kullanmanı asla tavsiye etmem bu şekilde devam et
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2020, 16:57:38 »
Mantıklı zaten şu an yaşın dolayısıyla fin dışında veya ru dışında bir antiandrojen kullanmanı asla tavsiye etmem bu şekilde devam et

Anladım o zaman ekim yaptırırım kasım ayında ailemle konuşmam lazım bakalım. Konu açarım burda
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2020, 17:34:59 »
Aynı yastayız ve ben de maalesef bu sitedeyim. Senin saçların sanki 2-3 sene önce geriye çekilme başlamış ama hâlâ şakaklar biraz daha doluymuş gibi duruyor. Yani bir gerileme mevcut gibi geldi bana. Sakaklarin durumunu şu şekilde gözlemlemelisin; en son durumdaki cizgiye bakıp çizgideki saçların incelmiş mi yoksa hâlâ kalın mi olduğuna bakmalısın. Eğer finas fayda sağlamasazsa (finas hakkinda çok bilgim yok) o saçlar da gidebilir. Ekim için acele etmeyin biraz daha bekleyip gözlemlemelisiniz.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2020, 17:58:26 »
Aynı yastayız ve ben de maalesef bu sitedeyim. Senin saçların sanki 2-3 sene önce geriye çekilme başlamış ama hâlâ şakaklar biraz daha doluymuş gibi duruyor. Yani bir gerileme mevcut gibi geldi bana. Sakaklarin durumunu şu şekilde gözlemlemelisin; en son durumdaki cizgiye bakıp çizgideki saçların incelmiş mi yoksa hâlâ kalın mi olduğuna bakmalısın. Eğer finas fayda sağlamasazsa (finas hakkinda çok bilgim yok) o saçlar da gidebilir. Ekim için acele etmeyin biraz daha bekleyip gözlemlemelisiniz.

Bu fotoğraf da 3 sene önceden bir fotoğraf bak yine aynı norwood 3üm. Sana 2 3 sene önce dolu gelmesinşn sebebi saç uzun kapatıyor orayı göremiyorsun ama öyleydi hala aynıyım yani şakaklar ön saç çizgisi döküldü bu şekil kaldı benimki. Benim saçım senin gibi olsaydı beklerdim ama benim ön çizgim yoktur bildiğin artık bu saça ekim gerekli ve fin ile de korunmalı. Belki ön bölgem ilerleyen zamanda biraz daha dökülücek onu da 2.ekimle kapatırım. Vertex ve tepe çok gür ayrıca dökülecek olsa bile fin ile durdurulur. Yani donör bölgemi ön bölgeme harcıyacağım başka değil. Bak bu fotoğraf 3 sene önce burda daha belli saçlarım çok dağınık şekil bile alamıyor ön çizgi bozuk diye al bak.  Eğer bu fotoda elimle saçımı kaldırsaydım aynı diğerleri gibi görünecekti yani saçımda açılma ilerlemesi yok şu anlık. 3 sene oldu hala aynı. Ama belki ilerde ön bölge dökülecek o zaman 2.ekim bu kadar.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2020, 18:38:38 »
Tabii kardeşim en iyisini sen bilirsin biz sadece buradan fotoğrafları görüyoruz. Saçının geri kalan kısımlarını koruyorsan hiç sıkıntı yok. Ön çizgi ekilir halledilir merak etme ama çok da aceleci davranma. Eğer karar verdiysen de birçok firma ile görüş. Umarım senin için iyi olur. Beslenmene vitaminlerine dikkat et. Sağlıcakla kal
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2020, 18:50:42 »
Tabii kardeşim en iyisini sen bilirsin biz sadece buradan fotoğrafları görüyoruz. Saçının geri kalan kısımlarını koruyorsan hiç sıkıntı yok. Ön çizgi ekilir halledilir merak etme ama çok da aceleci davranma. Eğer karar verdiysen de birçok firma ile görüş. Umarım senin için iyi olur. Beslenmene vitaminlerine dikkat et. Sağlıcakla kal

Teşekkür ederim. Dostum zaten saçım 3 sene önce de bu şekildeydi ve ben o zaman ektirmedim yani 3 sene bekledim acele etmedim. Eğer saçım 2 ay önce açılsaydı derdim o zaman bekleyeyim ama saçım 3 sene önce de bu şekildi yani bence yeterince bekledim. Tek düşüncem bunu saç ekimcilere nasıl anlatıcam şimdi gidicem adamların yanına yapmayız diyecekler ne diyecem acaba
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2020, 20:38:17 »
Onlar inceleyeceklerdir çeşitli aletlerle. Direkt olmaz demezler. Ama sen çok saç ekim merkezi dolaş internetten oku
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2020, 20:47:09 »
Onlar inceleyeceklerdir çeşitli aletlerle. Direkt olmaz demezler. Ama sen çok saç ekim merkezi dolaş internetten oku

Gaziantepteyim zaten ve bu forumda Gaziantep Medical parkta ektirenler memnun. Ben de galiba orda ektiririm.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 24 Ekim 2020, 20:54:56 »
1.fotoda nw1.5muşsun.Şu an 3 ve 3.5uğa doğru gidiyor.Yaşına göre baya agresif geçmiş olsun.
Edit:Nerelisin bu arada.Genelde bu tarz dökülmeler kafkasyalılar ve iç anadolular arasında yaygın.
Batı türkiyeliler ve balkan göçmenleri genelde kel kalmaz
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2020, 21:03:57 Gönderen: My Precious »

Facebook Twitter Instagram