Gönderen Konu: şu soruma cevap verir misiniz ?  (Okunma sayısı 844 defa)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: şu soruma cevap verir misiniz ?
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2021, 21:36:23 »
Bunun anlamı agresif sac dökülmenizin olması. Dökülen saçların arasındaki kalibrasyon farkı bu saçların artık dokulme fazına girdiğini yakın gelecekte kel kalacağının Bariz habercisi

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2021, 21:45:51 »
 hızlı giden genetik hızda kesebilir tabi iyi bişi değil yasadığı zaten dokulen ufaklar elveda diyor belli hallerinden.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2021, 01:04:33 »
Bunun anlamı agresif sac dökülmenizin olması. Dökülen saçların arasındaki kalibrasyon farkı bu saçların artık dokulme fazına girdiğini yakın gelecekte kel kalacağının Bariz habercisi

agresif olduğunu nasıl anladınız ki çoğu saç teli kalın değil mi
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2021, 01:06:48 »
hızlı giden genetik hızda kesebilir tabi iyi bişi değil yasadığı zaten dokulen ufaklar elveda diyor belli hallerinden.

şakaklarda falan minyatürleşme yok ama arada böyle bir iki tüy dökülmesi genetik dökülme habercisi midir

saçlarımın fotolarını da yüklemiştim öncesinde olumsuz bir yorum olmuyordu genelde

kafam karıştı şimdi yorumlarınızdan
  • Yaşınız 20

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2021, 01:44:59 »
.
  • Yaşınız 20

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2021, 01:45:08 »
agresif olduğunu nasıl anladınız ki çoğu saç teli kalın değil mi

Varsaydım .. kalibre farkları nekadar fazla ise okadar problem

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2021, 01:45:40 »
.

Hiçbir yok saçında hiç boşuna uprasma

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2021, 02:04:26 »
Hiçbir yok saçında hiç boşuna uprasma

hocam az önce bariz kel kalacaksın dedin anlamıyorum ben seni
  • Yaşınız 20

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2021, 02:27:31 »

Her yorumu ciddiye alma hocam, kimin kel kalıp kalmayacağını söylemek zor. Bakarsın bir yerde sabit kalmış dökülmeniz, bunu kimse bilemez. Kek kalacaksın demelerine bakma insanların.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2021, 11:06:17 »

Normalde aynı bölgeden  dökülen saçlarda kalınlık   kalibrasyon farkları  bu saçların  dinlenme fazına geçtiği anlamına gelir. Bunu ara sıra farkediyorsan bu normaldir.
Ama bu kalibrasyon farkları çok ise herseferinde bu şekilde farklı kalınlıkta saçlar geliyor ise, beraberinde dökülen  saçlarda renk farklarıda var ise bu saçlarınız Dht den Etkilenmeye başlamış ve incelemek dökülmeye başlamış anlamı taşır.
Açtığınız diğer konudan bakınca farkettim ki sizin sac sorununuz yok şuan için. Bu kadar çok saçınız var iken 1-2 tanesinin incelmiş olması normal. Her seferinde bu sekilde bir durum yaşadığınızı sanmıyorum. Takıntı yapmışsınız 1 tane photo çekip paylaşmışsınız. İstisnalar kaideyi bozmaz..
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2021, 11:14:45 Gönderen: sloocer »

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 20 Haziran 2021, 11:18:25 »
 jö kardeşim bu işi matsızlaşma cansızlaşmadanda anlarsın.kafanın ortası taçbolgesinde cansızlaşma incelme var ama drlar konusmuştum yazın gunestende oluyor demişti onlar .iyi gidiyor şimdilik insallah saç sorunu kapına uğramaz saç çizgin biraz geride gibi geldi doğuştandı sanırım kafa kemikleri şekilde değiştiriyor olabilir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2021, 12:22:36 »
Normalde aynı bölgeden  dökülen saçlarda kalınlık   kalibrasyon farkları  bu saçların  dinlenme fazına geçtiği anlamına gelir. Bunu ara sıra farkediyorsan bu normaldir.
Ama bu kalibrasyon farkları çok ise herseferinde bu şekilde farklı kalınlıkta saçlar geliyor ise, beraberinde dökülen  saçlarda renk farklarıda var ise bu saçlarınız Dht den Etkilenmeye başlamış ve incelemek dökülmeye başlamış anlamı taşır.
Açtığınız diğer konudan bakınca farkettim ki sizin sac sorununuz yok şuan için. Bu kadar çok saçınız var iken 1-2 tanesinin incelmiş olması normal. Her seferinde bu sekilde bir durum yaşadığınızı sanmıyorum. Takıntı yapmışsınız 1 tane photo çekip paylaşmışsınız. İstisnalar kaideyi bozmaz..

hocam o kalibrasyon farkları saç kesiminden olduğunu düşünüyorum her bölge aynı uzunlukta değil çünkü

her zaman ince tel saçlarımın döküldüğünü sanmıyorum takipteyim şu an teşekkür ediyorum yorumun için
  • Yaşınız 20

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 20 Haziran 2021, 12:29:23 »
jö kardeşim bu işi matsızlaşma cansızlaşmadanda anlarsın.kafanın ortası taçbolgesinde cansızlaşma incelme var ama drlar konusmuştum yazın gunestende oluyor demişti onlar .iyi gidiyor şimdilik insallah saç sorunu kapına uğramaz saç çizgin biraz geride gibi geldi doğuştandı sanırım kafa kemikleri şekilde değiştiriyor olabilir

aynen hocam alnım geniş o yüzden saç çizgim geride duruyor üstelik kafa şeklimin de değiştiğini düşünüyorum.takipteyim bakalım neler olacak

teşekkürler
  • Yaşınız 20

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 20 Haziran 2021, 12:47:23 »
 rica ederim değişen kafa şekli için masaj iyi diyorlar galiba kemikler sertleşiyormuş falan masaj ve kireclenme kısmını bilmiom işin oral minoxidile sor bu konuyu

Facebook Twitter Instagram