Gönderen Konu: FİNASTERİD SERBEST TESTOSTERON  (Okunma sayısı 2980 defa)

terrible

• Yeni üye
  • *
FİNASTERİD SERBEST TESTOSTERON
« : 05 Kasım 2020, 22:21:03 »
Selamun aleyküm arkadaşlar 8 aydır finasterid kullanıyorum fakat dökülmede herhangi bir azalma gözlemlemedim özellikle saçları 2 gün yıkamazsam yağlanınca aşırı dökülme oluyor sorum şu finasterid serbest testosteronu arttırıyor peki saçları döken hormonun testosteron ya da dht mi olduğunu kan testi dışında anlamanın bir yolu yok mu yani benim saçları dht değil de testosteron döküyorsa bunu nasıl anlayabilirim ve testoyu topikal ya da oral olarak engellemek için önerileriniz nelerdir şimdiden herkeze teşekkürler 

terrible

• Yeni üye
  • *
Ynt: FİNASTERİD SERBEST TESTOSTERON
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2020, 23:07:47 »
güncel

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2020, 23:24:19 »
Dökülme dht kaynaklı mı testo kaynaklı mı anlamanın bir yolu yok. Ancak dökülmeyi gözleyerek anlayabilirsin.

Testo baskılamak için, nane çayı içebilirsin.

Topikal olarak ru denenebilir, miracle losyon da olabilir.

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2020, 17:10:23 »
Dökülme dht kaynaklı mı testo kaynaklı mı anlamanın bir yolu yok. Ancak dökülmeyi gözleyerek anlayabilirsin.

Testo baskılamak için, nane çayı içebilirsin.

Topikal olarak ru denenebilir, miracle losyon da olabilir.
teşekkürler öneriniz için

vidi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2020, 08:04:08 »
Doktora gidip adam akilli tahlil yaptirmani öneririm belki ostrojen yuksek

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2020, 12:34:15 »
Hocam merhaba. Testesteron'un saç dökeceğini düşünmem. Testesteron, DHT yanında çok güçsüz kalıyor. Döksede DHT'den fazla olmaz bu olay.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2020, 13:49:02 »
Doktora gidip adam akilli tahlil yaptirmani öneririm belki ostrojen yuksek
sanmıyorum hocam öyle olsa 8 ayda ufak da olsa belirti olurdu diye düşünüyorum yani jinekomasti başlangıcı ya da yağlanma ile belli ederdi kendini ama yağlanma ya da başka bir değişiklik yok şu anlık

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2020, 13:53:00 »
Hocam merhaba. Testesteron'un saç dökeceğini düşünmem. Testesteron, DHT yanında çok güçsüz kalıyor. Döksede DHT'den fazla olmaz bu olay.
hocam bir kaç yerde okumuştum total testosteron normal değerin üstündeyse saç dökülmesine sebep olabiliyormuş ben de finasa başlamadan önce tahlil yaptırmıştım total testo normal aralığın biraz üstünde çıkmıştı şimdi bu değer daha da artmış olabilir diye düşünüyorum finasdan dolayı virüs nedeniyle tahlil de yaptıramıyorum yoksa gidip hemen baktırıcam değerlere

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 09 Kasım 2020, 10:44:09 »
hocam bir kaç yerde okumuştum total testosteron normal değerin üstündeyse saç dökülmesine sebep olabiliyormuş ben de finasa başlamadan önce tahlil yaptırmıştım total testo normal aralığın biraz üstünde çıkmıştı şimdi bu değer daha da artmış olabilir diye düşünüyorum finasdan dolayı virüs nedeniyle tahlil de yaptıramıyorum yoksa gidip hemen baktırıcam değerlere

Hocam testesteronunun asiri yuksekse, ostrojeninde asiri yuksek olur. Jinekomasti yapar. Aralarinda dogru oranti var.
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 10 Kasım 2020, 22:09:59 »
Hocam testesteronunun asiri yuksekse, ostrojeninde asiri yuksek olur. Jinekomasti yapar. Aralarinda dogru oranti var.

Anladım hocam fakat jinekomasti gibi bir sorun yok şu an için başlayalı 9 ay olucak şimdiye kadar bir belirti gösterirdi diye düşünüyorum o zaman bu dökülme dht kaynaklı fakat finas dediğim gibi pek bir etki göstermedi vertex hala açık hani bir kararma ya da saç tellerinde bir kalınlaşma gözlemlemedim dutasa başlıycam sanırım

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 10 Kasım 2020, 22:22:20 »

Anladım hocam fakat jinekomasti gibi bir sorun yok şu an için başlayalı 9 ay olucak şimdiye kadar bir belirti gösterirdi diye düşünüyorum o zaman bu dökülme dht kaynaklı fakat finas dediğim gibi pek bir etki göstermedi vertex hala açık hani bir kararma ya da saç tellerinde bir kalınlaşma gözlemlemedim dutasa başlıycam sanırım

Kelligin nasil ki?
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2020, 00:25:19 »
bu açıklığa topikal herhangi bir madde kullanmadan sadece dermaroller yapsam işe yarar mı bir de kaç mm almam gerekiyor
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2020, 13:59:00 Gönderen: terrible »

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 12 Kasım 2020, 14:01:01 »
güncel

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2020, 15:47:25 »
bu açıklığa topikal herhangi bir madde kullanmadan sadece dermaroller yapsam işe yarar mı bir de kaç mm almam gerekiyor

Hiç birşey yapmamaktan iyidir tabi dermaroller uygulamak. Dermastamp de olabilir alternatif.

Dermaroller in iğneleri dönerek girip çıktığı için, deride mikro yırtıklar yaptığı, dermapen veya dermastamp in dik girip çıktığı için yırtma yapmadığı, bu nedenle daha iyi olduğu söyleniyor. Açıkcası ikisini de dönem dönem kullanan birisi olarak bem kendimde bir fark göremedim. Hem bu ikisini hem de lanset ile manuel iğneleme yapıyorum çok sert. 3 yöntem arasında marjinal bir fark göremedim kendimce.

Ama dermaroller uygulaması en rahat olanı kullanım kolaylığı açısından. Tekeri bastırarak yuvarlıyorsun bitiyor. Ama biraz daha can yakıcı diye düşünüyorum.

Bende 1,5 dermaroller (2mm de olabilir hatırlayamadım tam) ve 2,5mm dermastamp var.

Bence 1,5dan aşağı olmamalı. İğneyi daha derine batırmak biraz da bu uyguladığın kuvvetle ilgili. Daha kuvvetli bastırırsan daha derin, hafif bastırırsan daha az batırmış olursun iğneleri.

Benim görüşüm bu şekilde.

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 12 Kasım 2020, 18:57:19 »
Hiç birşey yapmamaktan iyidir tabi dermaroller uygulamak. Dermastamp de olabilir alternatif.

Dermaroller in iğneleri dönerek girip çıktığı için, deride mikro yırtıklar yaptığı, dermapen veya dermastamp in dik girip çıktığı için yırtma yapmadığı, bu nedenle daha iyi olduğu söyleniyor. Açıkcası ikisini de dönem dönem kullanan birisi olarak bem kendimde bir fark göremedim. Hem bu ikisini hem de lanset ile manuel iğneleme yapıyorum çok sert. 3 yöntem arasında marjinal bir fark göremedim kendimce.

Ama dermaroller uygulaması en rahat olanı kullanım kolaylığı açısından. Tekeri bastırarak yuvarlıyorsun bitiyor. Ama biraz daha can yakıcı diye düşünüyorum.

Bende 1,5 dermaroller (2mm de olabilir hatırlayamadım tam) ve 2,5mm dermastamp var.

Bence 1,5dan aşağı olmamalı. İğneyi daha derine batırmak biraz da bu uyguladığın kuvvetle ilgili. Daha kuvvetli bastırırsan daha derin, hafif bastırırsan daha az batırmış olursun iğneleri.

Benim görüşüm bu şekilde.

hocam teşekkürler yorumunuz için o zaman bende 1.5 ile başlıyım saçların yolunmaması için çünkü saçlar biraz daha uzun attığım fotoğrafdan sizde yolunma ya da kopma yaptı mı dermaroller

Facebook Twitter Instagram