Gönderen Konu: Serkan Aygın Saç Ekimi Öncesi Fikir  (Okunma sayısı 871 defa)

barnabas

• Yeni üye
  • *
Serkan Aygın Saç Ekimi Öncesi Fikir
« : 08 Ocak 2021, 13:36:17 »
Herkese Merhaba,

Geçtiğimiz gün Serkan hocayla bir görüşmemiz oldu ve sonucunda 4400 greft ekimine karar verildi. Fakat fotolardaki gibi iki çizgi belirlendi, önde olan çizgi ile yapılırsa tepe bölgenin açık kalacağı ve ikinci bir operasyona gerek duyulacağı söylendi, geride olan çizgiye göre yapılırsa da tepe bölgenin de kapatılacağı söylendi. Aslında biraz da sizin deneyimlerinizden de faydalanmak istiyorum, sizin öneriniz hangisi olurdu? Bu arada benim saç çizgim hiçbir zaman öndeki çizgi kadar olmadı, ikisinin ortasında bir yerdeydi saç çizgim.

Bir de operasyon öncesi jel ya da hap şeklinde finasterid kullanmam zorunlu mu? 37 yaşımdayım.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

şimşirtarak

• Jr. Member
  • **
Ynt: Serkan Aygın Saç Ekimi Öncesi Fikir
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2021, 14:10:37 »
merhaba, çok fazla tecrübeye sahip olmadığım için yanıltıcı fikir vermek istemem sorunuz hakkında ama ilk çizgi neredeyse o haline yakın bir yerde konumlandırmak daha doğal olacaktır nacizane şahsi fikrim.

asıl merak ettiğim konu bu finasteride kullanımı önerisini serkan bey mi yaptılar yoksa siz forumdaki tecrübelerden yola çıkarak mı soruyorsunuz?

barnabas

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2021, 15:06:53 »
merhaba, çok fazla tecrübeye sahip olmadığım için yanıltıcı fikir vermek istemem sorunuz hakkında ama ilk çizgi neredeyse o haline yakın bir yerde konumlandırmak daha doğal olacaktır nacizane şahsi fikrim.

asıl merak ettiğim konu bu finasteride kullanımı önerisini serkan bey mi yaptılar yoksa siz forumdaki tecrübelerden yola çıkarak mı soruyorsunuz?

Finasterid kullanımını Serkan Bey söylemedi, asistanı Esin hanıma daha sonrasında sorduğumda kullanabilirsiniz dedi. Operasyon öncesi için sormuştum, o konu da biraz tedirginim o yüzden sorma istedim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2021, 15:12:13 »
Bence tepeye hiç girmeyin 2 ekim yaptırın çizdiğim alana kadar
Global Moderator

barnabas

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2021, 16:25:13 »
Bence tepeye hiç girmeyin 2 ekim yaptırın çizdiğim alana kadar

Yoğun olması için mi böyle diyorsunuz? Diğer türlüsünde, çizgi geri olduğu durumda aynı yoğunluğu yakalayamama durumumu olur sizce?

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2021, 17:23:33 »
aciklik fazla donörde kisitli , bu durumda vertexe simdilik ekim düsünmeyin, ön ve üste planlayin. orasi saglik bir ekim sonucu donörün durumuna gore vertexi düsünün olurda ön bölgeye sIkIlastirma gerekirse müdahale etme imkaniniz olur .

ön cizgi tabiki canli görmek daha saglikli  , ilk cizgi sanki cok acik gibi duruyor , nekadarda ileri alininca fazla greft demek .

barnabas

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2021, 21:00:52 »
aciklik fazla donörde kisitli , bu durumda vertexe simdilik ekim düsünmeyin, ön ve üste planlayin. orasi saglik bir ekim sonucu donörün durumuna gore vertexi düsünün olurda ön bölgeye sIkIlastirma gerekirse müdahale etme imkaniniz olur .

ön cizgi tabiki canli görmek daha saglikli  , ilk cizgi sanki cok acik gibi duruyor , nekadarda ileri alininca fazla greft demek .

Belki dediğiniz gibi çizgiyi ikisinin arasında bir yere alıp, vertex bölgesinin sınırlarına kadar gitmek daha sağlıklı olacaktır bu süreçte. Bir de FUE bu açıklık için bana daha mantıklı geliyor, merkezde bana FUE de var olan saçları yok sayıyoruz ama DHI'da var olanların arasını dolduruyoruz denmişti, o yüzden de var olanların korunması için (gerçi pek fazla olmadığı ortada :)) sürekli finasterid kullanılması gerekiyormuş. Finasterid konusunda emin değilim, sadece operasyon öncesi ve sonrasındaki süreçte bir dönem kullanmayı düşünüyorum.

Facebook Twitter Instagram