Gönderen Konu: asıl saç dökülme sebebi  (Okunma sayısı 3798 defa)

oralminoxidil

• Hero Member
asıl saç dökülme sebebi
« : 11 Aralık 2020, 19:16:30 »

linki türkçeye çevirip incelerseniz aslında çeneyle saç dökülmesinin arasında çok büyük ilişki olduğunu görebilirsiniz. ben de tam olarak yazıda bahsettiği biriyim çenem geride ve gelişmemiş.  yazıyı okuduktan sonra gözlem yapmaya başladım etrafımda ve sadece insanların çenesine bakarak saç dökülmesini tahmin edebiliyorum.  doğal olarak jawline sahibi(çenesi kaslı) kişilere bakarsanız asla saç dökülmesi yaşamazlar ve çok gürdür onların saçı.
dilimizin aslında üst damağa hep yapışık olması gerekiyor, insanlık tarihi boyunca bu zamanla bozulmuş. dil postürü çok önemli galiba bu saç dökülmesi işinde . forum ne düşünüyor bu konuda?

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Ynt: asıl saç dökülme sebebi
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2020, 19:31:17 »
Miti çok bilindik iki isimle çürütebilirim;
Necati Şaşmaz
Gürkan Uygun
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2020, 22:53:54 »
Çenesi kaslı kişilerin saçlarının dökülmediği olayına katılmıyorum. Zira inanılmaz çene kaslarım var :)
Günde 3-4 saat sakız çiğnediğim oluyor, sanırım ondan :)

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2020, 12:19:17 »
Çenesi kaslı kişilerin saçlarının dökülmediği olayına katılmıyorum. Zira inanılmaz çene kaslarım var :)
Günde 3-4 saat sakız çiğnediğim oluyor, sanırım ondan :)

Hocam peki eskiden de yani 15 20 yaşlarındayken de güçlü ve ileri yönde miydi çeneniz.
Ben hala çok inanıyorum saç dökülmesinin çeneyle bağlantısına . 50 yaşında olup da saçı hiç dökülmeyenler özellıkle dediğim çene yapısına sahipler. Çenenin duruşu (dil postürü) kesinlikle başın kanlanmasında çok etkili

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2020, 21:10:09 »
Çenem ilerde değil kardeşim. Sadece çene kaslarım iyi diye düşünüyorum.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2020, 21:23:50 »
bahsettiğim şey ekteki gibi soldakinin saçı dökülmezken sağdakinin dökülüyor

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2020, 21:54:37 »
Çenem sağdaki gibi norwood 3 ve 23 yaşındayım babam kel değil norwood 2 47 yaşında ama ben kellige gidiyorum finasterid kullanmazsam. Doğru olmasını çok isterim ama bence doğru değil

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2020, 22:22:32 »
Çene şeklim jawline'ım yok ama sağdaki resimdeki gibi de değilim. Yüzüm biraz tombul son zamanlarda kilo aldım ona rağmen 1'e daha yakınım ama genetik dökülmem var.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2020, 22:28:25 »
bu ikisi de en güzel temsilci bence. dilimizi hep üst damağa bastırırsak zamanla yüz şeklimiz soldakine benzemeye başlıyor . ben şahsen deniyorum 1 haftadır.  tabiki kemiklerin şekillenmesi uzun bir süreç 1 yıl alacağını düşünüyorum en az. saç dökülmesine etki edeceğine çok eminim ama hiç etmezse bile soldaki yüz ve çene yapısı sağdakinden 10 kat iyi. en azından çenemiz düzelsin daha maskülen bir çenemiz olsun .d

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2020, 22:33:16 »
bu ikisi de en güzel temsilci bence. dilimizi hep üst damağa bastırırsak zamanla yüz şeklimiz soldakine benzemeye başlıyor . ben şahsen deniyorum 1 haftadır.  tabiki kemiklerin şekillenmesi uzun bir süreç 1 yıl alacağını düşünüyorum en az. saç dökülmesine etki edeceğine çok eminim ama hiç etmezse bile soldaki yüz ve çene yapısı sağdakinden 10 kat iyi. en azından çenemiz düzelsin daha maskülen bir çenemiz olsun .d

Eski fotoğraflarımda benim sağa daha yakın ama yüzüm oturmaya başlayınca sola daha yakin oldu. O sıralarda kilo vermemin etkisi de olabilir. Bu arada bunu okurken dilimin damağıma baskı uyguladığını farkettim biraz rahatsız ettiğini hissettim 😅
Konuyla alakasız ama sen tıp mi okuyorsun çünkü bazen gördüğüm derslerle ortak şeyler yazdığını görüyorum
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 19 Aralık 2020, 22:40:03 »
Çenem soldaki gibi burnum sağdaki gibi ve saçlarım dökülüyor maalesef. Son zamanlarda alnımın sanki öne çıktığını hissediyorum bana mı öyle geliyor anlamadım olabilir mi böyle bişey?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2020, 23:39:17 »
Eski fotoğraflarımda benim sağa daha yakın ama yüzüm oturmaya başlayınca sola daha yakin oldu. O sıralarda kilo vermemin etkisi de olabilir. Bu arada bunu okurken dilimin damağıma baskı uyguladığını farkettim biraz rahatsız ettiğini hissettim 😅
Konuyla alakasız ama sen tıp mi okuyorsun çünkü bazen gördüğüm derslerle ortak şeyler yazdığını görüyorum

evet , ama daha çok araştırıyorum yani okulla pek alakası yok

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2020, 23:42:15 »
Çenem soldaki gibi burnum sağdaki gibi ve saçlarım dökülüyor maalesef. Son zamanlarda alnımın sanki öne çıktığını hissediyorum bana mı öyle geliyor anlamadım olabilir mi böyle bişey?

saçları dökülen insanların kafası büyüyor zaten (%99 diyebilirim) eski fotoğraflarınla karşılaştırınca belli oluyor. saç çizgisi asla bozulmayan insanların alnına bakarsan düz olduğu ortada.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 20 Aralık 2020, 22:19:58 »
Seneler önce diğer forumda da mevzusu geçtmişti bunun. O zaman da belirttiğim fikrim değişmedi. Çok saçma amk.

Şu saç dökülmesi olayının yok efendim dili damağa yapıştırmayla, sadece dht yi bloklamak falan gibi sadece bir iki sebebe bağlayıp, yorumlayamayacağınızı bi öğrenin. Bunun için tek bir dar çeneli saçlı adam, veya geniş çeneli kel bir adam bu öneriyi çürütür.
Veya her avodart alanın 16 yaşındaki haline dönmesi gerekirdi. Bilmem anlatabildim mi.

Böyle saçma şeylerle vaktinizi harcamayın beyler.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 20 Aralık 2020, 23:38:10 »
Seneler önce diğer forumda da mevzusu geçtmişti bunun. O zaman da belirttiğim fikrim değişmedi. Çok saçma amk.

Şu saç dökülmesi olayının yok efendim dili damağa yapıştırmayla, sadece dht yi bloklamak falan gibi sadece bir iki sebebe bağlayıp, yorumlayamayacağınızı bi öğrenin. Bunun için tek bir dar çeneli saçlı adam, veya geniş çeneli kel bir adam bu öneriyi çürütür.
Veya her avodart alanın 16 yaşındaki haline dönmesi gerekirdi. Bilmem anlatabildim mi.

Böyle saçma şeylerle vaktinizi harcamayın beyler.

ben güzel ,etkili bir tedavi uyguluyorum zaten ama ne biliyim resimdeki gibi bir çene yapısının değişmesini kim istemez ki. 21 yaşındayım  ben bu yaşıma kadar dilimin üst damağa baskı yapmasını gerektiğini bilmiyordum. araştırma yapmasam da kolay kolay öğrenmezdim heralde.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Facebook Twitter Instagram