Gönderen Konu: saç ekimi Kronik Hepatit B  (Okunma sayısı 1092 defa)

Cemal Tosun

• Yeni üye
  • *
saç ekimi Kronik Hepatit B
« : 16 Eylül 2022, 19:32:14 »
Merhaba

Benim kronik Hepatit B hastalığım var ve 15 senedir Entecavir 0,5 mg kullanıyorum.

Saç ektirmek için termin aldım ama Hepatit B den dolayı kullandıkları ilaçlar Karaciğerime yağlanma yapar yada Siroz yapar diye saç ekimimi yaptıramadım.

Sonrasında yaklaşık 20 klinik ile görüştüm ve hepside Kronik Hepatit B ve aldığım ilaç ile hiç bir sorun olmaz saç ektirebilirain dediler.

İkilemde kaldım.

Kronik Hepatit B si olup durumu bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Kronik Hepatit B
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2022, 01:33:21 »
Bu durum hakkında Asmed ile görüşün bilgi alın
Ya da Hakan doğanay ile

Dr serkan aygında olabilir

Hassas bir konu bu konuda yeterince bilgiye sahiyim  ama konuyla ilgili doktorun önerisi şart o yüzden bu konu hakkında yorum yapmamız doğru olmaz.
Global Moderator

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2022, 15:17:25 »
Dostum merhaba. Benim ilk mesajlarımdan, ilk açtığım konuma bakmanı tavsiye ederim.

Bende kronik hepati B yim. Lakin değerlerim tedavi gerektirmeyen bir durumda, ( Bunu biraz da ben sağladım, sigara hiç içmedim, alkol seyrek, günlük yaklaşık 10 km yürüyorum sağlıklı beslenmeye gayret ediyorum,  karaciger de karşılığını veriyor sagolsun)hepatit b için herhangi bir ilaç kullanmadan 6 ay da bir ultrason ve kan testleri ile periyodik kontrol ediliyorum.

Bazı ekimciler, hepatit b dolasıyla ekim yapmıyor. Bulaşıcılık konusunda, Asuman hair, gerekli önlemleri zaten biz alıyoruz, bizim böyle bir durumumuz yok demişti.

Gastro doktoruna danıştın mı peki, saç ekim durumunu ve takviyelerin hepatit için zararlı olup olmayacagını ?

kilic1977

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2022, 17:31:48 »
Merhaba

Benim kronik Hepatit B hastalığım var ve 15 senedir Entecavir 0,5 mg kullanıyorum.

Saç ektirmek için termin aldım ama Hepatit B den dolayı kullandıkları ilaçlar Karaciğerime yağlanma yapar yada Siroz yapar diye saç ekimimi yaptıramadım.

Sonrasında yaklaşık 20 klinik ile görüştüm ve hepside Kronik Hepatit B ve aldığım ilaç ile hiç bir sorun olmaz saç ektirebilirain dediler.

İkilemde kaldım.

Kronik Hepatit B si olup durumu bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Selam dostum,

Merkez zaten konsültasyon önce kan değerleri talep ediyor ona göre karar veriyor.
Bende de kronik hepatit b var ve şuan ikinci saç ekimimi iki farklı merkezde gerçekleştirdim.
Her iki doktor değerlendirmede bulundu ve hiç bir sorun çıkmayacağına karar vermişti.
Bugüne kadar hiç bir sağlık sorunu yaşamadım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2023, 12:53:29 »
Selam dostum,

Merkez zaten konsültasyon önce kan değerleri talep ediyor ona göre karar veriyor.
Bende de kronik hepatit b var ve şuan ikinci saç ekimimi iki farklı merkezde gerçekleştirdim.
Her iki doktor değerlendirmede bulundu ve hiç bir sorun çıkmayacağına karar vermişti.
Bugüne kadar hiç bir sağlık sorunu yaşamadım

Maşallah bir sorun yaşamadığın için mutlu oldum kılıç sağlık açısından
Global Moderator

kilic1977

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2023, 19:21:34 »
Maşallah bir sorun yaşamadığın için mutlu oldum kılıç sağlık açısından

Sağol başkanım,

Önemli olan sağlımızı teslim ettiğimiz doktoru iyi seçmek bence. Yukarıda belirttiğin merkezler örneğin, gözümü kapatır girerim.

Saygılar

Facebook Twitter Instagram