Gönderen Konu: Dr. Koray Erdoğan - ASMED - 4300 Graft / Yaş: 39 / 26.05.2021  (Okunma sayısı 3779 defa)

sedatk

• Yeni üye
  • *
Herkese merhabalar, meşakkatli bir düşünme ve karar verme sürecinin akabinde cesaretimi toplayıp saç ekimi yaptırmaya karar verdim ve sürecimi de buradan sizlerle paylaşmak istedim.

Saçlarımın çoğunu 30lu yaşlarımdan sonra kaybettim, ön, orta ve tepe bölgesinde açıklıklar meydana geldi. Son birkaç yıldır bu durum beni daha da rahatsız etmeye başlamıştı ve en sonunda saç ekimi yaptırmaya karar verdim. Karar verdikten sonra sıra hangi kliniği/doktoru seçeceğime geldi. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu forumla tanıştım ve kullanıcıların sonuçlarına göz gezdirmeye başladım. Gözlemlerim sonucu ASMED sonuçlarının istikrarı dikkatimi çekti ve bu sebepten ötürü ben de operasyonum için kendimi Koray Hoca’ya teslim etmeye karar verdim.

Operasyon Öncesi

Operasyon için randevu aldıktan sonra operasyon tarihinizden bir gün öncesinde kliniğe çağırılıyorsunuz Koray Bey ile görüşmenizin ve gerekli hazırlıkların (saç kesimi, anestezi doktoru ile görüşme vb.) yapılması için. Kliniğe girdiğinizde resepsiyon sizi karşılıyor ve Covid-19 testi dahil olmak üzere birkaç test için bir odaya götürüyor, bir hemşire gelip gerekli testleri uyguluyor akabinde hasta koordinatörünüz eşliğinde başka bir kata çıkıp fotoğraflarınızı çektiriyorsunuz. Akabinde Koray Bey ile görüşmeniz gerçekleşiyor.

Görüşme esnasında kendisi birkaç analiz yapıyor, bu analizler doğrultusunda size saç kalınlığınız ve yaklaşık donör kapasiteniz söyleniyor ve sonrasında graft sayısı kesinleştiriliyor. Benim durumumda 4300 grafte uygun görüldü ve Finasteride kullanmamın sonucumu olumlu yönde etkileyeceğini söyledi Koray Bey. Bu aşamadan sonra finans departmanına gidip ödemenizi gerçekleştiriyor ve sonrasında saç kesimi için başka bir kata geçiyorsunuz. Saçlarınız kesildikten sonra donör bölgenizin farklı alanlarından analiz için fotoğraf çekiyorlar sonrasında ise başka bir odada robot analizine giriyorsunuz. Robot kafanızın etrafında dönerek donör bölgenizdeki saç köklerini işaretliyor ve her bir saç kökünün kaç tane saç teli içerdiğini söyleyebiliyormuş. Açıkçası bu beni baya etkilemişti.

Son olarak analizler bittikten sonra Koray Bey ve Dilek Hanım ile birlikte ön çizginize karar veriyorsunuz, sonrasında çizginiz sabitleniyor, tekrar birkaç fotoğraf çektiriyorsunuz ve sonrasında anestezi doktoru Umut Bey ile sağlık durumunuz ve operasyon sırasında sizi nelerin beklediği konusunda bir konuşma gerçekleştiriyorsunuz ve işlemleriniz tamamlanıyor.

Operasyon Günü

Sabah erken klinikte olmanız isteniyor saat 07:00 civarında, kliniğe geldiğinizde üstünüzü değiştirip ameliyat kıyafetlerini giyiyorsunuz sonrasında koordinatörünüz ile beraber tekrar saç kesimi yaptırmaya gidiyorsunuz. Saçlarınız kesildikten sonra operasyon katına geçiyorsunuz. Operasyon girişinde piyano sesi ile karşılaşıp şaşırıyorsunuz, hastaları rahatlatmak adına böyle hoş bir şey düşünülmüş. Operasyon odanıza geçtiğinizde lokal anestezi ile donör bölgenizi uyuşturuyorlar ve kök alım işlemi başlıyor. Bu süreç yaklaşık 2-3 saat sürüyor, pek acı hissetmedim zaman zaman ağrılarım oldu fakat bunu söylediğimde biraz daha lokal anestezi uygulayarak sorunu çözdüler.

Kök alım işlemi sonrasında ufak bir mola sonrası kanal işlemi için tekrar odaya döndük. Sabahki lokal anestezi uygulaması tekrar edildi ve sonrasında Koray Bey gelip kanalları açtı. Bu işlem yaklaşık 45-50 dakika sürdü. Kanal sırasında ağrı sızı olmadı.

Kanal açma işlemi sonrası çıkartılan köklerin yerleştirilmesiyle operasyonunuz son buluyor. Bu aşama da yaklaşık 3 saat sürüyor. Bu aşamada da sorun yaşamadım. Operasyon bittikten koordinatörünüz size yapmanız/yapmamanız gereken şeyler hakkında sizi bilgilendiriyor ve ağrı kesici veriyor. Operasyon sonrası pek ağrım olmadı fakat size temin edilen yastıkla uyumanız gerekiyor ve zor olduğunu itiraf etmem lazım, kesik kesik uyuyabiliyorsunuz sadece.

Operasyondan sonraki gün klinikte ilk yıkamanız gerçekleştiriliyor ve size de nasıl yapacağınız anlatılıyor. İnsan ister istemez ilk günlerde kendi yapmaya çekiniyor ama aslında korkulacak bir şey yokmuş, herkesin yapabileceği kolay bir işlem. Koordinatörünüz size yıkama için gerekli losyon, şampuan vb. şeyleri temin ediyor ve detaylı bir şekilde operasyon sonrası nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatıyor ve ASMED Kliniği’ndeki süreciniz bu şekilde son buluyor.

Genel olarak ASMED’i tercih ettiğim için çok memnunum. Çalışanları profesyonel buldum, bunun yanı sıra saç ekimi için robot ile analiz yapılması yukarıda da bahsettiğim gibi beni çok etkiledi, klinik deseniz modern görünümlü ve tertemiz. Sürecin başından sonuna kadar kendinizi emin ellerde hissettiğiniz bir klinik ASMED.

Artık tek temennim benim sonucumun da ASMED’in güzel sonuçları arasında yerini alması diyor ve yazımı noktalıyorum. Düzenli aralıklarla sonucumun fotoğraflarını sizinle paylaşmaya çalışacağım.

sedatk

• Yeni üye
  • *
Ynt: Dr. Koray Erdoğan - ASMED - 4300 Graft / Yaş: 39 / 26.05.2021
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2021, 10:49:55 »
planlama
  • Ekim Tarihi: 25.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asmed
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

sedatk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2021, 10:51:19 »
ekim
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

sedatk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2021, 10:52:33 »
donör
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2021, 11:49:44 »
Hayırlı olsun Koray Erdoğan Saç ekiminiz

Planlamanız harika ön çizgi tasarımı ve ekim kalitedi ders niteliğinde açık alanınız fazla ama donör greftlerinizin kaliteli olduğunu düşünüyorum

Detaylı özenli anlatım için teşekkür ederiz inşallah harika bir sonuç alırsınız
Global Moderator

sedatk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2021, 11:55:05 »
Hayırlı olsun Koray Erdoğan Saç ekiminiz

Planlamanız harika ön çizgi tasarımı ve ekim kalitedi ders niteliğinde açık alanınız fazla ama donör greftlerinizin kaliteli olduğunu düşünüyorum

Detaylı özenli anlatım için teşekkür ederiz inşallah harika bir sonuç alırsınız

Çok teşekkür ederim. Sonucu dört gözle bekliyorum.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

monoblok

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2021, 12:00:00 »
Geçmiş olsun çok kaliteli bir saç ekimi çok doğru bir karar vermişsiniz zaten saç ekiminizde çok konforlu geçmiştir operasyon süreci umarım güzel sonuç alırsınız.
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

Muribab

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2021, 12:24:10 »
Hayırlı olsun saç ekiminiz Detaylı konunuzu keyifle okudum gayet güzel bir saç ekimi planlaması Her anlamda profesyonel sıklık ise harika umarım güzel sonuç alırsınız.

sedatk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2021, 12:41:32 »
Kabuk Dökümü 10. Gün
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

sedatk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 04 Haziran 2021, 12:42:19 »
Donör son durum.

Herşey güzel gidiyor şimdilik.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

DieAnotherDay

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 04 Haziran 2021, 13:12:18 »
Donörden 4200 gref almışlar 5 günde iz yok :) şaka gibi hayırlı olsun

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 04 Haziran 2021, 13:18:43 »
Koray Erdoğan artık bu işin bugunu bulmuş. Böyle donör den homojen alıp 4 günde hiç bir iz, yara olmaması mucize. Allah herkese hayırlı güzel kazançlar eylesin ki, Koray Erdoğanda ekim yaptırmayı Nasip eylesin.

NeferTiTi

• Full Member
« Yanıtla #12 : 04 Haziran 2021, 14:04:48 »
Şaka gibi 4 günde bu donör :) maşallah nasıl oluyor bu anlayamıyorum. Ekim de çok güzel

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 04 Haziran 2021, 16:13:42 »
Hayırlı olsun kabuk sonrası görüntü çok güzel duruyor ve dağlıklı donör bölgende zaten kısa zamanda 0 sorun ile toparlamış maşallah
Global Moderator

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 04 Haziran 2021, 16:33:33 »
Donör harika toparlamış kabuk sonrası görüntü de harika

Facebook Twitter Instagram