Gönderen Konu: 18-23 yaş aralığındaki genç kardeşlerim ( önemli lütfen okuyalım )  (Okunma sayısı 2374 defa)

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sevgili genç arkadaşlarım yıllardır foruma üyeyim tanıyan tanır beni .Hintelle de sorabilirsiniz kimsenin adamı vs değilim , olmadım ve olmam .

Genç arkadaşlarım diyorum yaşım 39 benden büyük bu yazıyı okuyan  abilerimi de saygıyla selamlıyorum .

Son dönemlerde forumda saç dökülmesi yaşayan bu yaş aralıklarında çok arkadaşımızı görüyorum . 19 yaşında ön kısım seyrelmiş , tepe ben açılıyorum diye bağıran . Biz de üzülüyoruz bu yaşta genç kardeşlerimizin saç sorunu yaşamalarına ama Allaha şükür etmek lazım yine de . Allah başka hastalık vermesin . Dışarıda dolaşan bir çok kel insan var ve bu anormal bir durum değil . Öncelikle bunu kavramalıyız .

Bu yaş aralığında sorun yaşayan kardeşlerime aşağıdaki tavsiyelerde bulunmak istiyorum . Forumda her başlıkta 18 yaşında adama sıklaştırma , şakak , çok aşağıda ön çizgi , saçlı bölgeye girilir şeklinde yazı yazan kişilere itibar etmeyiniz ...

Saç sorunu yaşayan arkadaşlar  bence şu adımları takip etmeliler

Öncelikle aile büyükleri amca , baba , abi vs saç dökülme durumları nedir ?  Donör durumları genç ve yaşlıyken varsa fotoğraflardan analiz etmeye çalışsınlar .

Örneğin babasının sadece ön bölge dökülmüş ve donörü o yaşta bile iyi gözükenler ( kesin senin de öyle olacak demek değil ) bölgede ciddi kayıp yaşıyorlarsa bence genç yaşta   bile risk alıp mantıklı bir ön çizgi ile ekime girilebilir .  Ama baban nw6-nw7 civarı ve kulak üstleri , ense zayıflamışsa bu yaşta bu işe bulaşmamalarını tavsiye ederim .

Kendimden bir örnek vermek istiyorum . 26-27 yaşlarında ekim için İlhan serdaroğlu ve Zekeriya kula görüşmeye gittim . İlhan hoca ve zekeriya hoca donörü beğendiler . Zekeriya hoca üstteki ve öndeki saçlarımın tam dökülmediği için şuan ekime uygun değilsin dedi. 3-5 yıl sonra gel yapalım dedi. İlhan bey 2500 civarı ekeriz dedi ve fotograf cekip kendi bilgisayarına not aldı donörü vs . Ben erteledim işi . 35-36 yaşlarında ilhan beye görüşmeye gittiğimde donörü beğenmediğini söyledi ve eski foto ve notlarına bakıp donörde de dökülme olmuş dedi ve haklıydı donörde kayıp oldu .

Yani demem o ki herkes için geçerli değil ama 20 yaşındaki donör ile 30 yaşındaki aynı olmuyor ve ense saçları tamamen dht ye karşı dirençli değil .

Bunun dışında ekim yaptıracağınız yeri iyi inceleyin .Forumda , instagramda 2 başlık görüp hemen atlamayın .

Doktora gidip kan testi yaptırın . Medikal tedaviye başlamak isterseniz önce gidip doktor ile görüşün ve bu ilaçları ömür boyu kullanmanız gerektiğini unutmayın .

Her bir greftin değerini bilin ve planlamanızı iyi yapın .

Herkese itibar etmeyin . Forumun kıymetini bilin

Saç ekimi kaçmıyor , 30 yaşında da inanın saça ihtiyaç var ...

Sonuçta karar sizin . Herkese iyi forumlar

explosen

• Hero Member
kesinlikle şimdi kendim de durumu inceledim benim yaş :33 bu arada babamın vertex ve ön bölgeler tepe oldukça açık sönor bölgede zayıf lakin amcam tam tersi bi durum var daha yaşlı ve saçlar gür hala taranıyor heryer sağlam maşallah diyeyim , ben ekim yaptırdım yerde kan testi yaptılar
başka bir medikal kliniğe hiç gitmedim önceki yıllar da sadece bi minox deneyimim olmuştu buda geçici bir durum du ,kan testi ni ekim merkezine sorduğum da herhangi bir eksiklik olmadığını söylediler sonuçları görmedim bilmiyorum ,zira ekimi de yaptırdım ama ekimden sanırım 1,5 ay sonra  xpecia  ya başlamış oldum  saçlarda belki kalınlaşma çok farketmedim henüz 100 üncü gün civarındayım ama aksine sol bacağım da ayak bileğime kadar bir uyuşukluk yaşıyordum yıllardır dayanılmaz derece de bu ağrılarım gitmiş bulundu  bana kalırsa 33 yaşına kadar beklenmelidir ekim için aslında en sağlıklı zaman bu ilerisi gerisi az çok ne olucağı durumu bellidir  tabi bu zamana kdr ki dilim de vitaminsel masaj bakım gibi takviyelerle ilgili saçınıza destek olabilirsiniz zira ben ekim yaptırdıktan sonra burda xpexia yı kullandım görüp ve masaj olayını gördüm ve düzenli hergün yapıyorum ekim şuan istedim kıvam da mı değil bakalım görücez sağlıcakla kalın  arkadaşlara bi sözüm de kesinlikle stres yapmayın
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

hyperKel

• Hero Member
Güzel yazı ve anlatım için teşekkürler dostum,özellikle genç yaşta ekim yaptırmak isteyenler için oldukça faydalı bir açıklama olmuş.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Güzel yazı ve anlatım için teşekkürler dostum,özellikle genç yaşta ekim yaptırmak isteyenler için oldukça faydalı bir açıklama olmuş.

Sağol hocam bir nebze faydamız olursa genç kardeşlerimize ne mutlu bize ...
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Güzel konu eline sağlık nofear

Saç ekimi açık alan dökülme tipine göre değişir. Bu durumda 20 yaşında biride ektirebilir
24 25 yaş ideal yaş donörü doğru kullanacak merkezler seçilerek.
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2021, 21:17:41 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

mahlas

• Sr. Member
Sabitlenmesi gereken bir yazı. Teşekkürler @nofear114

Maalesef genç arkadaşların genellikle düştüğü hata “20’li yaşlarımda saçım olmadıktan sonra...” diye başlayan cümleler kurmak. Oysa ki insan 30’larında da 40’larında da hayattan keyif almayı bırakmıyor. Ve yıllar zannedildiği kadar yavaş geçmiyor.

Düşüncemden ötürü zaman zaman eleştiri alıyorum ama ısraren söylüyorum: Saç ekimi için yaş en az 30 olmalıdır. 35 yaş ve üstü ekim için idealdir. 25 yaşın altında ekim yapmak ise gerekçesi ne olursa olsun etik değildir.

mr_faruk

• Jr. Member
  • **

Maalesef genç arkadaşların genellikle düştüğü hata “20’li yaşlarımda saçım olmadıktan sonra...” diye başlayan cümleler kurmak. Oysa ki insan 30’larında da 40’larında da hayattan keyif almayı bırakmıyor. Ve yıllar zannedildiği kadar yavaş geçmiyor.

Düşüncemden ötürü zaman zaman eleştiri alıyorum ama ısraren söylüyorum: Saç ekimi için yaş en az 30 olmalıdır. 35 yaş ve üstü ekim için idealdir. 25 yaşın altında ekim yapmak ise gerekçesi ne olursa olsun etik değildir.

Profesör konuştu  ;D

mahlas

• Sr. Member
Profesör konuştu  ;D

Estağfurullah. Ben sadece naçizane elimden geldiği kadar insanların ileride büyük hayal kırıklıkları yaşamasının önüne geçmeye çalışıyorum.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

Eyvallah üstadım . 18 yaşında çocuklara 4000 Greft ektirmeyin dedik diye yemedigim laf söz kalmadı . Belki okunan faydalanan genç arkadaşlar olur .

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

davud123

• Sr. Member
21 yasimda ektirdim ve iyiki diyorum ama genc kardeslerim ben analizimi iyi yaptim baba amca dayi dede hep nw5 hemde o bicim nw5 ense yanlar acayip sık sizde boyle bir gelecek goruyorsaniz kendinizde ekim yaptirin mutlaka

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
21 yasimda ektirdim ve iyiki diyorum ama genc kardeslerim ben analizimi iyi yaptim baba amca dayi dede hep nw5 hemde o bicim nw5 ense yanlar acayip sık sizde boyle bir gelecek goruyorsaniz kendinizde ekim yaptirin mutlaka

Evet bu tip durumlarda yazdım yukarıda risk alınabilir.

Anchar

• Sr. Member
Abim ektirdi bundan 20 sene önce fut yöntemiyle 22 yaşındaydı sanırım o zamanlar nasıl sonuçlandıysa ekimi şu andada aynı hiç bir değişiklik olmadı .
Ekim olduğu belli oluyor biraz ama genede kimse kel demez o derece iyi saçları.
Bence çokta abartmamak lazım 20 yaş altı ok ama 20 yaş üstü duruma ve açıklığın gidişatına göre ekim yapılabilir.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Güzel bir konu olmuş. Saçları çok erken açılan birisi olarak ilk yıllarda psikolojik olarak beni ciddi olarak yıpratmıştı hak verirsiniz ki yaşım 15 - 16'dı o zamanlar ve halen lisedeydim. Yani demem o ki genç arkadaşların yaşadığı psikolojiyi az çok anlayabiliyorum. Şuan kel de olsam benim açımdan çok büyük bir şok olmaz çünkü artık o olgunluğa eriştiğimi düşünüyorum. Ancak şu da var ki 30'lu yaşlara geldiğimiz için de saçlara ihtiyacım yok demiyorum. Halen saçlarımı korumak için takviyeler ve hatta saç ekimi dahi yaptırdım. Bir yandan diyorum acaba daha erken mi saç ekimini yaptırsaydım diye ama işte bu nokta da konu sahibinin dediği gibi dökülme öngörülemediği için ben beklemenin daha doğru bir karar olduğunu düşündüm. Tabi o dönemlerde bu forum gibi bir referans olsaydı alacağı kararı inanın bende kestiremiyorum. Yani uzun lafın kısası saçsız olmak genç yaşta gerçekten ülkemizde çok can sıkıcı bir durum ama bu psikoloji aşmanız açısından konuyu ilerleyen yılları hesaplayıp daha iyi düşünmeniz gerekli. Unutmayın bunu kendiniz için yapacaksanız. Hayat kısa ama yalnızca 20'li yaşlardan da ibaret değil. Her zaman da söylüyorum, aşamadığınız bir psikoloji varsa da özgüvenizi kaybetmemeniz açısından erken yaşta da ekim yapılabilir. Çünkü kaybedilen özgüven de hayatta kazanılacak başarılar için önemli...
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

oralminoxidil

• Hero Member
Güzel bir konu olmuş. Saçları çok erken açılan birisi olarak ilk yıllarda psikolojik olarak beni ciddi olarak yıpratmıştı hak verirsiniz ki yaşım 15 - 16'dı o zamanlar ve halen lisedeydim. Yani demem o ki genç arkadaşların yaşadığı psikolojiyi az çok anlayabiliyorum. Şuan kel de olsam benim açımdan çok büyük bir şok olmaz çünkü artık o olgunluğa eriştiğimi düşünüyorum. Ancak şu da var ki 30'lu yaşlara geldiğimiz için de saçlara ihtiyacım yok demiyorum. Halen saçlarımı korumak için takviyeler ve hatta saç ekimi dahi yaptırdım. Bir yandan diyorum acaba daha erken mi saç ekimini yaptırsaydım diye ama işte bu nokta da konu sahibinin dediği gibi dökülme öngörülemediği için ben beklemenin daha doğru bir karar olduğunu düşündüm. Tabi o dönemlerde bu forum gibi bir referans olsaydı alacağı kararı inanın bende kestiremiyorum. Yani uzun lafın kısası saçsız olmak genç yaşta gerçekten ülkemizde çok can sıkıcı bir durum ama bu psikoloji aşmanız açısından konuyu ilerleyen yılları hesaplayıp daha iyi düşünmeniz gerekli. Unutmayın bunu kendiniz için yapacaksanız. Hayat kısa ama yalnızca 20'li yaşlardan da ibaret değil. Her zaman da söylüyorum, aşamadığınız bir psikoloji varsa da özgüvenizi kaybetmemeniz açısından erken yaşta da ekim yapılabilir. Çünkü kaybedilen özgüven de hayatta kazanılacak başarılar için önemli...

saçsızlığın verdiği özgüven kaybını başka hiçbir şeyin kapatamıyor olması ne kadar kötü

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

HEKTOR

• Hero Member
Abi nasılsın iyi misin uzun zamandır girmiyordum foruma bu konuyu okumak iyi oldu .
Benim de yaşım 20 saçlar gidiyor şu anlık hafif bı tedavi uyguluyorum . Eskisi kadar umursamıyorum çünkü kellik yakışıyor . En kötü ihtimal şapkayı takar hayatıma bakarım.  Kafamda kurduğum ekim stratejisini de açık alana ve donore göre kötü ihtimalle düşünmüştüm .  Yaziniz çok bilgilendirici . Ayağını yere sağlam basarim .
Bakalım saçlar gidince ekime uygun olacak miyim asil sıkıntı orda :))
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2021, 20:44:49 Gönderen: HEKTOR »

Facebook Twitter Instagram