Gönderen Konu: Psikolojik Destek  (Okunma sayısı 554 defa)

Alfa Ayaz

• Jr. Member
  • **
Psikolojik Destek
« : 27 Aralık 2021, 23:08:20 »
Bildiğiniz üzere tedavi ve tanı üzerine birçok konu açtım tavsiyeleriniz için çok teşekkürler ancak önerdiğiniz tedavilerin neresinden tutsam elimde patlıyor mesela Finansterid kullan ama yaşın çok küçük bu tedavilere şimdi başlama gibi birçok söylemle karşı karşıya kaldım ve umudumu kestim güzellik ve saç açısından. Bir beklentim yok Allah belamı veriyor özellikle zaten benim dökülme tipim en kötü dökülme tipiymiş (retrograd veya dupa). Bu yüzden sizden psikolojik destek istiyorum ne derslerime çalışabiliyorum ne de yüzüm gülüyor zaten seneye üni sınavına gireceğim üniye kelaynak gibi gittiğimi düşününce zaten yıkılıyorum resmen. Dediğim gibi nasıl derslerime odaklanırım, bu düşünceleri aklımdan çıkartırım ? Nasıl daha iyi hissederim eğer yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Psikolojik Destek
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2021, 23:23:58 »
 sorun olmadığını kendi kafanda turettiğini dusun ve inan o zaman rahatlarsın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2021, 03:15:04 »
Bildiğiniz üzere tedavi ve tanı üzerine birçok konu açtım tavsiyeleriniz için çok teşekkürler ancak önerdiğiniz tedavilerin neresinden tutsam elimde patlıyor mesela Finansterid kullan ama yaşın çok küçük bu tedavilere şimdi başlama gibi birçok söylemle karşı karşıya kaldım ve umudumu kestim güzellik ve saç açısından. Bir beklentim yok Allah belamı veriyor özellikle zaten benim dökülme tipim en kötü dökülme tipiymiş (retrograd veya dupa). Bu yüzden sizden psikolojik destek istiyorum ne derslerime çalışabiliyorum ne de yüzüm gülüyor zaten seneye üni sınavına gireceğim üniye kelaynak gibi gittiğimi düşününce zaten yıkılıyorum resmen. Dediğim gibi nasıl derslerime odaklanırım, bu düşünceleri aklımdan çıkartırım ? Nasıl daha iyi hissederim eğer yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Kardeşim hepimiz bu dünyada teek tek imtihan edileceğiz. Gerek candan gerek maldan gerek insanlardan. Ben de 21 yaşındayım. Benim de açıklığım çok, ben de çok bunaliyorum. Benim de çalışmam gereken şeyler var ama yapamıyorum senin gibi. Zor bir durum fakat aşılmayacak gibi değil. Benim bir arkadaşım var tamamen tıraş olmuş şekilde geziyor ve tarz bir çocuk. O şekil yapıp bir tarz oluşturabilirsin.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Alfa Ayaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2021, 06:41:28 »
Kardeşim hepimiz bu dünyada teek tek imtihan edileceğiz. Gerek candan gerek maldan gerek insanlardan. Ben de 21 yaşındayım. Benim de açıklığım çok, ben de çok bunaliyorum. Benim de çalışmam gereken şeyler var ama yapamıyorum senin gibi. Zor bir durum fakat aşılmayacak gibi değil. Benim bir arkadaşım var tamamen tıraş olmuş şekilde geziyor ve tarz bir çocuk. O şekil yapıp bir tarz oluşturabilirsin.
haklısın abi teşekkürler

Tulyaret

• Jr. Member
  • **
  • erman keleş saç ekimi
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2021, 07:23:43 »
Millet kanserle yada buyuk hastaliklarla ugrasir senin tek derdin bu olsun yani yazdiklarin tam bir ergen cocuk psikolojisj yasini bilmiyorum.. yasin buyukse de umarim hayatinda en buyuk derdin sac dokulmesi oldu diye şukret.
  • Ekim Tarihi: 11 Temmuz 2021
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 28
  • Medikal Tedavi Yok

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2021, 12:24:13 »

Dostum bizim piskolojik destek verecek bir durumumuz yok
Saç dökülüyorsa dökülür bu gerçeği kabul etmiş olman gerekiyor

Saçın dçkülüyor diye karalara bağlayacaksan bağla bu çare olursa ama olmaz
İnsan ne yaparsa kendine yapar aklın var beynin var

Derslerine çalışmazsan ileride iyi bir meslek sahibi olup iyi bir hayat süremezsin başkaları sürer sen izlersin neymiş saça takmış o yüzden yapamamış Arkadaşların kazanıp iyi arabalara güzel evlere sahip olur sende ileride ya bu yüzden yapamadık dersin:)
Senin kararın işte burada akıl ve zeka devreye girer

Sabreden Akıllı ve zeki insanlar kazanır

Oturup onu bunu dert edip bunu yapmıyorum şunu yapamıyorum diyenler kaybeder bu hayat acımasızdır senin saçını umursamaz cebindeki paraya bakar.

Finasterid e gelince bu senin kararın ama biz kalkıp tabiki 21 yaşında birine bunu kullan diyemeyiz
Kullanırsan da karışamayız.

Bu hayat senin saçını önemseyecek kadar iyimser değil
Acımasız… akıllılar kazanır aptallar kaybeder
Global Moderator

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2021, 17:49:11 »
Kardeşim ben senin yaşındayken saç dökülmemi fark etmiştim. 1.5 yıl sonra ise çok belirginleşti dökülmem. 16-17 yaşındayken finasteridi araştırmıştım ve baya korkmuştum. 18.5 gibi saç dökülmemin beni çok rahatsız etmesi ile finasteridi iyice araştırdım ve başlamaya karar verdim. Saçlarını 2 numaraya vur ve uzatma. Uzattıkça kötü gözükecektir. Ve krizi fırsata çevirip Üniversite sınavlarına odaklan. 18-18.5 gibi ise oral finasteride başla. Dökülmen ve dökülmemiz agresif olduğu için tek çare fin. 18'ine kadar da yeni saç ilaçları da çıkabilir hiç belli olmaz. Karalara bağlama. Ama şu anda yapabileceğin tek şey içeriğinde sadece finasterid olan topikal %0.025-%0.005 finasterid kullanmak olur. Eğer finden şu anda  korkuyorsan %0.005 oranında kullanmaya. En az sistematik etkiye sahip. Bu karışımları yapan eczaneler var. %0.005 oranında isteyebilirsin oralardan. 1ml'sinde 0.05 mg finasterid var demek oluyor. İçeriğinde minoksidil olmamasına özellikle dikkat et.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2021, 06:04:48 »
Dostum bizim piskolojik destek verecek bir durumumuz yok
Saç dökülüyorsa dökülür bu gerçeği kabul etmiş olman gerekiyor

Saçın dçkülüyor diye karalara bağlayacaksan bağla bu çare olursa ama olmaz
İnsan ne yaparsa kendine yapar aklın var beynin var

Derslerine çalışmazsan ileride iyi bir meslek sahibi olup iyi bir hayat süremezsin başkaları sürer sen izlersin neymiş saça takmış o yüzden yapamamış Arkadaşların kazanıp iyi arabalara güzel evlere sahip olur sende ileride ya bu yüzden yapamadık dersin:)
Senin kararın işte burada akıl ve zeka devreye girer

Sabreden Akıllı ve zeki insanlar kazanır

Oturup onu bunu dert edip bunu yapmıyorum şunu yapamıyorum diyenler kaybeder bu hayat acımasızdır senin saçını umursamaz cebindeki paraya bakar.

Finasterid e gelince bu senin kararın ama biz kalkıp tabiki 21 yaşında birine bunu kullan diyemeyiz
Kullanırsan da karışamayız.

Bu hayat senin saçını önemseyecek kadar iyimser değil
Acımasız… akıllılar kazanır aptallar kaybeder

Bu yazıyı iyi oku, bu yazı hem tecrübe, hem tavsiye hemde acı gerçeklerle dolu

Bir kere değil, onlarca kez oku ama algılayarak oku sindirerek oku ara ara tekrar gir ve tekrar oku bu yazı senin motivasyon kaynağın olsun. Sadece hayal et ve ne kadar gerçek olduğunun farkına var. Ve bu yazı sayesinde başar, tebrik eden değil edilen ol.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2021, 18:42:18 »
Unide kel cok la btw kel olmasa bile seyrke cok adam var s.et . Ama 20 yasina gelince Fin kullanabilirsin ilacin yasal olarak zaten kullanim onayi 21 yas nedense burda bir tepki var.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 29 Aralık 2021, 18:47:38 »
Unide kel cok la btw kel olmasa bile seyrke cok adam var s.et . Ama 20 yasina gelince Fin kullanabilirsin ilacin yasal olarak zaten kullanim onayi 21 yas nedense burda bir tepki var.
18 yaş ve üstü kullanabiliyor finasteridi.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Facebook Twitter Instagram