Gönderen Konu: Deneyimli kişilerin tavsiyesine ihtiyacım var.  (Okunma sayısı 923 defa)

Yogiii

• Yeni üye
  • *
Deneyimli kişilerin tavsiyesine ihtiyacım var.
« : 29 Kasım 2020, 12:54:37 »
Merhaba arkadaşlar. Acil tavsiyelerinize ihtiyacım var. Cinsiyetim kadın bu arada. Öncelikle geçmişimden bahsedeyim size. Şuanda 23 yaşındayım 12 yaşından beri saç dökülmem var. Şu yaşıma kadar ciddi bir azalma oldu fotoğrafta da göreceksiniz zaten. 18 yaşında Polikistik Over teşhisi koydular. 5 yıldır Diane 35 kullanıyorum ancak dökülen saçlarım bir türlü yerine gelmedi. Saç mezoterapisi prp hepsini denedim işe yaramadılar. Polikistik Overi olanlar bilir bu hastalığın çözümü yok, hap verip yolluyorlar maalesef. 4 yıl önce Serdar Gökrem'e gittim. Polikistik Overden dolayı ekersem tekrar dökülme olasılığı var dedi. Ben de vazgeçtim çünkü ekilen saçlar da dökülürse bir anlamı kalmaz hem maddi hem manevi olarak çok yorucu bir süreç. Yakın bir zamanda yine saç ekim merkezine gittim.Doktorun adı Muhammet Özgehan. Bu doktor daha olumlu konuştu ama önce kan testleri istedi. Kan sonuçlarına bakarak karar verecek. Büyük ihtimal ekim yaparız dedi. Ancak burada bazı kadınların saç ekim süreçlerine baktım çok korktum açıkçası. Şuankinden daha kötü olmasını istemiyorum. Çoğu doktor hastayı önemsemiyor alacağı paraya bakıyor. Ben bu tuzağa düşmek istemiyorum o yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim  :)

Yogiii

• Yeni üye
  • *
Ynt: Deneyimli kişilerin tavsiyesine ihtiyacım var.
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2020, 12:57:11 »
Bu fotoğrafı eklemeyi unutmuşum galiba daha yeni üyeyim çözmeye çalışıyorum kusura bakmayın

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2020, 05:48:43 »
Ekime karar vermeden önce Cerrahpaşa tıp fakültesi saç hastalıkları birimine gidip detaylı muayene olmanızı öneririm. Kadınlarda saç ekimi erkeklere oranla daha güç bir süreçtir.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Yogiii

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2020, 09:07:23 »
Ekime karar vermeden önce Cerrahpaşa tıp fakültesi saç hastalıkları birimine gidip detaylı muayene olmanızı öneririm. Kadınlarda saç ekimi erkeklere oranla daha güç bir süreçtir.
Şuan oraya gitme imkanım yok virüsten dolayı ama imkanım olunca giderim mutlaka. Kadınlarda saç ekimi gerçekten zormuş. İstemediğim bir sonuçla karşılaşırsam şimdiki saçlarımı arayabilirim o yüzden vazgeçtim maalesef saç ekiminden. Teşekkür ederim tavsiyeniz için  :)

xstorybabe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2020, 15:48:04 »
Kadınlarda 100 milyon kişiden birisiniz galiba bu konuda .. Gerçekten üzüldüm adınıza geçmiş olsun ama hayat devam ediyor, Erkeklerde testesterondan falan kaynaklı sıkıntılar oluyor bayanlarda niye oluyormuş doktorlar söyledi mi ? Var mıymış bilimsel bi açıklaması ..

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2020, 16:11:56 »
23 yaşa göre çok agresif bir dökülme bu.Hormon değerleriniz fazla olmalı yani testosteron ve dhtniz yüksek olmalı internetten hrt tedavisi olup full kelken saç çıkartan erkek trans bireylere bakabilirsin.Eğer onlarda işe yarıyorsa sende de yaramalı.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 01 Aralık 2020, 16:43:58 »
23 yaşa göre çok agresif bir dökülme bu.Hormon değerleriniz fazla olmalı yani testosteron ve dhtniz yüksek olmalı internetten hrt tedavisi olup full kelken saç çıkartan erkek trans bireylere bakabilirsin.Eğer onlarda işe yarıyorsa sende de yaramalı.

Polikistik over tanısı koyulmuş. Polikistik overde androjenler normalden çok daha fazla oluyor.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 01 Aralık 2020, 20:31:17 »
Serdar Hoca işinde başarılı bir doktordur. Eğer saçlarınızın yeniden dökülme riski var demişse sizin ekimden ziyade tedaviler ile sonuç almanız gerekli. Birde saçlara sıklaştırma yapmak zaten başlı başına risktir, kendi saçlarınız zarar görebilir. Bu nedenle bence de saç ekimi yaptırmamanız daha hayırlı olur gibime geliyor. Keza yaşınızda çok genç halen.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram