Gönderen Konu: Saç ektirmeyi düşünüyorum  (Okunma sayısı 62739 defa)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Saç ektirmeyi düşünüyorum
« : 02 Eylül 2017, 22:48:46 »
Merhaba Arkadaşlar,

Yıllardır saçları ile problem yaşayan biri olarak son 2 yıldır ciddi olarak saç ekimini düşünüyorum. Saçlarımın şakak bölgesi 16 yaşında açılmaya başladı ve şuan 30 yaşındayım. Yıllarca saçlarım daha fazla seyrelmeye başladığı zaman saç ektiririm diye düşündüm ve yeni yeni saçlarım agresif olarak dökülmeye başladı. Aslında bir çok kişiye göre saçlarım erken olarak dökülmeye başladığı halde ilaç tedavisini hiç düşünmedim, doktora bile saçım için gitmedim. Çünkü bana gerçekçi gelmiyordu (bundan 10 sene öncesine kadar saç için yalan söyleyen insanlar şimdiki zamana göre daha fazlaydı ve insanlar şimdiki kadar bilinçli değildi) ancak forumdaki araştırmalar sonucu ilaç tedavisinin faydalarını gören kullanıcıları mesajları gördüm. Üye olmadan önce saç ekimini İlhan Serdaroğlu'na yaptıracaktım, hatta kendisine resim de göndermiştim ancak bu forumda nekroz vakalarını görünce kendisine ekim yaptırmaktan vazgeçtim. En doğru ismin Koray Erdoğan olduğunu düşündüm ve firmasına mail attım. Altta göndermiş olduğum fotoğraflara iki gün ekim yapılacak şekilde 4500 - 5000 greft arası ile saç ekimi yapılacağını söyledi. İlhan Bey ise 1900- 2300 civarında yaklaşık 4 saat sürecek bir operasyonla saç ekimi yapılacağını belirtti. Zaten beni tatmin etmeyip araştırmaya iten durum da saçlarımın aileden dolayı genetik dökülmeye müsait olup, bu kadar ufak bir saç ekimi ile tatmin olabilir miyim sorusuydu? Yoksa bunca yıl beklememin anlamı da olmazdı. Şimdi sevgili arkadaşlar ben saç ekimini Koray Erdoğan'da yaptırmaya kesin olarak karar verdim, sizce ekli göndemiş olduğum fotoğraflar ile 2 seanslı 5000 greft saç ekiminden memnun kalır mıyım? Ekim yaptırmadan önce kullandığınız tavsiye edeceğiniz ilaçlar var mı? Tecrübelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Bu arada ekim yaptırdıktan sonra da süreci burada paylaşmayı mutlaka düşünüyorum.

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

bozkurt

• Hero Member
Ynt: Saç ektirmeyi düşünüyorum
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2017, 00:27:33 »
Merhaba. Koray Hocaya yaptıracaksanız her türlü memnun kalırsınız. Ekim öncesi veya sonrası ilaç kullanıp kullanmayacağınızı hoca söyleyecektir.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2017, 06:21:31 »
saç ekimi ileriki yıllar hesaba katılarak yapılmalı o kafaya 4 5 bin grfet çok fazla az bir saçla işi halledersin olanı ilaçla korursun
saçları ekmeydi dersin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2017, 22:24:37 »
Miktar net değil, resimlere bakarak tahmini bir tutar söylediler. Net sonucun kontrollerden sonra belli olacağını attıları mailde belirttiler zaten. İlaç kullanmaya da 1 haftadır başladım. Biotin, proscar ve şampuan olarak da revitayı kullanıyorum. Tabi etki etmesi için çok erken ama 2 hafta önce saç diplerimde yanmalar oluryordu şuan bu yanmalar net bir şekilde durdu diyebilirim. Aslında minoxilde almıştım ancak forumda pek tavsiye edilmiyordu diye kullanmadım. Belki sakallarım için kullanırım biraz daha gürleşmesi için.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2017, 12:25:28 »
fotolar da net değil zaten. hani norwood 4 gibide duruyor hafif 3 gibide duruyor. ortası seyrek gibide duruyor.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2017, 19:17:11 »
fotolar da net değil zaten. hani norwood 4 gibide duruyor hafif 3 gibide duruyor. ortası seyrek gibide duruyor.

Haklısınız zaten fikir edinmek için 2 adet fotoğraf ekledim konuya. Saçın bu kadar seyrek durmasını da özellikle sağladım ki konuya yorum yapacak arkadaşlardan fikirlerini öğrenebileyim diye. Normalde saçlarım bu kadar seyrek durmuyor, altta az önce çektiğim fotoğraflar var (son fotoğrafta günlük halimden çekilmiş bir kare). Koray Bey benim tipimde aralarda seyreklikler olan saçları çok başarılı bir şekilde ekimini gerçekleştiriyor ve dönor bölgeminde ilerisi için 2. bir saç ekimini kaldırabileceğini düşünüyorum. Önceki mesajımda belirttiğim gibi rakam henüz randevu almadığım için net değil zaten Koray Beyinde gereksiz greft harcayacağını düşünmüyorum. 1 - 2 ay finasteride kullanıp görüşmeye bu şekilde gitmeyi düşünüyorum.

« Son Düzenleme: 18 Eylül 2017, 20:38:37 Gönderen: onizuka eikichi »

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2017, 06:09:05 »
fazla grfet solemez demişsin ama hoca herkese 5 gin grefy diyor diyorlar
saçları ekmeydi dersin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2017, 23:28:05 »
fazla grfet solemez demişsin ama hoca herkese 5 gin grefy diyor diyorlar

Herkese 5.000 greft dediğine göre herkese 5.000 greft ekiyor olması lazım. Benim takip ettiğim kadarıyla farklı saç yapılarına farklı sayıda greft ile saç ekimleri gerçekleştirmiş Koray Bey. Dün foruma bir konuda açmıştı kendisi, asıl rakamları randevu alıp görüşmeye gelindiğinde söyleyebilirim diye. Şunu tekrar etmeliyim ki saçları 16 yaşında dökülmeye başlamış biri olarak saç ekim aşamalarını, neler getirebileceğini az çok tahmin edebiliyorum. Yani muhtemelen forumda üye olan herkesten daha uzun yıllar önce bu problemi yaşamaya başladım artık bu sorunu tamamiyle çözmem gerektiğini düşünüyorum. Saçlarımın daha da seyreleceğini düşünürsek söylenen rakamlar benim için tatmin edici olacağını düşünüyorum. Yani tamamiyle kel kalmaya kodlanmış saçlarım var ama önümde yıllarım var bunu bir şekilde pişmanlık duymadan değerlendirmek istiyorum.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2017, 07:29:30 »
olay tamamen kodlanmış genetik dokulmenin agresiflğine bakar ekimci sanırım bunu saçındaki minyaturleşmeden anlar resimlerde saçında minyaturleşme gozukmuo dokulcek gibi durmuuo tabi buna kararı ekimci verir ben olsam sadece sorunlu yerleri ektirir ilaç kullanır donoru ne olur ne olmaz ileriki yıllara saklardım ilaç zaten dokulmeyi ertelio
saçları ekmeydi dersin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 22 Eylül 2017, 21:11:37 »
olay tamamen kodlanmış genetik dokulmenin agresiflğine bakar ekimci sanırım bunu saçındaki minyaturleşmeden anlar resimlerde saçında minyaturleşme gozukmuo dokulcek gibi durmuuo tabi buna kararı ekimci verir ben olsam sadece sorunlu yerleri ektirir ilaç kullanır donoru ne olur ne olmaz ileriki yıllara saklardım ilaç zaten dokulmeyi ertelio

Yıllardır herkes bana saçların dökülmeyecek gibi duruyor diyor ama öyle olmuyor işte dökülüyor. Ben 1.5 yıl önce buraya resim eklesem kimse bana saç ektir bile demezdi ama şimdi görüldüğü üzere ortada saçlarım seyrelmeye (halen dökülüyor) devam ediyor. Ailemde herkesin çok sık saçları olmakla birlikte 30 yaşın üstünde kimse de hiç saç kalmıyor, muhtemelen bende de bu olacak o yüzden mutlaka doğru bir planlama ile saç ekimi yaptırmalıyım. Eskiden sık ve kalın saçlarım olduğu için şimdi ince telli bir saç yapım varmış gibi gözüküyor. Dönor bölgesinden de olay zaten az çok anlaşılıyor. Bu arada iyi niyetiniz ve yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 23 Eylül 2017, 06:23:04 »
genetik dokulmede dokulmeyi olçu alma dokulenin yerine aynı hacimde kalınlıkta saç geliyorsa sorun yok ama daha ufağı geliyorsa bu kellik alemeti buna minyaturleşme saçın ufalması dbiliyor dokulunenin yerineinecsi gelip saçın yok olması oluyor bu minyaturleşme varmı kafanda o onemli
saçları ekmeydi dersin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 23 Eylül 2017, 23:04:56 »
Son 1 yıldır bu minyatürleşme oluyor zaten Koray Hocaya attığım resimlerde bence bunu baz alarak 4500 - 5000 greft söyledi. Bir hata yok bana göre, geçen sene resim göndersem 2500 - 3000 greft arası diyeceğinden adım gibi eminim. Bu tip konularda bende çok titizim zaten titiz olmasam önüme gelen ilk doktora saçımı 10 yıl önce ektirmiştim. O şakaklar 16 yaşımdan beri öyle.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 24 Eylül 2017, 07:34:20 »
güçlü bir sayıda ekim yapılcaksa olan saçını ii korumalısın
saçları ekmeydi dersin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 24 Eylül 2017, 09:12:37 »
güçlü bir sayıda ekim yapılcaksa olan saçını ii korumalısın

Şuan finansterid, biotin solgar ve revita şampuan kullanıyorum. Bunca yıl saçlarımı iyi koruduğumu düşünüyorum zaten, yoksa bu seviyede kalmazdı bu saçlar.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 25 Eylül 2017, 09:55:47 »
kullanıcakların en iyisini kullanıon zaten
saçları ekmeydi dersin

Facebook Twitter Instagram