Gönderen Konu: ASMED / Koray Erdoğan / 5073 Greft / 07.07.2021 / Finasteride / Yaş 35  (Okunma sayısı 5297 defa)

m1511

• Yeni üye
  • *
Merhaba. ASMED'de Koray Erdoğana Saç ektirdim. Yaklaşık 5000 greft ektirdim ve saç kalınlığım 60 mikron kadar.
Bu ikinci ekimim. Daha önce 2014 yılında Estecenter da başarısız bir ekimim daha olmuştu. Öncesi fotoğraflarda zaten estecenter'ın donör ve ekim bölgesinde yaptığı kasaplıkları görebilirsiniz. Bu güne kadar forumdan çok faydalanmam ve benim gibi daha önce tatsızlıklar yaşayanlara fikir verebilmek amacıyla ben de sürecimi sizinle paylaşmak istedim.

2014 yılındaki ilk ekimde bir kaç yer ile görüşmüştüm. Bunların arasında o zaman ASMED de vardı fakat o zamanki ASMED fiyatları astronomik düzeydeydi (yanlış hatırlamıyorsam 20.000 euro istemişlerdi) ve benim bütçemi oldukça aşıyordu. O zaman sadece sıklaştırma operasyonu olması ve ön çizgimin belirgin olması nedeniyle ekim merkezini çok önemsemeyip Estecenter'a karar verdim ve maalesef ferasetsiz ve basiretsiz bir karar oldu.
Yıllar içinde var olan ve ekilen saçların büyük çoğunluğu döküldü. Donör bölgenin yıpranması ve greft sayısının az olması nedeniyle tek atımlık kurşunum kaldığı gerçeğiyle ASMED de ekim yaptırmaya karar verdim. Belki daha önce başarısız bir ekim geçirmiş olmasam biraz daha uygun bir yer de düşünebilirdim.

Genel olarak ASMED profesyonel çalışan, dünya standartlarında hizmet veren bir yer. Kalitesi ve hizmetlerini zaten birçok hastası yazmış, tekrar etmeyeceğim.

Benim sürecimde ASMED'e ilk kısa saçlı resim göndermiştim. Koray bey kısa saçlı resimlerime bakarak ekime uygun bulmamıştı. Daha sonra finasteride kullanarak saçlarımı biraz daha uzattım ve tekrar resim gönderdim. Koray bey bu sefer olumlu yaklaştı ve konsültasyon gününde anlaştık. Konsültasyon gününde Koray bey 1 ay kadar daha finasteride kullanmamı ve tekrar konsültasyona gelmemi, son kararını vereceğini söyledi. Koray Hoca, operasyondan önce yapılan incelemede finasteridein işe yaradığını ve ertesi gün operasyonun yapılacağını söyledi. Ön çizgi belirleme ve ödeme gibi işlemler o gün halledilerek ertesi güne randevulaştık. Operasyonun 1. ve 2. gününde ASMED suitlerinde kaldım. İstanbul'da yaşamama rağmen kolaylık sağlayacağını düşündüğüm için ASMED suitlerini tercih ettim ve çok da mantıklı olduğunu söyleyebilirim.

Ekimden önce bir önceki ekimde mikro motorla homojen olmadan köklerin toplandığı için iz kaldığını, kendilerinin de bu bölgeden kök alacaklarını daha da seyreleceğini fakat homojenizasyonu sağlamaya çalışacaklarını söylediler. Donör bölgedeki sonucun nasıl olacağını gerçekten ben de merak ediyorum. 2014 yılında yaptırdığım ilk ekimden sonra arka taraftaki izlerin gözükmemesi için saçlarımı hiç kısa kestiremedim. Kısa kestirdiğimde insanlar hemen saç mı ektirdin, donör bölgen çok belli gibi yorumlar yapmıştı. Gerçekten insanın psikolojisini ve moralini bozan bir durum. Estecenter'a daha iyi olsun diye gidip para verip, mahvolan donör bölgemiz, greftlerimiz ve psikolojimiz. Neyse şimdi bu ekimle birlikte sonuçları izleyeceğiz.

Benim gibi daha önceden kötü tecrübesi olan arkadaşların fikir sahibi olması amacıyla da ara ara resim paylaşmaya devam edeceğim.

AdnanN

• Hero Member
Hayırlı olsun sıklaştırma ekimi olduğu için özellikle takip edeceğim umarım her şey hayalinizdeki gibi olur.

baldLion

• Hero Member
Esteworld güzelim donörü mahvetmiş Asmed gene bu donörden 5073 greft çok iyi çıkarmış sonrası donör görüntüsü nasıl olacak şimdiden merak ettim doğrusu.

mr_faruk

• Jr. Member
  • **
Hayırlı olsun esteworl donörü katletmiş malesef.

m1511

• Yeni üye
  • *
Hayırlı olsun sıklaştırma ekimi olduğu için özellikle takip edeceğim umarım her şey hayalinizdeki gibi olur.
Teşekkür ederim. Yalnız bir önceki yer esteworld değil estecenter’dı.

m1511

• Yeni üye
  • *
Hayırlı olsun esteworl donörü katletmiş malesef.
Teşekkür ederim mr faruk. Donörü katleden estecenter’dı. :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun saç ekımın kardeşim zayıf bır doner ile asmed gitmişsin keşke o başarız ekımı geçirmeden kalıtelı bır doner ile asmed gitseymişsin
ama ona ramen ekımın güzel duruyor daha önce ciddi alımlar olduğu için saç ortalaman umarım çok düşük değildir.

kısaca asmed elındeki malzeme ile harika bir ekim yapmış ön çizginde çok başarılı umarım sonucun harika olur
Global Moderator

Hairtransplant

• Hero Member
Hayırlı olsun son ekiminizde çok iyi bir seçim yapmışsınız önceki ekimlerde donör bölgenizi biçmişler umarım yüzünüz güler bu ekimle çok güzel duruyor ekiminiz

Kant

• Sr. Member
Biraz zor tutar gibi geldi bu saçlar

m1511

• Yeni üye
  • *
hayırlı olsun saç ekımın kardeşim zayıf bır doner ile asmed gitmişsin keşke o başarız ekımı geçirmeden kalıtelı bır doner ile asmed gitseymişsin
ama ona ramen ekımın güzel duruyor daha önce ciddi alımlar olduğu için saç ortalaman umarım çok düşük değildir.

kısaca asmed elındeki malzeme ile harika bir ekim yapmış ön çizginde çok başarılı umarım sonucun harika olur
Teşekkür ederim Hintell. Saç ortalamam 1.84 sanırım. Maalesef o zaman yaptık bir hata. Diğer yorumlarında okuduğum kadarıyla forum 2014 öncesinde kurulmuş fakat ben o zaman nedense bu forumu bulamamışım. Bulsaydım eminim çok daha farklı kararlar verirdim.

YUNUSEMRE

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
ASmed bu donorle 5000 li ekime girmesine şaşırdım zayıf görünüyo.
Hayırlı olsun takipteyim...

m1511

• Yeni üye
  • *
Hayırlı olsun son ekiminizde çok iyi bir seçim yapmışsınız önceki ekimlerde donör bölgenizi biçmişler umarım yüzünüz güler bu ekimle çok güzel duruyor ekiminiz
Teşekkür ederim Hairtransplant. Maalesef Estecenter biçti donör bölgemi. Hatta o zamanlarda (2014 yılında) gönderdiğim resmimi buldum maillerimde. Aşağıdaki gibi öncesi sonrası hallerini de görebilirsin.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Teşekkür ederim Hintell. Saç ortalamam 1.84 sanırım. Maalesef o zaman yaptık bir hata. Diğer yorumlarında okuduğum kadarıyla forum 2014 öncesinde kurulmuş fakat ben o zaman nedense bu forumu bulamamışım. Bulsaydım eminim çok daha farklı kararlar verirdim.

Anladım kardeşim geçmiş olsun donörün sağlam greftlerini heba etmişler Asmed e çok güçlü bir donör kalmamış umarım mutlu olan bir sonuç alırsın.
Global Moderator

Hairtransplant

• Hero Member
Umarım güzel olur kardeşim

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
gecmis olsun kardesim....

magduruyietten sonra Koray hocada insan kendini güvende hissediyor ,
insallah sonucun seni mutlu eder .
lütfen paylasimini birakma sonucunu cok merak ediyorum .

Facebook Twitter Instagram