Gönderen Konu: saç dökülmesi YAŞ 22  (Okunma sayısı 778 defa)

Muratcan Y?ld?r?m

• Yeni üye
  • *
saç dökülmesi YAŞ 22
« : 07 Ocak 2021, 00:41:37 »
Merhabalar, 22 yaşındayım saç dökülmem 2 sene önce bir hastalığımdan ötürü yoğun antibiyotik kullanmam ile başladı. (daha önce hiç ama hiç dökülmezdi.) Saçımın koşam koşam döküldüğünü görünce antibiyotik tedavimi bıraktım  ve dökülmem azaldı ancak hala ileride beni kel bırakmaya yetecek kadar dökülmekte. Bunun üzerine sağlık ocağına gidip kan verdim ancak değerler normal çıktı ve doktor pek ilgilenmeyip genetik diyerek kestirip attı. Ben de büyük bir hastaneye gidip detaylı bir şekilde baktıramadım.Soruma gelecek olur isem siz değerli üyelere şunu sormak istiyorum ben saç dökülmemin genetik olduğunu düşünmüyorum, ailemde kel olan birisi yok ve yukarıda anlattığım gibi saç dökülmem antiyobiyotik kullanmam ile başladı. Sizlerden fotoğraflarımı yorumlaramamı genetik mi değil mi söylemenizi rica ediyorum.
Not: Saç dökülmem  ile beraber kaş, göğüs ve vücut kılları gibi yerlerimde de biraz dökülme oldu.
Not: Son iki fotoğraf saçımı 3' numaraya vurduktan sonra

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
Ynt: YAŞ 22
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2021, 00:47:41 »
Korkma genetik olsun yada olmasın simdi bunu unut senin yasın kucuk xpecia gunde2 tane kerozan gunde 1 tane at  6 ayda sacın duzelir genetik olsa bile tedavileri yasına uygun degil agır bunların hic bir zararı yok kafaya takma  kullandıgın ilacta etmis olabilir  streste genetikte    6 ay sonra duzelecek bunları kullanmaya basladıgında sabırlı ol sac sorununu unut ilaca basladıktan sonra  6 ay sadece bekle emin ol duzelecek .
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Muratcan Y?ld?r?m

• Yeni üye
  • *
Ynt: saç dökülmesi YAŞ 22
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2021, 00:59:17 »
Merhaba,ali2132b cevabın için teşekkür ederim. Bir şeyler sormak istiyorum. Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Sen bu iki ilacı kullanarak dökülmeyi durdurdun mu?

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2021, 01:04:44 »
Merhaba,ali2132b cevabın için teşekkür ederim. Bir şeyler sormak istiyorum. Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Sen bu iki ilacı kullanarak dökülmeyi durdurdun mu?
  ben ikisinin kombine kullanıldıgında harikalar yaratacagın biliyorum ama ikisi aynı anda kullanıldıgında  ve stres yapmayacaksın kendi kardesimede kullandırıyorum yası 19  ve sacı kası vucudundaki kıl miktarı ben 28 yasındayım okadar yok  massallah nazar degmesin hatta kız kardesimede kerozan kullandırıyorum cok arastırıyorum bu yuzden  6 ay bekle ama  yasın kucuk tez toparlar  cunku senin sacların su anda uyku modunda olmemisler sakın ol .
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Karahan Girgin

• Full Member
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2021, 09:56:43 »
Sonuçtan kaçılmaz dert etme