Gönderen Konu: Dutasteride 1 yıl..  (Okunma sayısı 2319 defa)

Kubilay34

• Yeni üye
  • *
Dutasteride 1 yıl..
« : 13 Ağustos 2021, 15:06:24 »
Baslikta soyledigim gibi 1 yil boyunca dutasterid kullandim bazen 3 gunde 1 bazen de her gun aldim saclarimin gelisiminden cok memnun kaldim kalitesi baya artti on cizgim neredeyse belli oluyor. Fakat dokulme ilk kullandigim aylara gore daha fazla oluyor artik bunun sebebi nedir?

bohemian

• Hero Member
Ynt: Dutasteride 1 yıl..
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2021, 15:39:38 »
Yaş kaçtı?
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Kubilay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2021, 15:59:18 »

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2021, 19:33:25 »
on cizgide etkilimi bende 8 9 aydir fin kullanıyorum dut eklemeyi dusunuyordum

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2021, 00:09:14 »
Dokulen saclar kalinsa sorun yok, yenileri cikar. Bir de mevsimsel dokulme ya da vitamin mineral eksikligine bagli dokulme de olabilir.

dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

daronmalakian

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2021, 09:13:17 »
bende başladım hedef 5 sene kullanmak hayırlısı artık bakalım resim atabilme şansın varmı
  • Yaşınız 25

Kubilay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2021, 15:57:30 »
Dokulen saclar kalinsa sorun yok, yenileri cikar. Bir de mevsimsel dokulme ya da vitamin mineral eksikligine bagli dokulme de olabilir.
Aynen kalın

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 22 Ağustos 2021, 10:30:56 »
Öncelikle abi soruna cevap vereyim ben ilacı kullanmadım ama yaklaşık 3 aydır girmediğim araştırmadığım site kalmadı tabi deneyimim yok ama ben de dutasteride başlayacağım ama okuduğum ve edindiğim bilgiler kadarıyla bu uzun zaman aralıklarında döngü denilen şey olabiliyormuş ve saçlar dökülüp tekrardan çıkabiliyormuş 2. bir diğer ihtimal ise vücütta Dutasteridin %90 bandında Dht yi bloke etmesinden kaynaklanan testesteron artışı da saçlarının dökülmesine sebep olabilir ama bu ihtimal çok düşük bir ihtimal ben yerinde olsam her türlü hormon ve kan testi yaptırıp bir doktora görünürdüm bu süreçte tabi dediğim gibi abicim benim yaşım 22 ben daha başlamadım ama kesinlikle başlayacağım benim 3 ayda günde 2 saatten yaptığım araştırmalarla edindiğim bilgiler bunlar umarım bir nebzede olsa işine yarar ve fayda sağlar bunun dışında benimde sana bir sorum var abi sen bu 1 yıllık uzun kullanım sonucunda yeni saç çıkışı gözlemledin mi dökülen bölgelerde cevaplarsan sevinirim teşekkürler iyi günler.

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Kubilay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Ağustos 2021, 15:03:41 »
Öncelikle abi soruna cevap vereyim ben ilacı kullanmadım ama yaklaşık 3 aydır girmediğim araştırmadığım site kalmadı tabi deneyimim yok ama ben de dutasteride başlayacağım ama okuduğum ve edindiğim bilgiler kadarıyla bu uzun zaman aralıklarında döngü denilen şey olabiliyormuş ve saçlar dökülüp tekrardan çıkabiliyormuş 2. bir diğer ihtimal ise vücütta Dutasteridin %90 bandında Dht yi bloke etmesinden kaynaklanan testesteron artışı da saçlarının dökülmesine sebep olabilir ama bu ihtimal çok düşük bir ihtimal ben yerinde olsam her türlü hormon ve kan testi yaptırıp bir doktora görünürdüm bu süreçte tabi dediğim gibi abicim benim yaşım 22 ben daha başlamadım ama kesinlikle başlayacağım benim 3 ayda günde 2 saatten yaptığım araştırmalarla edindiğim bilgiler bunlar umarım bir nebzede olsa işine yarar ve fayda sağlar bunun dışında benimde sana bir sorum var abi sen bu 1 yıllık uzun kullanım sonucunda yeni saç çıkışı gözlemledin mi dökülen bölgelerde cevaplarsan sevinirim teşekkürler iyi günler.
Kesinlikle yeni sac cikislari oldu kendimi bildim bileli elimi sacima atamazdim ne zaman dut kullandim ellerimi sacimda gezdirebiliyorum bunu da dutun saclari kalinlastirdigina bagliyorum

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2021, 01:56:46 »
Yan etkileri oldu mu, test yaptırdınız mı?

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2021, 23:42:27 »
doğru dedin abi bence bir test yaptır doktora gidip genel bir test yaptır dökülme sebebi başka bir şey de olabilir ama çok ilginç gerçekten uzun süredir bu konuları araştırırım ilk defa gördüm Dutasterid kullanıp saçı döküleni acaba serbest testesteron kaynaklı mı ben de yakın zamanda dutasterid e başlamayı düşünüyorum bakalım yine de senin için bu konuyu yabancı forumlarda da araştırmaya çalışacağım geri dönüş yaparım

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Facebook Twitter Instagram