Gönderen Konu: Kaşıntıya bağlı saç dökülmesi  (Okunma sayısı 2089 defa)

dogukanpolat

• Yeni üye
  • *
Kaşıntıya bağlı saç dökülmesi
« : 28 Ekim 2020, 08:15:19 »
Dostlar merhabalar siteyi 4 senedir takip eden birisiyim konu açan birisi olmadım pek fazla fakat şöyle bir konu beni kasmaya başladı artık. Öncelikle 24 yaşımdayım agresif dökülme yaşamıyorum elimi atınca saça belki 1 tane geliyor fakat özellikle gece uyurken farkında olamıyorum ve inanılmaz şekilde kaşıyorum kafamı ve en az 50 saç gidiyor saçlarımda kepek yok bu kaşıntının sebebini bilgili abilerimden kardeşlerimden temenni ediyorum sağlıklı günler herkese.

baskan123

• Hero Member
Ynt: Kaşıntıya bağlı saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2020, 12:31:37 »
bu kaşıntı bende de var. saç diplerim ağrıyor

dogukanpolat

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2020, 12:43:11 »
Bir dönem bende de var o acı fakat geçti o acı şimdi acımıyor ama kaşırsam dökülüyor bilgili arkadaşlar aydınlatırsa memnun kalırız bu sorunu yaşayanlar olarak.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2020, 14:16:05 »
Kaşıntıya ağrı eşlik eder genelde. İnflamasyon yaşıyorsunuz inflamasyon tersine çevrilmesi gereken bir sorundur ve etkenlerin zamanla etkisini kaybetmesine sebep olabilir, saç analizi yaptırırsanız saçlı derinizin durumunu görebilirsiniz. Altta bu sorunu yaşayan yabancı birinin fotoğraflarını koyucam inflamasyonlu scalp ve sağlıklı scalp arasında ki farkı görüntü olarak görebilirsiniz.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2020, 14:17:57 »
İlk fotoğraf saçlarının döküldüğü ve inflamasyonlu olduğu zamanlar bir de diğer fotoğrafa bakın saçları sağlığına kavuşmuş ve scalpı da aynı şekilde inflamasyonu yenmiş saçlı deriye dikkatli bakarsanız inflamasyonlu ve inflamasyonsuz scalpı anlayabilirsiniz.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2020, 14:33:14 »
İlk fotoğraf saçlarının döküldüğü ve inflamasyonlu olduğu zamanlar bir de diğer fotoğrafa bakın saçları sağlığına kavuşmuş ve scalpı da aynı şekilde inflamasyonu yenmiş saçlı deriye dikkatli bakarsanız inflamasyonlu ve inflamasyonsuz scalpı anlayabilirsiniz.
Kalsifikasyonu masaj, iğneleme gibi uygulamalar yaparak tersine çevirebiliyoruz. İnflamasyonda da sanırım sadece anti androjen kullanmaktan geçiyor tedavi yöntemi. Kıl kökü iltihabına da çözüm bulmuş oldum tekrar ederse. Teşekkürler.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

dogukanpolat

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2020, 14:58:31 »
Bilginiz için teşekkürler ön bölgeler seyreldi benimde iğneleme yöntemini deneyeceğim onun dışında başka tedavi uygulamıyorum ekimden başka çözüm göremiyorum.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2020, 16:49:30 »
Kalsifikasyonu masaj, iğneleme gibi uygulamalar yaparak tersine çevirebiliyoruz. İnflamasyonda da sanırım sadece anti androjen kullanmaktan geçiyor tedavi yöntemi. Kıl kökü iltihabına da çözüm bulmuş oldum tekrar ederse. Teşekkürler.
Aslında androjenleri gerekli seviyede bloklarsan Kalsifikasyon otomatikman duruyor ama tersine çevirmek istersen orası başka tabi ki. İnflamasyon ise çok kişisel çok fazla polyester şapka kullanmak inflamasyona sebep olabiliyor mesela alerji varsa eğer o alerjiye sebep olan etkenleri ortadan kaldırmak gerekiyor çok fazla sebebi var. Yani inflamasyon demek saçlı deri kondisyonu demek aslında saçlı deri olabildiği en sağlıklı durumda olduğu zaman inflamasyon ortadan kalkmış oluyor.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

dogukanpolat

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2020, 22:11:16 »
2 sene önce prp yaptırdım saçlarım gürleşti derim sağlıklı oldu fakat bıraktım eski hali geri aldı ama saçlı derim sağlıklıydı. Son zamanlarda alerji ilacımı kullanmıyorum her şeye alerjim var bundan kaynaklı olabilir birde saç spreyide etkili mi zarar verme konusunda

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2020, 23:42:06 »
Aslında androjenleri gerekli seviyede bloklarsan Kalsifikasyon otomatikman duruyor ama tersine çevirmek istersen orası başka tabi ki. İnflamasyon ise çok kişisel çok fazla polyester şapka kullanmak inflamasyona sebep olabiliyor mesela alerji varsa eğer o alerjiye sebep olan etkenleri ortadan kaldırmak gerekiyor çok fazla sebebi var. Yani inflamasyon demek saçlı deri kondisyonu demek aslında saçlı deri olabildiği en sağlıklı durumda olduğu zaman inflamasyon ortadan kalkmış oluyor.
Hocam daha detaylı anlatır mısınız bende de var sanırım bu saçta inflamasyon olayı düzelteyim sizin de yardımınızla ne yapmam ve neye dikkat etmem gerekli

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2020, 14:31:54 »

Magnezyum içerikli yiyecekler yani badem tüketerek ve masaj yaparak kalsifikasyonu tersine çevirebilir miyim sizce? Ayrıca inflamasyon için ketokonazolşampuan ve kepek için olan bir başka şampuan yeterlimidir? Bunun yanında fin de kullanıyorum elbette. Bir de hocam saçımı 3 4 gün yıkamayınca yağlanma gibi bir şey oluyor ve saçım karıncalanıyor gibi böyle yanma gibi bir durum tam anlatamıyorum. Sizce saçı 3 4 gün yıkamayınca bunların olması doğal mıdır cevaplarsanız sevinirim.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 08 Aralık 2020, 14:41:05 »
Magnezyum içerikli yiyecekler yani badem tüketerek ve masaj yaparak kalsifikasyonu tersine çevirebilir miyim sizce? Ayrıca inflamasyon için ketokonazolşampuan ve kepek için olan bir başka şampuan yeterlimidir? Bunun yanında fin de kullanıyorum elbette. Bir de hocam saçımı 3 4 gün yıkamayınca yağlanma gibi bir şey oluyor ve saçım karıncalanıyor gibi böyle yanma gibi bir durum tam anlatamıyorum. Sizce saçı 3 4 gün yıkamayınca bunların olması doğal mıdır cevaplarsanız sevinirim.

Saçını 3-4 gün yıkamayınca yağlar dipleri havasız bırakıyor eğer cok yağlanırsa. Havasız kalan alanda inflamasyon artar bu yüzden saç derin yanmaya başlar. Hatta kaşınır bile bazen
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 08 Aralık 2020, 14:50:21 »
Saçını 3-4 gün yıkamayınca yağlar dipleri havasız bırakıyor eğer cok yağlanırsa. Havasız kalan alanda inflamasyon artar bu yüzden saç derin yanmaya başlar. Hatta kaşınır bile bazen

Anladım hocam sağ olun. Benim saç derim yağlı mı kuru mu tam olarak anlayamıyorum. Yani saçımı 3 4 yıkamasam biraz rahatsız ediyor hafif karıncalanma oluyor ve elimi saç derime atınca yağı hissediyorum hatta koku bile geliyor ama 3.günde falan oluyor. Yani 3. Günde falan bunların olması normal galiba değil mi? Benim saç uçlarım kuru saç diplerim yağlı mı değil mi tam kestiremiyorum. Sizce yağlı saçlar için mi bir şampuan alayım kurular için mi
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 08 Aralık 2020, 14:52:48 »
Anladım hocam sağ olun. Benim saç derim yağlı mı kuru mu tam olarak anlayamıyorum. Yani saçımı 3 4 yıkamasam biraz rahatsız ediyor hafif karıncalanma oluyor ve elimi saç derime atınca yağı hissediyorum hatta koku bile geliyor ama 3.günde falan oluyor. Yani 3. Günde falan bunların olması normal galiba değil mi? Benim saç uçlarım kuru saç diplerim yağlı mı değil mi tam kestiremiyorum. Sizce yağlı saçlar için mi bir şampuan alayım kurular için mi

Normal saçlar için al ben farkedeceğini sanmıyorum. Zaten Ketoral kullanıyorum dedin. o yeterince kurutuyor. Yağlı saçlar için alırsan daha çok kurutabilir. Daha çok kuruması zamanla yağlanma dengesini bozup daha da yağlanmasina sebep olur.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 08 Aralık 2020, 14:58:26 »
Normal saçlar için al ben farkedeceğini sanmıyorum. Zaten Ketoral kullanıyorum dedin. o yeterince kurutuyor. Yağlı saçlar için alırsan daha çok kurutabilir. Daha çok kuruması zamanla yağlanma dengesini bozup daha da yağlanmasina sebep olur.

Anladım teşekkür ederim. Saç uçlarım kuru diye kuru saçlar için almayı düşünüyordum sizce uygun mudur? Çok soru soruyorum ama kafama takılıyor işte. Bir de hocam inflamasyon ve kalsifikasyonu tersine çevirmek istiyorum. İnflamasyon için ketoral ve bir kepek şampuanı kullanıyorum egzamam da var. Kalsifikasyon için deriye masaj ve badem tüketiyorum. Saç derim esnek değil katlanma pek olmuyor yani scalp koşullarını iyileştirmeye bakıyorum. İnflamasyon, kalsifikasyon ve saç derim esnekliğim için başka ne yapabilirim?
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram