Gönderen Konu: Samsunda Sokak ortasında öldüresiye dövülen kadın  (Okunma sayısı 881 defa)

Cihandoğan

• Hero Member
az önce twitter'da gördüm ve kanım dondu.
dövülme değil direkt öldürmeye teşebbüs ya bu.bir tanesi de aşağıya yardıma inmemis yazıklar olsun izlerken kanım dondu, o çocuğun yaşadığını düşünemiyorum bile. şerefsiz köpek.

elim ayağım titriyor.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Samsunda Sokak ortasında öldüresiye dövülen kadın
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2021, 15:34:35 »
Bu problemin çözülmesi için en az 10 yıl süreye ihtiyacımız var.. eğitim ile çözülebilecek bir sorun bu eğitimli  yeni nesil bu şiddetin önüne geçebilir. Tabi yasalarında düzenlenmesi şart, balkondaki adam aşagıya inip müdehale edemiyor ise  korkusundan sebep..adamdan korktuğu için degil muhtemelen kanunlardan korktuğu için..

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2021, 16:00:25 »
Bu problemin çözülmesi için en az 10 yıl süreye ihtiyacımız var.. eğitim ile çözülebilecek bir sorun bu eğitimli  yeni nesil bu şiddetin önüne geçebilir. Tabi yasalarında düzenlenmesi şart, balkondaki adam aşagıya inip müdehale edemiyor ise  korkusundan sebep..adamdan korktuğu için degil muhtemelen kanunlardan korktuğu için..
? Ne yapilmaliydi balkondab inip meyve kesmek icib tasidigi (!)sustaliyla kalbinimi deşmeliydi?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2021, 19:28:37 »
? Ne yapilmaliydi balkondab inip meyve kesmek icib tasidigi (!)sustaliyla kalbinimi deşmeliydi?

Yok yahu şiddete karşıyız:) demek istediğim halkın duyarlılığı ile çözümlenecek bir problem değil asıl problem yetiştirilme tarzı egitim. Erkek Erkin Arap kültüründe yetişen toplumların ortak sorunu bu.. eğitim eğitim eğitim. Başka çözümü yok bu işin.. yasa benzindeki yaptırımlar ile desteklenerek süreç kısaltılabilinir. Benzer bir olaydan sebep 5 saat nezarette kaldım üzerine karısını döven kişinin ifadesinde dövdüğü kadının sevgilisi olduğum iftirasına maruz kaldım. Bide eşime dostuma açıklama yapmakla uğraştım.. dayak yiyen kadın ise kocasından şikayetçi bile olamadı...
Başka yolu yok  önce ailede sonra okulda verilmeli bu eğitim

Dipnot: videodaki elemanı meyve bıçağı ile doğrasalar üzüleceğim kişi doğrayan olurdu.. doğranana zerre merhamet etmezdim
« Son Düzenleme: 07 Mart 2021, 19:37:15 Gönderen: sloocer »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2021, 20:02:00 »
kesinlikle nefes bile almaması gereken bir it oğlu it tarafından şiddete maruz kalan kadın. bu zihniyeti cezayla, bilmem neyle falan bitiremezsiniz. bu iti camları bile olmayan bir hücreye atıp, su dahi vermeden ölüme terk edeceksin geberip gidecek. daha ötesi içimi soğutmaz.

allah bin türlü belanı verir umarım.

Ayrıca bu gibi olaylarda müdehale etmek çok farklı yerlere gidebilir o yüzden insanlar artık korkuyor karşında gözü dönmüş insanlıktan çıkmış bir Hayvan var nasıl müdehale edeceksin Edersende sonu çok farklı bitebilir.
Global Moderator

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2021, 21:19:49 »
Bu ülkede kadın cinayeti işleyene ve işkence yapana idam cezası gelmedikten sonra daha çok kadın ölür

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2021, 04:10:11 »
Boğuşma izleri var çocukta bildiğim kadarıyla da adam çocuğun gırtlağını sıkmış oda can havliyle çıkarıp saplamış. 19 ayrı suçtan yargılanmış, madde kullanıcısı biri ne kadar şiddete meyilli olabilir ki doğru. Bizim millet koyun, sürü psikolojisiyle gidiyorlar yok komando bıçağı yok 38 cm avcı palası çamur at izi kalsın helal olsun şu klavye criminal ne kadar gelişmiş. Parmak boyutunu az geçer kullandığı bıçak biliyorum kampta benzerini kullanıyorum. Talihsiz bir olaya karıştı katil olarak kaldı malesef cezasını çekecek ama bu kadar sene yemesi kötü olmus. Yardım konusuna da gelince tanımadığım bir insanı dövseler bu şekil bende polisi arar uzaktan seyrederim şu saatten sonra kimse kusura bakmasın.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2021, 10:59:23 »
Yok yahu şiddete karşıyız:) demek istediğim halkın duyarlılığı ile çözümlenecek bir problem değil asıl problem yetiştirilme tarzı egitim. Erkek Erkin Arap kültüründe yetişen toplumların ortak sorunu bu.. eğitim eğitim eğitim. Başka çözümü yok bu işin.. yasa benzindeki yaptırımlar ile desteklenerek süreç kısaltılabilinir. Benzer bir olaydan sebep 5 saat nezarette kaldım üzerine karısını döven kişinin ifadesinde dövdüğü kadının sevgilisi olduğum iftirasına maruz kaldım. Bide eşime dostuma açıklama yapmakla uğraştım.. dayak yiyen kadın ise kocasından şikayetçi bile olamadı...
Başka yolu yok  önce ailede sonra okulda verilmeli bu eğitim

Dipnot: videodaki elemanı meyve bıçağı ile doğrasalar üzüleceğim kişi doğrayan olurdu.. doğranana zerre merhamet etmezdim

Bence eğitimle alakası yok insanın içinde vicdan olmalı.Vicdan da dinini bilmekten geçer.Çünkü dinden uzaklaştıkça sapkınlık artıyor, korku ise azalıyor.

Konuya gelincede nedenir ki daha bu insanlara söylenecek küfür yeryüzünde yok.Oksijen israfları.

Ama birşeyi çok merak ediyorum.Bir erkek bu denli şiddet gösterebilmesi için ya o..... ç.... yada çok sinirlendirmeninde ötesinde birşey yapmış olmalı.Aldatmayı geçtim çocuğunu felanmı öldürdüler bu ne şiddet(Konudan bağımsız örnek).Yani beni aldatsa sadece bağrırım çağrırım en fazla.Ona bile gerek kalmaz laflarımla payını veririm.Fakat şiddet bambaşka birşey.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2021, 11:10:08 »
 genelde cevremde karaktersizlik yapanlara bakıyorum aynı karaktersizlikler sülalesinin çoğunda oluyor.genetik biraz bu işler.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2021, 21:45:39 »

Bence eğitimle alakası yok insanın içinde vicdan olmalı.Vicdan da dinini bilmekten geçer.Çünkü dinden uzaklaştıkça sapkınlık artıyor, korku ise azalıyor.

Konuya gelincede nedenir ki daha bu insanlara söylenecek küfür yeryüzünde yok.Oksijen israfları.

Ama birşeyi çok merak ediyorum.Bir erkek bu denli şiddet gösterebilmesi için ya o..... ç.... yada çok sinirlendirmeninde ötesinde birşey yapmış olmalı.Aldatmayı geçtim çocuğunu felanmı öldürdüler bu ne şiddet(Konudan bağımsız örnek).Yani beni aldatsa sadece bağrırım çağrırım en fazla.Ona bile gerek kalmaz laflarımla payını veririm.Fakat şiddet bambaşka birşey.

Vicdan-Din ikilemesi çok anlamsız.
Ateist nüfusun çok yoğun olduğu hiç bir ülkede bu tip görüntüleri bu sıklıkta görmezsiniz. Mesele eğitim meselesi. Nasıl eğitildiğinle alakalı..

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2021, 22:17:26 »
 bu muhabbet soru ustune soru getirir.musluman olan bunu yapmaz derler insan olan bunu yapmaz derler insan olan musluman olur derler ateistte insan olabilir derler asıl kırılma noktası ne derler şu bu vs...
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2021, 00:58:17 »
Vicdan-Din ikilemesi çok anlamsız.
Ateist nüfusun çok yoğun olduğu hiç bir ülkede bu tip görüntüleri bu sıklıkta görmezsiniz. Mesele eğitim meselesi. Nasıl eğitildiğinle alakalı..

Sıklıkla göremeyişinin sebebi ağır yaptırımlar.Dingonun ahırı gibi memlekette herşey olur.Eğitimin bir kadına şiddetle veya tecavüzle ne alakası var? İnsanın huyu kötüyse ne yapsan fayda etmez.Kaç yaşına gelmiş insanlar çoluk çocuk değil ya.Herhalde aklı yetebilir.Çok iyi şekillerde yetişenlerinde ne yaptıklarını görüyoruz.Tamamen insanın kendi kalbi ve vicdanıyla alakalı.Eğer ki insanlar nefsine, iradesine sahip çıksaydı zaten tecavüz felanda kalmazdı.Öncelikle bunu terbiye etmek gerekir.Bu da dini öğrenmekle geçer.Ateistlere gelince onlarda insani duygularını geliştirmiş, sorgulayıcı kişilerden oluşuyor.Yani dini açıdan değil, kendisine yanlış olanı insani biçimde değerlendiriyor.En çokta tacizdir, tecavüzdür, şiddettir bu tür şeyleri bizzat savunurlar.Çünkü toplumdan kendilerini ayrıştırmış, bizlerden daha iyi olduğu inancını benimsemiştir.Onlar kendilerini dinden üstün tutuyorlar.Bunun gibi olayları gördükçe biz daha iyiyiz.Sonra derler müslümanlar, müslüman ülkeleri şunları şunları yapar ama hristiyan ateist toplumda daha az olay var diye böbürlenirler.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 09 Mart 2021, 01:27:35 »
Birşey daha eklemek istiyorum.Sokağa çıkıp insanları incelediğinizde artık gerçekten mutlu insan sayısı çok az.Artık o kadar bıkmışlar ve usanmışlar ki hayatlarından ne olucaksa olsun kafasınlar.Yüzleri asık, mutsuz, kaygılı, stresli, sinirli...Olay çıkarmaya müsait tipler.Sanki en ufak birşeyde laf dalaşına girecek gibisin.Ülkenin ekonomik durumu ortada, geçim sıkıntısıda var.Ruh sağlıkları çökmüş.Aile içide huzur yoktur.İşte bu tiplerden herşey beklenir.Diğer gelişmiş ülkelerde bu tür vakaların daha az görülmesinde bir etken.Adamlar bizden rahat hayatları.Bir başka nedenide cinsellik.Bizdeki örf, adet ve dini meseleler yüzünden cinselliği rahatça yaşayamayan bir ton insan var.Yurt dışındakiler için sıkıntı olmuyor.Çünkü hem oradaki kadınların kriterleri bizdeki kadar değil hemde geniş mezhep oldukları için bu tür şeylerde rahatlar.Bizim kadar uğraş çaba sarf etmiyorlar.Ayrıca kıskançlıkta orada daha az.Genelde bu tür olaylar ya aldatma yada kıskançlıkla alakalı oluyor.Ellini sallasan ellisi orda.Bizde biri aldatsa erkek gururuna yediremiyor.Çünkü eskiden gelen bizde bir erkeklik havası varya hah işte o gazla yediremiyor.Son olarakta tv programlarına değinelim.Yıllardır ülkemizdeki dizilere şöyle bir göz atın hepsi nerdeyse birebir kopyası.Kız korunmaya muhtaç rolünde, zengin iş adamı, aldatma, entrika, kim kimin sevgilisi belli olmayan diziler topluluğu.Bunun birde yıllardır süren mafya tarzı olanlarıda var.Allah aşkına şu dizileri izleyipte etkilenmemelerini nasıl bekliyorsunuz? Ben çok iyi hatırlıyorum okulda kurtlar vadisini yaşayan çocuklar vardı ya.Şimdide genç kızlar
ve erkekler bunlarlar büyüyor.Gidin bir seferin kızı, zümrüdüanka, baraj, sadakatsiz artık ne varsa murat sonerin incelemelerine bakın anlarsınız durumu.Zaten zorba yakışıklı oğlan masum güzel kız aşkı çok tutuyor.Genç diyorki ha demekki kızlar zorbalıktan, maçoluktan, kötü davranmadan hoşlanıyor.Zihnine yazılıyor.Herneyse diyeceklerim bunlar.Yani kısaca aslında dünya dahada çirkinleşiyor.Bu tür olaylar çoğalıyor.Sebep bunlar veya bir başkası.İşin özü şu ki hiçbirşey eskisi kadar sakin değil.Gitgide insanlar kötüleşiyor.Buna herşey sebep olmuş olabilir.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Facebook Twitter Instagram