Gönderen Konu: Saç problemi  (Okunma sayısı 673 defa)

Arda sertkaya

• Yeni üye
  • *
Saç problemi
« : 21 Haziran 2021, 22:21:05 »
Merhabalar  temmuz 15de kuzenim Saçımı 3e vurdu Ekim 13 14 gibi saçım şekle girmeye başladı ama ortalarında sanki az çıkmış arada boşluklar var saçımın önünde çok boşluk yok  sadece ortalarda var Saçımı 3e vurdurmadan önce saçım gayet iyiydi ortada boşluk görülmeyecek kadar yoktu  makinede hastalık veya yanlış kesimden dolayı bir sorun olabilirmi daha 14 yaşındayım dökülmesinden endişeleniyorum eski saçım dan gayet memnundum malum korona sayesinde vurdurdum 4. Sınıftayken de vurdurmuştum Saçımı 3e ama berbere çıktığında gayet iyi çıktı memnundum ama bu vurduruşumda sanki saçım dökülmüş gibi bir saç meydana geldi saçımda dökülmede yok  sadece arada saçımla oynadığım zmn 1 tel falan şuanda tekrardan 3e vurdurdum saçımın ortaları çok gözükmeye başladı dışarı çıkamaz oldum lisede ne yapıcam bilemiyorum tavsiyeniz nelerdir yardım edermisiniz rica etsem  başka site bulamadım buraya yazmak istedim

İlk fotoğraf şimdiki halim sondaki eski

Xeth

• Hero Member
Ynt: Saç problemi
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2021, 22:23:34 »
Fotoğraf ekleyebilir misin ekler ve diğer seçenekler kısmından
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Arda sertkaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2021, 22:47:13 »
Gönderdim
  • Yaşınız 14

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2021, 22:59:03 »
 bende defalarca kere kafamı kazıtmıştım kiminde 2 ayda uzadı kiminde 5 ayda kiminde yanlar hemen uzadı ortalar hiç uzamadı ama sonradan geldi denkledi saç kendini öyle birsey olmuş olabilir insallah oledir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2021, 00:23:34 »
Merhabalar  temmuz 15de kuzenim Saçımı 3e vurdu Ekim 13 14 gibi saçım şekle girmeye başladı ama ortalarında sanki az çıkmış arada boşluklar var saçımın önünde çok boşluk yok  sadece ortalarda var Saçımı 3e vurdurmadan önce saçım gayet iyiydi ortada boşluk görülmeyecek kadar yoktu  makinede hastalık veya yanlış kesimden dolayı bir sorun olabilirmi daha 14 yaşındayım dökülmesinden endişeleniyorum eski saçım dan gayet memnundum malum korona sayesinde vurdurdum 4. Sınıftayken de vurdurmuştum Saçımı 3e ama berbere çıktığında gayet iyi çıktı memnundum ama bu vurduruşumda sanki saçım dökülmüş gibi bir saç meydana geldi saçımda dökülmede yok  sadece arada saçımla oynadığım zmn 1 tel falan şuanda tekrardan 3e vurdurdum saçımın ortaları çok gözükmeye başladı dışarı çıkamaz oldum lisede ne yapıcam bilemiyorum tavsiyeniz nelerdir yardım edermisiniz rica etsem  başka site bulamadım buraya yazmak istedim

İlk fotoğraf şimdiki halim sondaki eski
Seyrelme var
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Arda sertkaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2021, 00:44:59 »
  • Yaşınız 14

Arda sertkaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2021, 00:45:35 »
Daha yakından çektim biraz da netleştirdim durum bu
  • Yaşınız 14

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2021, 12:02:40 »
baban ve dayılarının saç durumu nasıl kellik var mı

hem bu yaşta genetik dökülme başlamaz merak etme.kan tahlili yaptır kısa süre içinde
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Arda sertkaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2021, 12:38:00 »

hem bu yaşta genetik dökülme başlamaz merak etme.kan tahlili yaptır kısa süre içinde

Babamın yanlarında saç var ortasında yok   kan tahlili yaptırdım vitaminsizlik çıktı  2 adet ilaç verildi biri vitamin biride saç için sanırım onları kullanıyorum şuan 7gün felan oldu kullanalı  zayıflıktanda süpheleniyorum çok yemek yemiyorum boyum uzun ama zayıfım
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2021, 12:44:03 Gönderen: Arda sertkaya »
  • Yaşınız 14

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #9 : 22 Haziran 2021, 23:46:28 »

genetik yatkinlik varsa ergenlige girilen her yasta baslayabilir.

Facebook Twitter Instagram