Gönderen Konu: 05.02.2021 Asmed Koray Erdoğan ve Ekibi Saç Ekimi 4034 Greft - Yaş 30  (Okunma sayısı 18371 defa)

jeopardy

• Jr. Member
  • **
Merhabalar,
05.02.2021 tarihinde Asmed saç ekim merkezinde 4034 greftlik saç ekimim gerçekleştirildi. Sürecim ile ilgili edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşmak ve bilgi alışverişinde bulunmak istedim.

Planlama
İlk etapta yapmış olduğumuz online konsultasyon doğrultusunda 3000-3500 greftlik tahmini bir planlama ve finasteride kullanımına başlama tavsiyesi ile Asmed team + Koray Erdoğan (grup b) olarak operasyon tarihi aldım (Pandemi süreci ve evden çalışıyor olmam da beni teşvik etti ekim öncesi saçlarım çok kötü durumda sayılmazdı açıkcası). Bu süre zarfında hasta koordinatörüm Bilge hanım ile iletişim halinde oldum. Ekimden 3-4 hafta önce 1/4 ölçüde proscar(bilmeyenler için finasteride etken maddeli bir ilaç forumda oldukça detaylı anlatımları mevcut) kullanımına başladım. Ekimden bir gün önce kliniğe ulaştım ve yerleştim. Tabi buraya klinik demek haksızlık olur Koray Erdoğan resmen bir saç ekim üssü kurmuş adına Asmed demiş.  |-onayisareti-|

Süreç
Kliniğe ilk girişinizden itibaren her şey sizin için planlanmış, zamanlanmış ve hazır. Merkeze girer girmez çeşitli tetkikler yapıldı(Covid, hepatit, tansiyon, ekg) sonrasında kalacağım odaya çıkartıldım. Odaya girdiğimde konaklama seçeneği olarak iyi ki Asmedi tercih etmişim dedim, hem zaman etkinliği hem odanın konforu, yemekler, sizin için bırakılan pijamalar, hijyen setleri havlular, terlikler vs vs eksiksiz düşünülmüştü. Odaya yerleşir yerleşmez kalacağım günlerin akşam yemeği siparişini verdim(bu arada yemekler gerçekten muazzamdı) yemek sonrası konsültasyon için Koray Hoca’nın yanına indik bütün bu süreçlerde koordinatörüm hep yanımdaydı.
Koray hoca ailemin dökülme geçmişimi sordu saçlarımı inceledi kalınlık ve yoğunluk ölçümleri yaptı. Donör bölgemin muazzam olduğunu saç kalınlığımın ve yoğunluğunun yine gayet iyi olduğunu söyledi. Toplam 10000 küsür alım yapılabilecek bir donörümun olduğundan bahsetti bu tabloya bakınca çok güzel bir sonuç alacağımızdan neredeyse eminim dedi, güzel bir moral oldu bana. Öncelikle ilk plana göre bir çizgi yaptık bu planda temple peak bölgesine (alın bölgesinin yan tarafları olarak tarif edebilirim) ekim düşünmedik ancak benim de zaten Asmedi tercih etmemin bir sebebide geniş alın bölgemi ekilecek saçlar ile daraltmak, yoğun ve estetik saçlı bir ön çizgiye sahip olmaktı. (Nitekim saçımı öne düşürdüğüm halime saç ekimine ihtiyacın var diyen çıkmazdı, bu bakımdan estetik beklentimin yüksek olduğunu belirttim) Bu doğrultuda Koray hoca toplam greft sayısını artırmanın mümkün olabileceğini bu durumun benim için uygun olup olmayacağını sordu. Ben de mutlu olurum dedim. Tek günde 4000 greft ekebilir miyiz yarın ne durumdayız diyerek asistanıyla istişare yaptıktan sonra yeni bir saç çizgisi çizdi ki hem ben hem odadaki herkes çok beğendi ve madem donör kapasitesi yüksek olmuşken böyle olmalı şeklinde fikir birliğine vardık. Açıkcası Asmed harici bir klinik beni 3000-3500 tahmini greft planlama ile merkezine çağırıp 4000 yapalım dese bir tereddüt ederdim ama neyi neden yaptığını ve bu merkezin sizin 500 greft fazla ücretinize değil, hasta ve çalışan memnuniyetine ihtiyacı olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Operasyon Planlama
Bu aşamada saç kesimim yapıldı, hoca tarafından saç çizgim son haline getirildi fotoğraf cekimlerim yapıldı burada dikkatimi çeken detaylar hoca çizgiyi cizerken hemşire hanımlar gözlerini bir an olsun çizimden ayırmadılar, incelediler, yorumladılar karşıdan ve dikkatli bakmak için çarpıştıklarına şahit oldum :) (O an orada olan Aysel hanımın ismini hatırlıyorum diğer arkadaşlar nolur kusura bakmasınlar hepsine özenleri için teşekkür ederim)
İşlemler bitince odama dinlenmeye çekildim. Siz dinlenirken ekip akşam bir sonraki günün planlamasını yapıyor çekilen fotoğraflar ve planlama burada degerlendiriliyor. Öğrendiğime göre ekimi yapacak ekip de yine saç tiplerine ve greft sayısına uygun biçimde planlanıyormuş. Aynı anda iki taraflı ekim yapıldığı için ve Keep kullanımından ötürü muhtemelen baskın eli bir sol sol ve bir sağ olan hızları ve kendileri uyumlu kişiler eküri olarak seçiliyor. Benim için Melis ve Şeyma hanım seçilmişti. Bu kadar detayı ekibi sizin seçme şansınızın olmadığını Asmed’in size en uygun ekibi zaten yönlendireceğini belirtmek için anlattım bu konuda müsterih olunuz.

Operasyon
Gece iyi bir uyku aldıktan sonra sabahleyin 07:00 da uyandırıldım ameliyathaneye indirildim anestezi doktoru Umut beyin yönlendirmeleriyle damar yolum açıldı ve lokal anestezim yapıldı zaman zaman bazı bölgelerde hissiyatımın olduğunu söyleyince gerek hemşireler gerek Umut Bey ve asistanı gerekli müdahalelerde bulundu ve sorunsuz bir sekilde greft çıkarımlarım yapıldı. Greftlerim Melis ve Şeyma hanımın önderliğinde çıkarıldı. Kendileri için burada gerçekten ne desem az kalır muazzam bir iş disiplinine sahipler. Ayrıca yine Elif, Gökçe Tuğba, Volkan, Artun ve adını hatırlayamadığım bütün harika insanlara teşekkürü bir borç bilirim.
Mola sonrası kanal açımı için ön bölge anestezim yapıldı ve kanal açımı için Koray hoca geldi. Temple ve front(ön) bölge için hoca kanalları açtı ve kalan kısım için Dilek Hocaya devretti. Dilek hocada çok ilgili ve bilgilendirici adımlarla kanal açımını tamamladı ve greft yerleştirmesi için tekrar  Melis ve Şeyma hanım devreye girdiler(çok kısa bir mola verdiklerini anımsıyorum o ara başka bir eküriye devrettiler ve sonra geri geldiler). Saat 16:30 gibi ekim işlemim tamamlandı tekrar fotoğraf cekimim yapıldı ve Koray hocanın son degerlendirmesi sonrası (kafama baktı ve alkışlayarak yorumladı ekimimi, bende hocam alkışı ekibinize yapmalısınız diyerek kendimce ekibi onore etmek istedim :) ), boyun yastığı, ağrı kesiciler , operasyon raporum bilgilendirme dokümanlarımla odama çıktım. Sipariş verdiğim yemeğim 6 gibi geldi bütün gün bir şey yemediğim için resmen yemeğe saldırdım :) (Daha önce hastalara kahvaltı ve öğle yemeği verdiklerinde hastalarda mide bulanması şikayeti oluştuğuna dair geri dönüşler olmuş o yüzden bu uygulamadan vazgeçmişler. Yemek siparişimi alan Tülay Hanım beni bu konuda uyardı ve bu nedenle doyurucu bir yemek ve çorba sipariş verdim) Geceleyin boyun yastığıyla beraber günün yorgunluğuyla ilgili de olacak ki beklediğimden iyi bir uyku uyudum. Ertesi gün ilk yıkamam yapıldı operasyon raporum resimlerimin ve örnek yıkama videosunun bulunduğu usb disk tarafıma verildi, mutlu ve umutlu bir şekilde evimin yolunu tuttum.
Şu an ekimin 3. günündeyim 2 yıkamayı tarif edilen şekilde kendim yaptım herhangi bir problem olmadı gece hafif kaşınmalarım oldu ve yüzümde anestezi etkisiyle oluşan kabul edilebilir şişkinlikler var. Herhangi bir ilaç ve takviye önermediler (Ağrı kesici ve kaşıntı azaltıcıyı saymıyorum) sadece finasteride kullanmaya devam edeceğim gibi gözüküyor bir yan etkisini görmezsem. Gelişmeler ile konuyu güncel tutmaya çalışacağım. Herkese umduğu bir saç ve görünüme kavuşması dileklerimle...

jeopardy

• Jr. Member
  • **
Ekim öncesi başka bir saçlı halimi de ekliyorum :D Bu fotoğrafı Asmed klinik içerisinde çektim neredeyse vazgeçiyordum saç ekiminden  :P
Bir de yan profilden ekim sonrası görüntümü ekledim.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2021, 14:30:14 Gönderen: jeopardy »
Tarih: 05.02.2021
Ekim Merkezi: Asmed
Konu:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=19857.0

jeopardy

• Jr. Member
  • **
Bu da ameliyat sonrası donor bölgem ve analizlerim.
Konu:

Cihandoğan

• Hero Member
Öncelikle Asmed Dr.Koray Erdoğan saç ekiminiz Hayırlı olsun o kadar güzel bir anlatım olmuş ki açıkçası olayı ben yaşadım okurken:)

Çok güzel bir planlama ve ekim olmuş saçlarınız da dalgalı bu avantaj olacaktır umarım çok güzel sonuç alırsınız.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun Saç ekiminiz Dr.Koray Erdoğan donör kapasiteniz ve ileride ki dökülme durumunuzu ön görerek  çok iyi bir sıklık belirlemiş.

Donör kapasiteniz harika kendi saçlarınız da kaliteli
Saç ortalamanız 2.24 iyi bir oran.

Planlamanız ön çizginiz alt şakaklar her şey harika planlanmış umarım sonucunuzda güzel olur

Ayrıca detaylı anlatımınızda çok güzel olmuş konuda geçmiş olsun.
Global Moderator

jeopardy

• Jr. Member
  • **
Teşekkür ederim görüşleriniz için. Avantajların yanı sıra dezavantajım olarak telojen (incelmiş saç teli) oranımın biraz yüksek olduğunu söylediler. Bu bakımdanda finasteride kullanmamın faydalı olacağını ilettiler. Zaten telojen saçları ayırıp farklı bölgelerde degerlendiriyorlar. Bakalım bekleyip göreceğiz.
Konu:

Nhympex

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun ekiminiz gayet kaliteli zaten en başarılı yerlerden birini tercih etmişsiniz umarım sonucunuz sizi çok mutlu eder.

jeopardy

• Jr. Member
  • **
5.günden fotoğraflarımı ekliyorum. Ekim bölgemde kuruluk, gerginlik ve çatlak görünüm oluşmaya başladı. Merkez ile görüşmemden aldığım bilgi ve forumdaki diğer konulardan gözlemlediğime göre bu normal bir durum.
Donör bölgemde toparladı ilk günlerdeki kaşıntı ve ağrı artık yok.
Konu:

emre07x

• Sr. Member
Ekiminiz hayırlı olsun umarım en güzel sonuca ulaşırsınız, takipteyiz :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Arada nemlendirin su ile gerilmelerden dolayı çatlıyor kabuklardan

Donör harika hiç alındığı belli değil 4000 greft alınmış 0 hata
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2021, 17:10:03 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

coolman

• Jr. Member
  • **
5. gün olmasına rağmen donör gerçekten iyi görünüyor. Asmed de zaten donör kısımları hiç sorun olmuyor.

Savcı Mehmet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Donör alımı muazzam işinde fazla usta Asmed planlamanız da size yakışacak şekilde tasarlandığını düşünüyorum.

jeopardy

• Jr. Member
  • **
Teşekkürler arkadaşlar, ekim bölgesindeki çatlak görünüm için merkez hiç bir şey yapmanıza gerek yok normal durum dedi arada kaldım. Sanırım merkezi dinleyeceğim olumsuz bir durum olursa dinlememiş olmak istemiyorum. Losyonu biraz daha uzun beklettim bugün kafamda iyice emildi 15-20 dakika bekleyince yer yer kalanlar oluyordu
Bugün bir hafta oldu ekimin üzerine 3 gün sonra kabukları dökebilmeyi umuyorum. Kabuk dökümü sonrası fotoğrafımı paylaşırım.
Konu:

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Arada ıslatsatsanda olur sen nasıl istersen
Global Moderator

BJKKARA

• Hero Member
Hayırlı olmasını dilerim harika bir saç ekimi planlaması umarım sonucunuz da güzel olur

Facebook Twitter Instagram