Gönderen Konu: Kronik hastayım, saç ektirmeyi düşünüyorum  (Okunma sayısı 819 defa)

paleo

• Yeni üye
  • *
Kronik hastayım, saç ektirmeyi düşünüyorum
« : 26 Mayıs 2021, 18:38:34 »
Herkese merhaba. Crohn ve Ankilozan Spondilit olmak üzere iki tane kronik rahatsızlığım var. Daha önce hastalıklarım aktivasyon dönemine girdiğinde dönemsel olarak saçlarım dökülüyor fakat sonrasında hiçbir şey olmamış gibi tekrardan kendini topluyordu. Bu sefer biraz tepede ve biraz önlerde olmak üzere açıklık kaldı. Kronik hastalıklarıma rağmen saç ektirmem ne kadar mantıklı olur, ektirdikten sonra hastalıklarım aktive olursa, ekilen köklerin tamamen dökülme durumu olur mu?

phantom

• Hero Member
Ynt: Kronik hastayım, saç ektirmeyi düşünüyorum
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2021, 20:27:36 »
Hastalıkların nüks ettiği zamanlarda doner bölgede dökülmeniz oluyorsa bu ekimden sonrada bu durumdan nefatif etkilenebileceğinizi gösterir ama yok doner bölgem etkilenmiyor diyorsanız ekilen saçlarda etkilenmiyecektir bu durumda.
Ayrıca hastalıklarınız nüks ettiği dönemde yaşadığınız stresten kaynaklı olarak saç dökülmesi yaşıyorsunuzdur.Bu durumda kullandığınız yada kullanacağınız medikal destekler bu süreci atlatmanızda faydası olabilir ve extra olarak bu dönemlerde b,d ,çinko ve demir destekleri alırsanız çok iyi olur.

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2021, 13:49:09 »
Arkadaşım ben de crohn hastasıyım ama ağır seyretmiyor ben de. Ekimimi inceleyebilirsin. Birkaç yere sordum ekimden önce, ekim için crohn engel teşkil etmiyor. Yine de ekimcine bu durumu söylemen de fayda var.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2021, 13:52:19 »
Bence bunu öncelikle saç ekimcilere değilde bu işin uzmanı bir doktora sormalısınız.

Sanıyorum bağırsak iltihaplanması ile alakalı bir rahatsızlık.

Ara ara nekroz benzeri bir sorun ya da saç tüy dökülmesi yaşıyor musunuz?
Global Moderator

salvo

• Full Member
  • Tevekkül
« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2021, 16:37:20 »
Öncelikle geçmiş olsun.
"Bu sefer biraz tepede ve biraz önlerde olmak üzere açıklık kaldı" demişsiniz. Direkt hastalığınıza bağlı olarak döküldüğüne eminseniz , şaunki duruma göre ekim olsa bile , henüz dökülmeyen ve ekime ihtiyacınız olmayan bölgerde hastalığınız tekrar ettiğinde dökülüp tekrardan kendini toplamayabilir. Ekim için acele etmiş olursunuz.
Hastalığınızın başladığı sırada vitamin değerlenize istinaden dökülme oluyorsa takviye kullanabilirsiniz.

ilk önce saç dökülmenizin sebebini bulun bence. (hormonal , hastalıklar, şampuan, kullandığınız ilaçlar, genetik vb gibi )

paleo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2021, 18:56:13 »
Bence bunu öncelikle saç ekimcilere değilde bu işin uzmanı bir doktora sormalısınız.

Sanıyorum bağırsak iltihaplanması ile alakalı bir rahatsızlık.

Ara ara nekroz benzeri bir sorun ya da saç tüy dökülmesi yaşıyor musunuz?
nekroz benzeri bir sorun yaşamıyorum. fakat hastalık nüksedince kilo vermeye-beslenememeye bağlı olarak vücudum da hammaddelerden yoksun kalıyor, kan kaybıyla beraber demir gibi değerlerden yoksun kalınca saçlarım dökülüyor. İşin uzmanı doktor dediğiniz öncelikle dermatologlarla konuşmalıyım değil mi?
  • Ekim Tarihi: 13.10.2023
  • Ekim Merkezi ismi Ahmet Tosun - The Hair Clinic
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia, Nutraxin Multivitamin

paleo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2021, 19:03:33 »
Arkadaşım ben de crohn hastasıyım ama ağır seyretmiyor ben de. Ekimimi inceleyebilirsin. Birkaç yere sordum ekimden önce, ekim için crohn engel teşkil etmiyor. Yine de ekimcine bu durumu söylemen de fayda var.
ben hastalık aktif olunca çok fazla kilo kaybı ve arada kan kaybı yaşıyorum. beslenememeyi saymıyorum bile, umarım sizde bu şekilde seyretmiyordur. bu arada ekiminizi inceledim, çok güzel olmuş. umarım sizi neşelendirmiştir :)
  • Ekim Tarihi: 13.10.2023
  • Ekim Merkezi ismi Ahmet Tosun - The Hair Clinic
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia, Nutraxin Multivitamin

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2021, 19:00:14 »
İnşallah sizin de gönlünüze göre olur, bulursunuz. Aktif dönemlerde bağırsağın iltihaplanan bölgesine göre bazı kan değerlerinde düşüş olabiliyor. Beslenemeyince saç için gerekli olan besinleri de alamıyorsunuz saçlar dökülebiliyor haliyle. 5 yıldır pentasa kullanıyorum sadece, şikayetim yok şimdilik. :)
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Facebook Twitter Instagram