Gönderen Konu: Lütfen tavsiye verir misiniz  (Okunma sayısı 508 defa)

Vertigo34

• Full Member
Lütfen tavsiye verir misiniz
« : 06 Şubat 2022, 15:11:12 »
Merkezden bu seti aldım dün 4800 greftlik ekim yapıldı burada paylaşımım mevcut.Ve merkez bana proscar da verdi ama başlayıp başlamama konusunda şüphelerim var ve yan etkisi ömür boyu kullanma vs beni geriyor.Sizce bu vitamin yeterli midir ve proscar yerine bu vitaminin yanına takviye olarak ne kullanabilirim.Ömür boyu kullanma zorunluluğu ve yan etkisi olmayan bir ürün.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Lütfen tavsiye verir misiniz
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2022, 17:27:23 »
Hocam Finasterid'in yerini şu anlık Dutasterid harici hiçbir şey tutamaz. Vitaminler de iyidir ama saçı DHT baskılarken istersen elmas mantar ye maalesef baskılanan yere pek faydası dokunmaz.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Vertigo34

• Full Member
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2022, 18:27:22 »
Hocam Finasterid'in yerini şu anlık Dutasterid harici hiçbir şey tutamaz. Vitaminler de iyidir ama saçı DHT baskılarken istersen elmas mantar ye maalesef baskılanan yere pek faydası dokunmaz.

Abi ben merkezle görüştüğümde 1 sene kullan sonra kademeli olarak bırak dedi ömür boyu kullanman durumu söz konusu değil dedi.Öyle yaparsam gördüğüm faydalarda biter mi ? Ekilen dökülür mü ? Bilgin var mı ?

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2022, 18:35:04 »
Hocam kademeli bırakmak mantıklı ama bu ilaç tıpkı bir televizyonun elektriğe bağlandığı gibi. Mesela bir televizyon 2 yıl elektriğe bağlı çalışsa. Sonra fişini çeksek yani elektriğini alsak nasıl ki eskiden nasıl çalıştığı artık lüzumsuzdur.

Öyle de finasterid bırakıldığında DHT hormonu tekrar yükselmeye ve saçları inceltemeye, sonunda da dökülmeye neden olur.

Yan etki görünce bırakırsanız isabetli olabilir. Unutmayın hiç yan etki görmeme ihtimaliniz de var.

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2022, 18:48:32 »
Kardeşim kellik kalp hastalığı gibi şeker hastalığı gibi bir hastalıktır bunu bu şekilde görmezsen kelliğe razı olman gerek bunun tedavisi de doğal olarak ömür boyu dht baskılamak maalesef şimdilik. Şeker hastası kalp hastası yavaş yavaş ilacı insülini bırakayım diyebilir mi? Ya tedaviyi yapacaksın ya da kelliğe razı olacaksın inşallah farklı bir tedavi çıkar onunla devam ederiz.

Burada merkez 1 sene kullan geri bırak derken bence ektiklerinin çıkışını garantiye almak için söylemiş.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Vertigo34

• Full Member
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2022, 18:52:02 »
Hocam kademeli bırakmak mantıklı ama bu ilaç tıpkı bir televizyonun elektriğe bağlandığı gibi. Mesela bir televizyon 2 yıl elektriğe bağlı çalışsa. Sonra fişini çeksek yani elektriğini alsak nasıl ki eskiden nasıl çalıştığı artık lüzumsuzdur.

Öyle de finasterid bırakıldığında DHT hormonu tekrar yükselmeye ve saçları inceltemeye, sonunda da dökülmeye neden olur.

Yan etki görünce bırakırsanız isabetli olabilir. Unutmayın hiç yan etki görmeme ihtimaliniz de var.

Haklısın abi ama şimdi yan etki görmeyip ilerde görme olayıda varmış.Bakalım amacım kademeli bırakmak.Mesela 1 sene her gün içip diğer sene 2 günde bir sonra 3 günde bir bu şekilde olabilir diye düşünüyorum

Vertigo34

• Full Member
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2022, 18:53:33 »
Kardeşim kellik kalp hastalığı gibi şeker hastalığı gibi bir hastalıktır bunu bu şekilde görmezsen kelliğe razı olman gerek bunun tedavisi de doğal olarak ömür boyu dht baskılamak maalesef şimdilik. Şeker hastası kalp hastası yavaş yavaş ilacı insülini bırakayım diyebilir mi? Ya tedaviyi yapacaksın ya da kelliğe razı olacaksın inşallah farklı bir tedavi çıkar onunla devam ederiz.

Burada merkez 1 sene kullan geri bırak derken bence ektiklerinin çıkışını garantiye almak için söylemiş.

Abi aslında düşüncem hiç başlamamak ama sonuçları gördüğümde etkileyici gerçekten.En azından yan etki görene kadar denemeyi düşünüyorum şuan İnşallah görmem yan etki.Sonrasında 1 sene her gün içip diğer sene 2 günde bir sonra 3 günde bir şeklinde devam etmeyi planlıyorum

Vertigo34

• Full Member
« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2022, 18:54:42 »

Ve abi burada ekim yaptığım operasyonu paylaştım bakabilir misin ? Sorun görünüyor mu nasıl görünüyor.Tecrübelersen yararlanmak niyetim

Vertigo34

• Full Member
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2022, 18:55:41 »

Abi burada konu açtım ekim operasyonumu paylaştım.Sence nasıl görünüyor ? Bakabilir misin ? Bir sorun var mı yok mu.Tecrübelerden yararlanmak niyetim

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2022, 19:42:17 »
Abi aslında düşüncem hiç başlamamak ama sonuçları gördüğümde etkileyici gerçekten.En azından yan etki görene kadar denemeyi düşünüyorum şuan İnşallah görmem yan etki.Sonrasında 1 sene her gün içip diğer sene 2 günde bir sonra 3 günde bir şeklinde devam etmeyi planlıyorum
Size tavsiyem yan etki konusunda ilk haftalarda sabedin. İlk 2 hafta kasık ağrısı ve boşaltım ile ilgili hafif sıkıntılar çektim. 3-4 gün sürdü, azalarak bitti. Şu an kullanmıyor gibiyim yan etki 0.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Facebook Twitter Instagram