Gönderen Konu: Artık Minoxile Elimi sürmem  (Okunma sayısı 6554 defa)

SaçımBenimKaşımBenim

• Full Member
Artık Minoxile Elimi sürmem
« : 28 Kasım 2020, 03:55:19 »
Merhaba beyler
Sonuna kadar okuyun.

Minoxil in çok uzun süreli kullanıcısı olarak size son deneyimlediğim olayı paylaşacağım.
Yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum ben minoxili 5 fıs şeklinde 2 yıl sabah akşam sonrası 5 fıs sadece akşam olarak.

Ve son zamanlarda açıkçası çarpıntı yaptığını hissediyordum ufaktan  bırakmadım ama 3aydır dozu azalttım sadece 2 3 fıs tepeye şeklinde kullanmaya basladım  ama dün gece ne olduysa oldu tekrar sıktım kafama her neyse yatıyorum, uzandım  uyuyacağım. Kalbim Bi anda hızlanıyor yavaşlıyor felan hissediyorum herhalde geçer dedim bekledim.Yok arkadaş bu seferde Bi anda sanki depar atarsında kalbin atar ya çok hızlı, işte o şekil atmaya başladı tam 10 dakika sürdü ve çok panik ve korktum açıkçası. arkadaşlar inanın bunu yaşamanızı istemem Allahıma şükürler olsun diyorum sadece dahada elimi sürmem. Eğer bir yan etkisini gördüyseniz devam etmenizi kesinlikle önermiyorum ben.

Bu arada herhangi Bi sağlık sorunum da yok 24 yaşında spor yapan birisiyim Finas alıyorum günlük sadece.

Spencer

• Hero Member
Ynt: Artık Minoxile Elimi sürmem
« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2020, 06:36:15 »
Panik atak
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2020, 08:51:46 »
Panik atak+anksiyete.
2019un Mart ayında yine minox kullanıp panik atak geçirmiş,bu forumun bir üyesinin yazısını okumuştum ve bende de panik atak başlamıştı o yazıyu okuduktan sonra.
Sürekli kalbimi kontrol ediyordum ve ölçtürüyordum ama sonunda kullanmayı bıraktım.Her neyse 2 ay sonra yaptığımın anlamsız olduğunu anladım fakat iş işten geçmişti ve saçlarım inanılmaz bir şekilde açıldı o 2 ayda yani minoxu bıraktıktan sonra tüm kazanımlarımı yavaş yavaş kaybeder oldum o süreçte.

Evet doğru minox fazla kullanınca kalp çarpıntısı yapar o yüzden azar azar kullanılmalı ama insan psikolojisi dengesiz işte yoktan kafasında çarpıntı bile oluşturabilir,durumu büyütebilir.

Bana kalırsa bırak.Daha da kullanma zaten 4 sene olmuş etkisi her türlü azalmıştır

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2020, 10:49:45 »
Panik atak tamamen 1 ay her gece aynısını yaşadım artık uyumak istemiyodum antidepresan kullanıyorum şu anda artık uykularım çok rahat minoxla alakası yok yani
Akşamları 10 fıs minoxidil-(Başlangıç 26 Eylül 2019)

Sawpoo Şampuan
Konazol Şampuan (haftada 2 gün)

SaçımBenimKaşımBenim

• Full Member
« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2020, 15:27:26 »
Panik atak+anksiyete.
2019un Mart ayında yine minox kullanıp panik atak geçirmiş,bu forumun bir üyesinin yazısını okumuştum ve bende de panik atak başlamıştı o yazıyu okuduktan sonra.
Sürekli kalbimi kontrol ediyordum ve ölçtürüyordum ama sonunda kullanmayı bıraktım.Her neyse 2 ay sonra yaptığımın anlamsız olduğunu anladım fakat iş işten geçmişti ve saçlarım inanılmaz bir şekilde açıldı o 2 ayda yani minoxu bıraktıktan sonra tüm kazanımlarımı yavaş yavaş kaybeder oldum o süreçte.

Evet doğru minox fazla kullanınca kalp çarpıntısı yapar o yüzden azar azar kullanılmalı ama insan psikolojisi dengesiz işte yoktan kafasında çarpıntı bile oluşturabilir,durumu büyütebilir.

Bana kalırsa bırak.Daha da kullanma zaten 4 sene olmuş etkisi her türlü azalmıştır

Ben kesinlikle ilacın etkisi oldugunu düşünüyorum. 4 yıldır kullanıyorum minoxun etkisini az çok biliyorum sanırım uzun yıllar kullanıldıktan sonra böyle şeyler yapabiliyor.bi anda hiç birşey yokken uyumaya çalışırken oldu bu olay ilacı sürdükten 2 saat sonra. Kalktım yataktan oturdum düzelmesini bekledim öyle.

SaçımBenimKaşımBenim

• Full Member
« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2020, 15:30:02 »
Kötüydü valla ya çok vücudumu dinleyen biri de değilimdir. Bırakmanın zamanı gelmiş artık bu olaydan sonra.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2020, 14:25:39 »
Panik atakla ilgisi yok.Minoxil kalp çarpıntısı yapıyor.Altı senedir panik atakla okb ile mücadele etmiş biri olarak söylüyorum.Panik atak böyle olmaz.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

SaçımBenimKaşımBenim

• Full Member
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2020, 20:01:28 »
Panik atakla ilgisi yok.Minoxil kalp çarpıntısı yapıyor.Altı senedir panik atakla okb ile mücadele etmiş biri olarak söylüyorum.Panik atak böyle olmaz.

Evet Panik atak değildi hocam. Ben kendimi biliyorum. Kesinlikle ilaç yaptı eminim, ama arkadaşlar  istediğini diyebilir bir gün yaşarsanız aynısını anlarsınız diyorum sadece. Dün itibari ile kullanımı kestim ve iyiyim dahada olmadı.

RogaineTR

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 12 Aralık 2020, 20:01:44 »
İçerisinde ki Maddeler Özellikle Minoxidil Ağır Bir Etkendir ki Ülkemizde Başlıca Yasaktır. Panik Atak Olup Olmadığını Bir Kullanıcı Kendisi Rahatlıkla Anlar Ama Malesef ki Yaşadığınız Olay Kalp Çarpıntısıdır.
  • Medikal Tedavi Rogaine-Kırkland

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 12 Aralık 2020, 21:06:34 »
İçerisinde ki Maddeler Özellikle Minoxidil Ağır Bir Etkendir ki Ülkemizde Başlıca Yasaktır. Panik Atak Olup Olmadığını Bir Kullanıcı Kendisi Rahatlıkla Anlar Ama Malesef ki Yaşadığınız Olay Kalp Çarpıntısıdır.
minoksidil nasıl yasak her yerde var bulmam 2 dk

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

RogaineTR

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 12 Aralık 2020, 21:28:49 »
Orjinali : Minoxidil

Burada Kullanılan Terim : Minoxil Minox gibi isimler.

ülkemizde eksik ve saçma bir yapı bulunmakta. minoxidil yasak ama bu isimleri belirterek es geçebiliyorlar.
%5 oran olarak belirtilen ilaçların çoğunda %5 oran yoktur.
  • Medikal Tedavi Rogaine-Kırkland

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 12 Aralık 2020, 22:09:19 »
hocam kullanmayın böyle şeyleri ya bırakınca ztaen götürüsü daha da kötü oluyor.
psikolojik midir bilmem ama bence siz yine de bırakın. psikolojik de olsa normal bi durum değil yani.
aynı zamanda minox kullanmadım ben hiç merakımdan soruyorum fıs fıs sıkınca saça üstten mi sıkıyosunuz köklere doğru mu?
sıkınca saçta bi yağlanma veya sertleşme yapıyomu sprey oldugu için. örneğin saç spreyi sıkmışcasına?
son olarak da merakımdan sordum bunları. kullanmayı düşünmüyorum asla sizde kullanmayın.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 12 Aralık 2020, 22:33:18 »
hocam kullanmayın böyle şeyleri ya bırakınca ztaen götürüsü daha da kötü oluyor.
psikolojik midir bilmem ama bence siz yine de bırakın. psikolojik de olsa normal bi durum değil yani.
aynı zamanda minox kullanmadım ben hiç merakımdan soruyorum fıs fıs sıkınca saça üstten mi sıkıyosunuz köklere doğru mu?
sıkınca saçta bi yağlanma veya sertleşme yapıyomu sprey oldugu için. örneğin saç spreyi sıkmışcasına?
son olarak da merakımdan sordum bunları. kullanmayı düşünmüyorum asla sizde kullanmayın.

Bioxinin minox kullanıyorum orijinal. Eczaneden alıyorum. Köklere doğru sıkıyorum ama saçlara da değiyor haliyle. İlk fıs saçı ıslatmıyor ama ikincisi saçı ıslatıyor. Derideki biraz daha çabuk kuruyor ama saçta kuruyan geç kuruyor. Saçları birbirine yapıştırıyor. 2 saat sonra falan kurumaya yaklaşıyor saçtaki. İlk partta kuruduktan sonra pek kalıntı olmuyor ama yıkamadan ikinci partı sıkınca deride baya kalıntı bırakıyor bende. Her ne kadar zahmetli olsa da döngüsü olsa da, minox kullandığımda güvende hissediyorum. Antiandrojenler her zaman çözüm değil. Minox ile kombinleyince sonuç daha iyi oluyor
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 12 Aralık 2020, 22:54:28 »
Bioxinin minox kullanıyorum orijinal. Eczaneden alıyorum. Köklere doğru sıkıyorum ama saçlara da değiyor haliyle. İlk fıs saçı ıslatmıyor ama ikincisi saçı ıslatıyor. Derideki biraz daha çabuk kuruyor ama saçta kuruyan geç kuruyor. Saçları birbirine yapıştırıyor. 2 saat sonra falan kurumaya yaklaşıyor saçtaki. İlk partta kuruduktan sonra pek kalıntı olmuyor ama yıkamadan ikinci partı sıkınca deride baya kalıntı bırakıyor bende. Her ne kadar zahmetli olsa da döngüsü olsa da, minox kullandığımda güvende hissediyorum. Antiandrojenler her zaman çözüm değil. Minox ile kombinleyince sonuç daha iyi oluyor

hocam benim saçlar baya yağlı diyebilirim. sabah yıkayım akşama doğru yağlanıyor bırakın ertesi günü.
yani yağlı olunca da yapış yapış oluyor haliyle daha seyrek gösteriyor.
yani demek istedigim örneğin minox kullanıyo olsam sabah sıktıgım zaman saçımı yıkamamış gibi olmaz mı?
yani yapıştırır birbirine. bildiğin yağlı saçtan farkı olmaz o zaman evden çıkarken, görüntü anlamında diyorum.

kreca100

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 13 Aralık 2020, 01:15:08 »
Yani çocuk zekasıyla eşdeğer yazılarınızla minoxile karşıt olmanız tam anlamıyla komedi. Kullanmak istediğiniz o kadar bariz ki, kullansanız saçlarınızda oluşacak hissiyata kadar sorular soruyorsunuz gel gelelim asla kullanmam diyorsunuz, komik. Yalan söylemeyi beceremeyen 9 yaşındaki bir çocuğa benzetiyorum sizi lütfen kendiniz dahi kullanmayı düşünüp başka insanların söylediklerinden oluşan korkularınızı buradaki kullanmak isteyen insanlara yansıtmayın.

Facebook Twitter Instagram