Gönderen Konu: Yaş 21 Ekime Uygun Muyum? Ne Yapmalıyım?  (Okunma sayısı 1510 defa)

Emret52

• Full Member
Yaş 21 Ekime Uygun Muyum? Ne Yapmalıyım?
« : 21 Ekim 2021, 17:26:20 »
Merhabalar bir süredir forumda gezmekteyim genç yaşlardada ekim yapıldığını gördüm bende kendimce beğendiğim birkaç yere fotograf atıp bilgi aldım ve bu süreçten önce sizin tavsiyenizi almak isterim.Yaşım genç olduğundan aklımda soru işaretleri fazlasıyla var.Beklemeli miyim? Bu yaşta saçım ne zaman olucak diye düşünmeye başladım ve erken dökülen saçlar bir hali moralimi de etkilemeye başladı.Şimdiden cevaplarınız ve ilginiz için teşşekür ederim.Ekimden başka tavsiyeniz olursada açığım yoruma ama dediğim gibi bu yaşta giden saçlar cidden insanı etkiliyor.

LOESS

• Hero Member
Ynt: Yaş 21 Ekime Uygun Muyum? Ne Yapmalıyım?
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2021, 17:48:08 »
Öncelikle yaşınız genç sosyal ve hayatın tam ordasında olarak önemli bir yaş 20-30 arası herkes saçlı olmak ister. Dökülen dökülmüş var olan saçlarda yok denecek kadar az bu da ekime uygun olduğunuzu gösteriyor,donörünüz aşırı iyi değil kötü de değil 6 ay medikal tedaviden sonra güzel bir ekim yapan birisinde istediğiniz saçlara kavuşursunuz.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2021, 18:37:28 »
Yerinde olsam ekim yaptıracaksam doktor tavsiyesi ile medikal tedavi uygulamak . Bunun dışında yaptıracağın ekim 2-3 sene sonra seni tatmin etmeyebilir. Ön ve orta bölge ekime uygun hale gelmiş. Genç yaşta yaptırılacak ekimin dezavantajları da var. Medikal tedavi olmazsa donör bölgesinden de ilerde yaşayabileceğiniz olası kayıplar sorun olabilir. Bence bir doktora git , testleri yaptır ona göre bir yol alırsın .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2021, 22:36:01 »
Türkiye'nin önde gelen saç ekim merkezlerinden ve doktorlarından kosültasyon isteyin. Eğer ekim için uygun bir hasta olmadığınızı söylerlerse dediklerini ciddiye alın. Şahsımca yaşınız ekim için çok ama çok genç, dolayısıyla ekime uygun değilsiniz. Erken yaşta saçlarınızı kaybetmenin psikolojik açıdan zor olduğunun farkındayım. Ancak kafanızda saç olduğunda hayat bundan daha güzel olmuyor. Buna emin olabilirsiniz.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2021, 00:44:36 »
 önce arastırman gereken varolan dokulmeni yavaslatmak
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2021, 12:53:25 »
Saçların incelmiş kalan saçlar da zamanla dökülecek nw7 yapısına sahip bi dökülmen var muhtemelen.  Sana bekle demiycem çünkü bende senin yaşındayım ve bekle demek cidden çözüm değil ama şimdi ekim yaptırırsanda ilerde o incelen saçların dökülürse yine aynı görüntü oluşur.  Ekim yaptıracaksan medikal tedavilere başlamak zorundasın tamamen sana kalmış karar aşaması

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 22 Ekim 2021, 13:41:09 »
Türkiye'nin önde gelen saç ekim merkezlerinden ve doktorlarından kosültasyon isteyin. Eğer ekim için uygun bir hasta olmadığınızı söylerlerse dediklerini ciddiye alın. Şahsımca yaşınız ekim için çok ama çok genç, dolayısıyla ekime uygun değilsiniz. Erken yaşta saçlarınızı kaybetmenin psikolojik açıdan zor olduğunun farkındayım. Ancak kafanızda saç olduğunda hayat bundan daha güzel olmuyor. Buna emin olabilirsiniz.

Saç ekimini sadece yaş ile değerlendirmenin mantığı ne? Çok gençsin o zaman saç ekimi olmaz bu kadar basit mi yani değerlendirme? Bu arkadaşın beklemesine gerek yok çünkü ön bölgenin çoğu dökülmüş neyi bekleyecek daha? Medikal tedavi ile donörü geliştirip, saç ektirebilir dökülme şekli saç ekimine uygun.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 22 Ekim 2021, 13:49:32 »
Yaşın çok genç. Şimdi ön taraflara ektirirsen, ileriki zamanda arkalar dökülecek. Bu durumdan bşr farkı olmayacak. Hatta daha da kötü bir görüntü oluşur.
Doktorlarla görüş medikal tedaviyle önce dene.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2021, 14:11:41 »
Var olan saçların dökülmeye devam edecek donör saçların ince medikal tedavi gerekiyor
Saç ekimi sonrası çıkışları desteklemen için

Sadece çizgiğim alana saç ekimi düşüne bilirsin tepe hariç

Ön çizginde hemen hemen bu şekilde olmalı

Yanımda olsan daha harika bir çizgi tasarlardım kafanda
Global Moderator

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 22 Ekim 2021, 17:55:21 »
Saç ekimini sadece yaş ile değerlendirmenin mantığı ne? Çok gençsin o zaman saç ekimi olmaz bu kadar basit mi yani değerlendirme? Bu arkadaşın beklemesine gerek yok çünkü ön bölgenin çoğu dökülmüş neyi bekleyecek daha? Medikal tedavi ile donörü geliştirip, saç ektirebilir dökülme şekli saç ekimine uygun.

Sebebi ilerleyen yaşlarda da ciddi donör kayıpları yaşayacak olması. Ömür boyu finasterid kullanmayı göze alıyorsa pek tabii ekim yaptırabilir. Sizin mantığınızla yeryüzündeki herkesin saç ekimine uygun olması beklenir.

Emret52

• Full Member
« Yanıtla #10 : 22 Ekim 2021, 18:26:07 »
Değerli Yorumlarınız için herkese teşşekür ediyorum dediğiniz gibi doktorlarla görüşüp ve önde gelen ekim merkezleriyle göeüşüp fikir almak en doğrusu gibi gözüküyor.Hayatım boyunca bir ilaca bağlı kalmak istemiyorum dedğiniz gibi dökülme devam edicek ama en azından en ön bölgeyi kapattırmak istiyorum.Tekrardan tüm yorumlar için teşekür ederim.
  • Ekim Tarihi: 05.05.2023
  • Ekim Merkezi ismi Dr.Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Propecia

Emret52

• Full Member
« Yanıtla #11 : 22 Ekim 2021, 18:29:12 »
Bir sorum daha olucak peki ileride bir saç ekim operasyonu daha yaptıramaz mıyım tek seferlik mi oluyor?Yani şuanki düşüncem tamamen en azından 20-30 yaş aralığını kurtarmak.Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim
  • Ekim Tarihi: 05.05.2023
  • Ekim Merkezi ismi Dr.Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Propecia

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 22 Ekim 2021, 23:05:47 »
Sebebi ilerleyen yaşlarda da ciddi donör kayıpları yaşayacak olması. Ömür boyu finasterid kullanmayı göze alıyorsa pek tabii ekim yaptırabilir. Sizin mantığınızla yeryüzündeki herkesin saç ekimine uygun olması beklenir.

İyide kardeşim ektirmeyince tarla çoraklaşıyor kafanız bir buna basmadı bir türlü.
Güneş bile yakar bu kafayı 3,5 sene sonra ekim şansı sıfır.
Şimdi ektirirse saç derisi kendini korur öyle dımdızlak falan kalmaz arkadaş .
Sana göre her ektiren ilerde evlere şenlik kötü bir görüntüsü olacak yok öyle bir dünya
Bir ton ektiren adam tanıyorum on yıldan fazla zaman geçmiş aynen duruyor ilk ektirdikleri gibi
Yeterki ektireceği yer güzel bir yer olsun ve ektikleri çıksın gerisi hikaye.

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 23 Ekim 2021, 01:02:32 »
İyide kardeşim ektirmeyince tarla çoraklaşıyor kafanız bir buna basmadı bir türlü.
Güneş bile yakar bu kafayı 3,5 sene sonra ekim şansı sıfır.
Şimdi ektirirse saç derisi kendini korur öyle dımdızlak falan kalmaz arkadaş .
Sana göre her ektiren ilerde evlere şenlik kötü bir görüntüsü olacak yok öyle bir dünya
Bir ton ektiren adam tanıyorum on yıldan fazla zaman geçmiş aynen duruyor ilk ektirdikleri gibi
Yeterki ektireceği yer güzel bir yer olsun ve ektikleri çıksın gerisi hikaye.

Birader bir halt bildiğin yok, bari biliyormuş gibi davranma. Tıbbi bilgin olmadan mabadından sallayarak tonlarca ekim gördüğünü iddia ettiğinde bilimsel konuşmuş olmuyorsun. Ona buna kafanız basmadı diyeceğine önce bir düşün, öyle yaz. Saç derisi kendini korurmuş da bilmen ne... Element uydurmayın. Edebinle eleştiri yazacaksan yaz.

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 23 Ekim 2021, 09:23:14 »
Kardesim yukarida yazdigim gibi, ekime uygun degilsin hatta bu yasta hic uygun degilsin.
Uygun diyenlere bakma sen. Simdi önlere ektiri arkalar tüm acilacak, kötü bir görüntü olusacak ileride, piskolojin bozulacak.
Haplar alacaksan belki o bir süre korur saclarini, ama onu da ömür boyu kullanacaksin.
Simdi den basla medikal tedaviye, eger yan etki görmessen devam edersin öyle. Belki saclarinda yine güclenebilir

Facebook Twitter Instagram