Gönderen Konu: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021  (Okunma sayısı 3165 defa)

Baldemort

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 39
 • Saç ekimi sonuçları
Herkese iyi bayramlar. Uzun zamandır forumu takip eden ancak sadece uzaktan izlemeyi tercih eden bir kullanıcı olarak, bu forumun karar vermemdeki büyük katkısından dolayı borcumu ödemek için saç ekimi deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yaşım 34, ailemde saç dökülmesi olmamasına rağmen üniversiteden itibaren saçlarımın büyük bir kısmını kaybettim. Ön kısmın neredeyse tamamı ve tepe bölgesinin bir kısmı bu süre içerisinde hatırı sayılır bir şekilde seyreldi. Artık ilaçlarla kurtarmanın mümkün olmadığını anladığımda da saç ekimi yaptırmaya karar verdim ancak traş makinesi alırken dahi günlerce araştıran biri olarak gözüm kapalı ekim merkezi seçmem mümkün değildi tabii ki.  :) Forumda her doktoru, her ekimi uzun uzun inceledikten ve farklı platformlardan, yabancı forumlardan da araştırdıktan sonra sonunda Koray Hoca'da ekim yaptırmaya karar verdim. Lafı daha fazla uzatmadan hemen süreci anlatmak istiyorum.

Operasyon Öncesi

10 Mayıs Pazartesi günü hem Koray Hoca ile görüşme, hem de operasyon öncesi işlemlerimin yapılması için Asmed'e gittim. Daha kapıdan içeri girmeden bir dezenfeksiyon tünelinden geçip, maske değiştirmeniz isteniyor, ardından Covid-19 testi, rutin kan testleri ve EKG için test odasına alınıyorsunuz. Buradaki işlemleriniz bittikten sonra operasyon öncesi irtibatta olduğunuz hasta koordinatörünüz sizi almaya geliyor. Benim koordinatörüm Alina Hanım'dı, testten çıkıp fotoğraf çekimi için üst kata çıktık. Burada ıslak ve kuru saçlı olarak profesyonel fotoğraf çekimi yapıldı ve tekrar lobiye indik. Lobide canlı piyano dinletisi eşliğinde koordinatörüm tarafından süreç hakkında bilgilendirildim. Bu arada klinik baştan aşağı çok modern ve temiz, çalışanların hepsi hem çok saygılı, hem de çok canayakınlar. İçeri girdiğiniz andan itibaren profesyonelliği, iş disiplinini iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Daha Koray Hoca ile görüşmeden bile "kesinlikle doğru yerdeyim" dediğim bir andı benim için...

Yaklaşık 30 - 35 dk sonra görüşme için Koray Hoca'nın odasına gittik. Fotoğraflardan yapılan değerlendirmede aslında 5000 graft olarak 2 günlük bir operasyon önerilmişti ama Koray Hoca saçlarımı inceleyip, finasteride de devam edeceğimi belirtmemden sonra graft sayımı 4000 tek gün olarak düşürdü. Aklıma takılan tüm sorulara içtenlikle cevap verdi. Anlatırken ne kadar gerçekçi yaklaştığını ve sizi asla ikna etmeye çalışmadığını hissettiğinizde güven duygunuz daha da artıyor. Ayırdığım bütçenin de hepsini kullanmak zorunda kalmamam beni ayrıca mutlu etti tabii ki. Ardından ödemeyi gerçekleştirdik ve saç kesimi için tekrar üst kata çıktık. Kesim sonrası hem manuel, hem de robotik analizlerim yapıldı ve anestezi doktoru ile görüştürüldüm. Tıbbı geçmişim, test sonuçlarım vs konuştuktan sonra operasyon günü beni nelerin beklediği, ne yapmam/ yapmamam gerektiği, verdikleri ilaçları nasıl kullanacağım konusunda Dr. Umut Bey tarafından bilgilendirildim. Daha sonra ön çizgi tasarımı için tekrar fotoğraf çektirdiğimiz odaya girdik. Koray Bey ve Dilek Hanım burada saç analizlerimi ve fotoğraflarımı inceliyorlardı. Koray Hoca çizgi tasarımını yaparken yanlar çok boş kalacağı için oraları da biraz doldurmak istediğini söyledi ve şakakları da kapsayan çok güzel bir çizim yaptı. Ben ve odadaki tüm personel bu tasarımı çok beğendik. Çizim bittikten sonra farklı bir fotoğraflama sisteminin olduğu bir odaya girdik. Burada siz poz verirken pozisyon değiştirmek zorunda kalmıyorsunuz, siz sabit oturuyorsunuz ve içine farklı açılardan fotoğraf makinelerinin yerleştirildiğini düşündüğüm bir sistem aşağıya doğru inip tüm açılardan fotoğraflarınızı tek seferde çekip tekrar yukarı kalkıyor. Bu makinenin tasarımı da Koray Hoca'ya aitmiş. Sonrasında tekrar alan ölçümü için robot taraması yapıldı. Ardından içerisinde bilgilendirme formu, şapka, şampuan, buz jeli, boyun yastıkları ilaçlar, kremler vs. bulunan bir paketle 2 gün sonra gerçekleşecek operasyonumu beklemek için eve uğurlandım. (Normalde ertesi gün operasyon olacaktım ama tek güne düştüğümüz ve o arada işlerimi halletmek istediğim için arefe günü operasyon yaptırmak istedim.)

Operasyon Günü

Sabah 7 gibi klinikteydim. Üzerimi değiştirmek için hasta odalarının olduğu alana çıkartıldım. Burada hazırlanmam ve ihtiyaç durumunda dinlenebilmem için bana bir oda tahsis etmişler. Oda pırıl pırıl bir otel odası gibiydi. Dolapta her bedenden poşetlenmiş üniformalar vardı, onlardan bir tanesini giymem istendi. Terliğimden bornozuma kadar her şeyim düşünülmüştü. Ardından tekrar saç kesimine alındım, başım yıkandı ve saat 8 gibi Alina Hanım ile operasyonun yapılacağı kata çıktık. Ameliyathane koridorunda bizi tekrardan canlı piyano dinletisiyle karşıladılar. İnsan Türkiye'de gerçekten böyle bir yer olduğuna inanamıyor. Operasyonumun yapılacağı odaya girdik, içerisi gerçekten çok modern ve tüm ekipmanlar son teknoloji. İçeride neyin ne olduğunu ayrıntılı bir şekilde anlattılar. Anestezi doktoru ve anestezi teknikeri yanımdaydılar, tüm operasyon boyunca kullanılmak üzere damar yolum açıldı. Tansiyonumu, oksijenimi ben tuvalete gittiğimde dahi takip edebilecekleri bir cihaz takıldı. Ardından bir anestezi teknikeri kafama lokal anestezi yaptı. Lokal anestezi için küçük insülin iğneleri kullanıyorlar. Başlamadan önce bana acı hissedebileceğim söylendi ama en ufak bir acı hissetmedim. Anestezi bittikten sonra uzun yıllardır orada çalıştıklarını öğrendiğim iki teknisyen kökleri çıkartma işlemine başladılar. Bir yandan da başka bir ekip hem çıkartılan kökleri ikili, üçlü vs . diye ayırıp bir program ile sesli olarak sayarken siz ekrandan ne çıkartıldığını takip edebiliyorsunuz. Başka bir teknisyen de devasa bir mikroskop ile çıkartılan köklerin kalitesini inceleyip, gerekirse onları keserek temizliyordu. Ben de bu arada bana verilen i-pad'den haberleri okuyup müzik dinledim. Bir süre sonra Koray Hoca ve asistanı odaya girdi. Graftlerimi kontrol etti, durumuma baktı, çıkartılan kökleri ekrana yansıttlılar, mikroskop altındaki görüntülerini tek tek gösterdi. İncelmiş saçlarımı, ön hatta ve yanlara ekilecek temizlenmiş teklileri gösterdi, operasyon hakkında bir sürü bilgi verdi ve kanalda görüşmek üzere diyerek ayrıldı.

Saat 11.00 civarında çıkartma işlemi bitmişti. Ufak bir mola verdik, bana tahsis edilen odada kanal sıramı beklemek üzere dinlenmeye alındım. Daha sonra kanal için tekrardan anesteziye alınmak üzere operasyon odasına geçtik. Çıkartma işlemi sırasında oturur pozisyondaydım ama bundan sonraki tüm işlemler için sırt üstü yatar pozisyona geçtik. Kanal açılacak bölgeye anestezi yapıldı. Koray Hoca geldi, kanal işlemine geçildi. Kanallar açılırken baya sohbet muhabbet ettik. Gerilirim sanıyordum ama neredeyse kanal boyunca tüm ekiple beraber güldük, eğlendik. Kanallardan sonra ekim işlemine geçildi. Yatar pozisyonda olduğum ve ekip sessizce ekim yaptığı için uyku bastırdı, uyumamda bir sıkıntı olmadığını söylediler, ben de neredeyse ekim sonuna kadar arada bir uyanarak rahat rahat uyudum. Saat 17.00 civarında koordinatörüm operasyonumun bittiğini haber vermek için beni uyandırdı. Ensem temizlendi ve son fotoğraflarım için tekrar fotoğraf çekimine alındım, ardından donör bölgeme antibiyotik merhem uygulandı ve bandaj yapıldı. Sonra da son kontrol için tüm ekiple birlikte odama geçtik, 10 dakika sonra Koray Hoca geldi ve ekimimi inceledi. Harika bir ekim olduğunu söyledi, ekibine teşekkür etti ve odadan ayrıldı. Aynaya baktığımda ben de görüntüden gerçekten çok memnundum. O akşam neler yapmam gerektiğini tekrar Alina Hanım bana anlattı, ilaçlarımı nasıl kullanacağımı anlatan bir mesaj göndererek beni eve uğurladı.

Operasyon Sonrası

Gece yatış pozisyonumun zorlaması haricinde gayet rahat geçti. Saat başı 15 dakikalık buz uygulaması yaptım ve hiç şişliğim olmadı. Ağrım da olmadığı için ağrı kesici de almadım. Ertesi gün ilk yıkamam için kliniğe geldim. Başıma bir köpük sürüldü ve 15 dk bekledikten sonra yıkamaya alındım. Bir ayna ile yıkamanın nasıl yapıldığını hem izlettiler, hem anlattılar. Aynı zamanda bana operasyon bilgilerimin, operasyon sonrasında uymam gereken talimatların, fotoğraflarımın ve yıkama videosunun olduğu bir dosya ve usb verdiler. Yıkama sonrasında son olarak tekrar robot analizine alındım ve 10 gün sonra kabuk dökümünde tekrar görüşmek üzere klinikten ayrıldım.


Tabii ki sonuç almadan bir şey söylemek çok doğru değil ama klinikle ilk iletişime geçtiğim andan, uğurlanana kadar geçirdiğim her bir an kusursuz, kendimi gerçekten özel hissettiğim, Koray Hoca'nın mükemmeliyetçiliğini iliklerime kadar hissettiğim bir deneyim yaşadım. İnşallah sonucum da istediğim gibi olur ve bir daha saç düşünmek zorunda kalmam. Eğer okuyorlarsa buradan tüm ekibe ayrı ayrı teşekkür ederim. Ayrıca sürecinden sonuna kadar yararlandığım Hintell'e de paylaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Elimden geldiğince süreç sonuna kadar paylaşacağım. Herkesin hayalindeki saçlara kavuşması dileğiyle....

Graft Sayısı: 4006
Ortalama: 2,13
4 gündür Proscar 1/4 kullanıyorum.

« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 12:49:39 Gönderen: Baldemort »
 • Ekim Tarihi: 12.05.2021
 • Ekim Merkezi ismi ASMED - Koray Erdoğan
 • Greft Miktarı 4000
 • Yaşınız 34
 • Medikal Tedavi Proscar - 1 mg

Baldemort

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 39
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, 12.05.2021
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2021, 17:15:59 »
.
 • Ekim Tarihi: 12.05.2021
 • Ekim Merkezi ismi ASMED - Koray Erdoğan
 • Greft Miktarı 4000
 • Yaşınız 34
 • Medikal Tedavi Proscar - 1 mg

Baldemort

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 39
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, 12.05.2021
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2021, 17:17:10 »
.
 • Ekim Tarihi: 12.05.2021
 • Ekim Merkezi ismi ASMED - Koray Erdoğan
 • Greft Miktarı 4000
 • Yaşınız 34
 • Medikal Tedavi Proscar - 1 mg

Baldemort

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 39
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, 12.05.2021
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2021, 17:17:52 »
.
 • Ekim Tarihi: 12.05.2021
 • Ekim Merkezi ismi ASMED - Koray Erdoğan
 • Greft Miktarı 4000
 • Yaşınız 34
 • Medikal Tedavi Proscar - 1 mg

emre07x

 • Sr. Member
 • ****
 • İleti: 368
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2021, 19:36:14 »
Ekiminiz hayırlı olsun umarım en güzel sonuca ulaşırsınız bol sabır :)

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 33731
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2021, 19:43:11 »
Hayırlı olsun saç ekininiz saç ekimine çok elverişli bir açıklık planlamanız harika olmuş ön çizgi tasarımı size çok yakışır kendi doğal ön çizginizi Koray hoca çok güzel korumuş ve çok sık bir ekim
Ben saç kalitenize bakında harika bir sonuç alacağınızı düşünüyorum zaten tercihininize de ulaşabileceğiniz en iyi merkezden yana kullanmışsınız hayırlı olsun.
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

Cihandoğan

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 1139
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021
« Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2021, 19:45:06 »
Hayırlı oldun güzel detaylı konu için Teşekkür ederiz planlamanız ve saç ekiminiz harika duruyor ekimin her yerinden kalite akıyor umarım güzel sonuç alırsınız.

BJKKARA

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 502
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs 2021, 19:47:54 »
Hocam hayırlı olsun forumu bir çok takip eden insanın Hayali Koray hocaya saç ektirmek sizin bu kaliteye ulaşmış olmanıza ve bizimle detaylı bir şekilde paylamış olmanıza sevindim keyifle takip edeceğiz ekim harika zaten Asmed kalitelisi çok fazla bir şey söylemeye gerek yok umarım güzel olur Tüm süreç.

Hairtransplant

 • Sr. Member
 • ****
 • İleti: 267
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021
« Yanıtla #8 : 15 Mayıs 2021, 19:49:56 »
Asmed de saç ektirenlerin konusu harika oluyor çok detaylı Anlatımları ve süreç paylaşımları kaliteli oluyor.  Tabi diğer merkezler de ektiren bir çok arkadaş da aynı özeni biz takip edenlere sunuyor onlarada Teşekkürler. Saç ekiminiz çok başarılı planlanmış umarım güzel bir sonuç alırsınız keyifle takip ederiz.

Don Vito Corleone

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 3374
 • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021
« Yanıtla #9 : 15 Mayıs 2021, 20:36:04 »
Geçmiş olsun  temiz Ekim planlama  güzel

abrech

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 5
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021
« Yanıtla #10 : 15 Mayıs 2021, 21:00:46 »
Baldemort hayirli olsun , bu nasıl hikay derinliği ustam gidip hemen  operasyona giresi geliyor insanin 👌

Her şey gönlünce olur umarım, planlama da güzel geldi bana da saç cizgisi , şakaklar ...  belirttiğim üzere istediğin sonucu elde edersin.

Eksi sözlük

 • Jr. Member
 • **
 • İleti: 56
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021
« Yanıtla #11 : 15 Mayıs 2021, 21:23:17 »
Sayende evde oturup viski içerken koray hocaya ekim yaptırmış gibi hissettim:)

Vallahi harika bir konu olmuş saç ekimi planlamanız da kusursuz harika görünüyor
Koray hocanın ataları romada heykel taraştı sanıyorum:) harika bir ön çizgi tasarımı umarım sonuç güzel olur.

Muribab

 • Sr. Member
 • ****
 • İleti: 398
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021
« Yanıtla #12 : 15 Mayıs 2021, 21:39:52 »
Hayırlı olmasını dilerim saç ekiminizin planlanlama harika Detaylı anlatımı keyifle okudum umarım güzel sonuç alırsınız.

Kahl

 • Jr. Member
 • **
 • İleti: 57
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021
« Yanıtla #13 : 15 Mayıs 2021, 21:47:45 »
Ekiminiz hayırlı olsun,planlama güzel gözüküyor.Umarım güzel sonuç alırsınız.
 • Ekim Tarihi: 03.05.2021
 • Ekim Merkezi ismi Dr. Serkan Aygın (Halil bey)
 • Greft Miktarı 4300
 • Yaşınız 30
 • Medikal Tedavi Proscar (1/4 günlük),Solgar Biotin 5000,Keçiboynuzu özü (Her gün 1 kaşık)
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21768.0

Finasterid (Proscar 1/4)
Solgar Biotin 5000
Keçiboynuzu özü (Her gün 1 kaşık)

Baldemort

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 39
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED - Dr. Koray Erdoğan, 4006 Graft, Yaş:34, 12.05.2021
« Yanıtla #14 : 15 Mayıs 2021, 21:56:15 »
Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar, elimden geldiğince her detayı aktarmaya çalıştım. Faydalı olabilirsem ne mutlu bana.  :)
 • Ekim Tarihi: 12.05.2021
 • Ekim Merkezi ismi ASMED - Koray Erdoğan
 • Greft Miktarı 4000
 • Yaşınız 34
 • Medikal Tedavi Proscar - 1 mg

 

Facebook Twitter Instagram