Gönderen Konu: Yaş 19 saç dökülmesi  (Okunma sayısı 619 defa)

Cardozoo

• Hero Member
Yaş 19 saç dökülmesi
« : 07 Eylül 2021, 20:57:03 »
Öncelikle konuya tıklayan herkese teşekkür ederim. Belirgin olarak saç dökülmem 17 yaşımda koronanın ilk başladığı zaman ve sınav stresinin de gelmesiyle başladı. Örneğin saçımı yatağın ya da lavabonun üstüne silkelediğimde 15-20 tane saç teli sayıyordum. Sabah kalktığım zaman yatağımda da bir o kadar saç teli oluyordu. Şuan aradan 2 yıl geçti ve saçım norwood 1-2 arasında 2'ye yakın gibi. 30'larımda döksem fazla takmazdım belki ama bu genç yaşta dökmek o kadar çok psikolojimi etkiledi ki dışarıya çıkmak bile istemiyorum. Her dışarı çıktığımda yaşıtlarımın saçıyla kendiminkini kıyasladığımda kötü hissediyorum. Saçımı sürekli sıfıra vurma isteği geliyor. Şu an saçımı lavaboya ya da saç telinin belirgin olacağı bir yere iyice silkeledikten sonra en fazla 1-2 saç teli görüyorum. Sabah kalktığımda yatağımda yastığımda toplam 3-4 saç teli görüyorum. Kendimi olabildiğince stresten uzak tutuyorum. Duştan önce biberiye yağı ve badem yağı sürüyorum saçlarıma. Yaşım ekim için erken ama saç ektirmek istiyorum. Yaşım geç olduğu için oral finasteride de yanaşmak istemiyorum. Topikal olarak saç diplerine finasterid ya da dutasterid sürüp norwood derecem ilerlemezse 1 yıl sonra saç ektirmeyi düşünüyorum. Eğer ileriki dönemlerde ekim gerekirse (muhtemelen gerekeceğini düşünüyorum) bunu karşılayacak maddi durumum var. Yorumlarınızı bekliyorum.

İnterista

• Jr. Member
  • **
Ynt: Yaş 19 saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2021, 21:16:16 »
Finas gözünü korkutuyorsa xpecia tablet kullanabilirsin. Minoxidil de kullan ikisi bir arada güzel sonuç verebilir.
  • Medikal Tedavi Sert saç masajı,

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2021, 21:37:27 »
Senin şimdilik çaren topikal finasterid+minoxidil oral finasterid yaşına göre uygun değil aklının ucuna bile getirme aile de kellik ne durumda bir de resim at bakalım.

Topikal fin+minox seni rahat 4-5 sene götürür.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2021, 21:39:52 »
Senin şimdilik çaren topikal finasterid+minoxidil oral finasterid yaşına göre uygun değil aklının ucuna bile getirme aile de kellik ne durumda bir de resim at bakalım.

Topikal fin+minox seni rahat 4-5 sene götürür.
Hocam foto atmakta çok isteksizim. Sağda ve solda 2.5 cm derinlikte yatay olarak her biri 5 cm genişlikte gerileme var. Ve üçgen şeklindeler. Ön saç çizgim 16 cm idi. Ön hat hala duruyor ama seyrelme var. Işıklı bir ortamda %40-45 civarı saç derim gözüküyor önden bakınca. Tepe bölgesinde biraz seyrelme var. Amcalarımda ve babamda kellik yok. Babamda nw3 ve biraz ilerisi denebilir. Öte yandan amcalarımda sadece seyrekleşme var. Bir amcam 55 yaşında ve saçında seyrekleşme var diğer amcam ise 40 yaşında ve saçında çok az bir seyrekleşme var. Dayı tarafında ise maalesef kel olanlar var. Bir dayım hariç(nw4) diğerleri kel denebilir. Anne tarafı kuzenlerimde 30 yaş üstü olanlar nw3 civarındalar. Bir kaç haftadır topikal finasteridi araştırıyorum. Saç derisindeki DHT'yi %50-%70 oranında azalttığını söylüyorlar. Ama Serum DHT'yi oral finasterid gibi azalttığını da söyleyenler var. Bazıları %30 bazıları oral finasterid gibi (%70) azalttığını söylüyor. Aynaya her baktığımda ya da eski fotoğraflarıma baktığımda finasteridin yan etkilerine olan çekingenliğim eriyip gidiyor. 1 yıl finasterid kullanıp norwood derecesinde ilerleme olmazsa saç ektirmek istiyorum. Tabii ki de 16-17 yaşımdaki gibi istemiyorum sadece düzgün görünen ve saçımı yana taradığımda iyi görünen bir ön çizgi istiyorum. İleride illaki ikinci bir ekim gerekecek ama benim için problem olmaz. Öte yandan saçımı sürekli bi makine ile sıfıra vurma isteği geliyor.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2021, 22:55:47 »
Hocam foto atmakta çok isteksizim. Sağda ve solda 2.5 cm derinlikte yatay olarak her biri 5 cm genişlikte gerileme var. Ve üçgen şeklindeler. Ön saç çizgim 16 cm idi. Ön hat hala duruyor ama seyrelme var. Işıklı bir ortamda %40-45 civarı saç derim gözüküyor önden bakınca. Tepe bölgesinde biraz seyrelme var. Amcalarımda ve babamda kellik yok. Babamda nw3 ve biraz ilerisi denebilir. Öte yandan amcalarımda sadece seyrekleşme var. Bir amcam 55 yaşında ve saçında seyrekleşme var diğer amcam ise 40 yaşında ve saçında çok az bir seyrekleşme var. Dayı tarafında ise maalesef kel olanlar var. Bir dayım hariç(nw4) diğerleri kel denebilir. Anne tarafı kuzenlerimde 30 yaş üstü olanlar nw3 civarındalar. Bir kaç haftadır topikal finasteridi araştırıyorum. Saç derisindeki DHT'yi %50-%70 oranında azalttığını söylüyorlar. Ama Serum DHT'yi oral finasterid gibi azalttığını da söyleyenler var. Bazıları %30 bazıları oral finasterid gibi (%70) azalttığını söylüyor. Aynaya her baktığımda ya da eski fotoğraflarıma baktığımda finasteridin yan etkilerine olan çekingenliğim eriyip gidiyor. 1 yıl finasterid kullanıp norwood derecesinde ilerleme olmazsa saç ektirmek istiyorum. Tabii ki de 16-17 yaşımdaki gibi istemiyorum sadece düzgün görünen ve saçımı yana taradığımda iyi görünen bir ön çizgi istiyorum. İleride illaki ikinci bir ekim gerekecek ama benim için problem olmaz. Öte yandan saçımı sürekli bi makine ile sıfıra vurma isteği geliyor.

Foto atmakta isteksizsen benimde tavsiye verebileceğim bir şey yok diğer arkadaşlar yardım için yazabilir , sağlıcakla.

Facebook Twitter Instagram