Gönderen Konu: 27 Yaş Saç ekimi Hakkında;  (Okunma sayısı 5247 defa)

Saclıolmavakti

• Hero Member
27 Yaş Saç ekimi Hakkında;
« : 24 Eylül 2021, 18:54:44 »
Herkese merhabalar,

Forumda çok aktif olmasam da yaklaşık 4 5 yıldır sürekli araştırma içerisindeyim ve sonunca saç ektirme kararı aldım. Ekimim 7 Ekim günü Asuman Hanım'da olacak.  Daha önce açmış olduğum konuları ve resimleri aşağıda paylaşıyorum. Fin maceram 3 aydır devam ediyor hafif kasık ağrısı dışında çok şükür bir problem yaşamadım umarımda yaşamam. Fini ekim sonrasıda hatta ileride evlenip çocuk planlamasına kadar sonrasında da o süreci atlatırsak ve bir yan etki görmez isem uzun yıllar kullanma düşüncesindeyim. Çünkü ekilen saçlarda araştırmalarım sonucu dökülüyor. Özeliikle benim gibi genç yaşlarda ekimler 4 5 yıl sonra seyreliyorlar. Asuman Hanım doner bölgemin iyi ama saçlarımın yağlı olduğunu iletti. 4000-4500 greft gibi bir planlama yaptı yeni bir ön saç çizgisi şakak ve birazda tepe ekimi olabileceğini tek seansta kapanmayacağını iletti. Alın bölgem hep genişti ve hiç rahatsızlık duymadım bu yüzden ön çizgimi şu ankinden aşağıya taşıma gibi bir planım yok(tabi ileriyide düşünüyorum bu kararı verirken). Merak ettiğim sorular;

1) Saç ektirip 10 15 hatta 20 yıldır dökülme olmayanlar var mıdır?
2) Yağlı cilt çok olumsuz bir durum mudur?
3) Saç yapımı ve dökülme durumumu tam emin olmasam da babama benzetiyorum. Kendisi 55 yaşında nw6 ama döner yan yan bölgeleri baya baya güçlü duruyor. Bu noktada alımın güvenli alan dışına çıkmaması için önerileriniz var mıdır?
4) ekimden 15 20 gün sonra bere ile dolaşmayı düşünüyorum. Günde 4 5 saat bere şuan mecnun'un beresi gibi olacak. Tecrübe etmiş olan var mıdır?

İlgili resimleri konuya tekrar eklemedim .Aşağıdaki linklerden hem konuları görüp hem de resimleri görebilirsiniz. Yorumlarınız ve görüşleriniz çok değerli.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=19637.0
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=22851.0

Saclıolmavakti

• Hero Member
Ynt: 27 Yaş Saç ekimi Hakkında;
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2021, 17:47:17 »
Tekrar Merhabalar,

Asuman Hanıma gönderdiğim fotoğrafları iletiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

• Ekim Tarihi: 15.01.2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Fin, Keçiboynuzu özü, Andız pekmezi, Nar suyu Evocapil Tablet

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2021, 17:47:42 »
Bu da Donör bölge.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Ned Stark

• Full Member
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2021, 19:20:21 »
dostum şimdiden hayırlı olsun. Merkez seçimin gayet iyi. asuman hanımın başarılı bir ivmesi var özellikle son zamanlarda.senin tepedeki saçlarda malesef gidici duruyor fakat 3 aydır fin kullanaıyormussun bu şekilde belki kurtarabilirsin onları. donör bölgesi baya sağlama benziyor rahat çıkar 4500 üstü diye düşünüyorum asuman hanımın planlamaları gerçekten çok iyi oluyor onun tavsiyelerine uymanı öneririm. takviyelerle birlikte çok güzel bir sonuç alacağını düşünüyorum ben hiç paniğe kapılma . bere şapka meselesi için henüz tecrübe edinemedim fakat ekimden ortalama bir ay sonra takan gördüm. @ztekin sonucunu incelersen 4-5 ay şapka taktığını yazmıştı belki fikir verir
  • Ekim Tarihi: 14.09.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 26

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2021, 20:18:03 »
Yan kulak üstleri çok zayıf oraları belirtin girmesinler onun dışında donör kaliteli görünüyor kendi saçlarınız ise az olsalarda medikal tedaviyi hakediyor bence .Ekim sonucunu direkt olarak etkileyecektir kendi saçlarınızın gidişatı.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2021, 22:24:08 »
 1_arkadan alıma bağlı ve ordakilerin kodlanmış genetik dokulme agresifliğine.agresif değilse dokulmen o saçlar arkadaki kadar kalır .
  2_yağlı cilt ekeni uğraştırır biraz baska sorun olmaz
  3_minyaturizasyondan etkilenmemiş tüm saçlar alınır bence homohen şekilde.zaten ilaç kullancan
  4_bere şapka ne takarsan tak gevşek kullan
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2021, 23:44:55 »
dostum şimdiden hayırlı olsun. Merkez seçimin gayet iyi. asuman hanımın başarılı bir ivmesi var özellikle son zamanlarda.senin tepedeki saçlarda malesef gidici duruyor fakat 3 aydır fin kullanaıyormussun bu şekilde belki kurtarabilirsin onları. donör bölgesi baya sağlama benziyor rahat çıkar 4500 üstü diye düşünüyorum asuman hanımın planlamaları gerçekten çok iyi oluyor onun tavsiyelerine uymanı öneririm. takviyelerle birlikte çok güzel bir sonuç alacağını düşünüyorum ben hiç paniğe kapılma . bere şapka meselesi için henüz tecrübe edinemedim fakat ekimden ortalama bir ay sonra takan gördüm. @ztekin sonucunu incelersen 4-5 ay şapka taktığını yazmıştı belki fikir verir

Değerli yorumun için teşekkür ediyorum hocam inşallah sende güzel sonuç alırsın senin ekimini de çok beğendim.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 26 Eylül 2021, 23:45:59 »
Yan kulak üstleri çok zayıf oraları belirtin girmesinler onun dışında donör kaliteli görünüyor kendi saçlarınız ise az olsalarda medikal tedaviyi hakediyor bence .Ekim sonucunu direkt olarak etkileyecektir kendi saçlarınızın gidişatı.

Evet hocam kulak üstlerinde genel zayıflık var hatta dupa korkumdan konu açmıştım daha önceleri. Ama sanırım bu işin asıl kısmı ense enseminde şuanlık iyi olduğunu düşünüyorum umarım yanıltmaz
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2021, 23:47:09 »
1_arkadan alıma bağlı ve ordakilerin kodlanmış genetik dokulme agresifliğine.agresif değilse dokulmen o saçlar arkadaki kadar kalır .
  2_yağlı cilt ekeni uğraştırır biraz baska sorun olmaz
  3_minyaturizasyondan etkilenmemiş tüm saçlar alınır bence homohen şekilde.zaten ilaç kullancan
  4_bere şapka ne takarsan tak gevşek kullan

Abi senin yorum yapman beni sevindirdi. Senin saçımla ilgili yorumun nedir? Tecrübene dayanarak ekim beni bi 5 10 yıl eğer şartlar uygun olduysa götürür mü? Fin ile uzun yıllar birliktelik düşünüyorum :)
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 27 Eylül 2021, 00:22:14 »
 ortada iş.olumluda olabilir uzun donem olumsuzda.kodlanmış genetik dokulmenin agresifliğine ilaca tam olarak nasıl cevap vericeğine bağlı.goturur herhalde kodlanmış genetik yarın obur gun kudurmazsa
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2021, 02:48:24 »
emekli kel gerekenleri söylemiş zaten. Yağlı ciltler için iyi bir şampuan ile saçlarınızı düzenli yıkarsanız o sorunun da üstesinden gelirsiniz. Dht kaynaklı da saçlarınız yağlanıyor olabilir. Çözümünü zaten sizde fark etmişsiniz. Tedavi ve başarılı bir ekim ile mutlu olmanız muhtemel. Daha sonra önemli olan agresif bir dökülme yaşamamanız. 27 yaşında halen mevcut saçlarınızda agresif bir dökülme yaşama potansiyeli maalesef var.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2021, 16:19:27 »
Şimdiden hayırlı olsun kardeşim, 4.500 greftle psikolojik ve beklenti olarak işini görür bir sonuç alabilirsin, sonra xpecia Finasterid falan, 30 yaşın üzerine kadar korursun saçları, sonra gerçek açıklığın, (NW6) için, 2. Bi Ekim yaparsın, yağlı saç sadece, eğer saçlar çok yağlıysa Ekim anında dezavantaj olur, o da profesyonel bir merkez icin önemli değil, güvenli bölge konusunda, bu Ekim yaptıracağın merkez, zaten bu konularda dikkatli merkezlerden biri, şapka tak ama bencede çok sık olmasın sürekli hava alsın saçlar.. |-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 27 Eylül 2021, 16:34:12 »
Fin kullanıyorsun zaten yazmışsın elinden geleni yapıyorsun donör de iyi duruyor merkez seçiminde güzel ama belki çok iyi bir sonuç için 2 ekim gerekebilir söliyim bunu açıklık az değil
Global Moderator

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 27 Eylül 2021, 17:11:50 »
emekli kel gerekenleri söylemiş zaten. Yağlı ciltler için iyi bir şampuan ile saçlarınızı düzenli yıkarsanız o sorunun da üstesinden gelirsiniz. Dht kaynaklı da saçlarınız yağlanıyor olabilir. Çözümünü zaten sizde fark etmişsiniz. Tedavi ve başarılı bir ekim ile mutlu olmanız muhtemel. Daha sonra önemli olan agresif bir dökülme yaşamamanız. 27 yaşında halen mevcut saçlarınızda agresif bir dökülme yaşama potansiyeli maalesef var.

Aynen çok haklısınız fazla araştırdıkça insan paniklemeye de başlıyor şu şöyle mi böyle mi nekroz olur mu sigarayı hemen bırakmam lazım cart curt. Umarım agresif bir dökülme kimse yaşamaz
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 27 Eylül 2021, 17:14:28 »
Şimdiden hayırlı olsun kardeşim, 4.500 greftle psikolojik ve beklenti olarak işini görür bir sonuç alabilirsin, sonra xpecia Finasterid falan, 30 yaşın üzerine kadar korursun saçları, sonra gerçek açıklığın, (NW6) için, 2. Bi Ekim yaparsın, yağlı saç sadece, eğer saçlar çok yağlıysa Ekim anında dezavantaj olur, o da profesyonel bir merkez icin önemli değil, güvenli bölge konusunda, bu Ekim yaptıracağın merkez, zaten bu konularda dikkatli merkezlerden biri, şapka tak ama bencede çok sık olmasın sürekli hava alsın saçlar.. |-onayisareti-|

Çok teşekkür ediyorum abi. Aslında çok bi beklentim yok şuan bile mevcut saçlarımda spreyle falan idare edebiliyorum. Beklentimde mevcudun üzerine 1 2  tık fazlası. Aslında ekimi 30 a ertelemiştim ama şuan uzaktan çalışıyorum kışta geliyor sosyal hayat minumumken bu konuyu kafaya takmadan aradan çıkarma düşüncesindeyim. İnşallah bu sürece giren herkes alnının akıyla çıkar
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Facebook Twitter Instagram