Gönderen Konu: Saç ekimi için Fotoğraflarımı yorumlarmısınız lütfen  (Okunma sayısı 679 defa)

edmurhea

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar öncelikle zaman ayırıp konuya baktığınız için teşekkür ederim.
28 yaşındayım son 3 yıldır saçlarım dökülmeye başaldı.
Saç dökülme tipimin orta sürede olduğunu düşünüyorum. (genetik olabilir babam kel ama amcalarımın saçları gayet iyi .:) )
Saç dökülmesi ön bölgelerden başladı ve fotoğraflarda belirgin olarak çektim.
Herhangi bir ilaç ya da vitamin vs kullanmıyorum, önerilerinize açığım işim gereği çoğu zaman şapka kullanıyorum. Stresli bir işim olduğu söylenebilir.
Fotoğraflara bakarak sizce önce nasıl bir tedavi izlemeliyim. Ektirmeli miyim yoksa biraz daha bekleyip sonra mı ektirmeliyim.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

edmurhea

• Yeni üye
  • *
Ynt: Fotoğraflarımı yorumlarmısınız lütfen
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2022, 22:24:42 »
.

d3rya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2022, 02:12:07 »
Genetige bakacaksaniz dayinizi baz alin amcanizi degil . 🤭 Ektirmelisiniz . Bence insanlar hatayi tam dökülmeyi beklemekle yapiyor . Ekim yaptirip prp ile desteklemelisiniz .

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2022, 02:24:11 »
 genetik 23 ile 28 yaslarında zıplama yapar derler.finasterid ve ekim kurtarır saçı.ilacı kullanmasan cılızları ölü sayıp ekerler.ama kullanırsan daha garanti olur.once dokulme frenlenmeli.bu işte en buyuk hata dokulme frenlenmeden ekilmesidir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2022, 02:27:28 »
Şakaklara ve ön bölgeye sık bir ekim gerekir finasterid tepeyi toparlar mevcut saçlarınızı güçlendirir yan etkileri de mevcut

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2022, 03:02:59 »
Bence tam minox+dutasterid lik kafa,istikrarlı kullanımda güzel sonuç alması olası ki sadece olanları bile kalınlaştırsa hacim verse yeterli düzeyde iyi bi görünüm kazandırır diye düşünüyorum
  • Yaşınız 31

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2022, 12:28:17 »
Bence tam minox+dutasterid lik kafa,istikrarlı kullanımda güzel sonuç alması olası ki sadece olanları bile kalınlaştırsa hacim verse yeterli düzeyde iyi bi görünüm kazandırır diye düşünüyorum

Sana katılmıyorum arkadaşım tedavi ile orta ve  tepeyi güçlendirse bile önde saç olmadıktan sonra kafanın tepesinde öbek gibi saç olsa ne ile yarayacak  :)
İnsanın dış görünüşününe öndeki saç durumu etki ediyor gerisi önde saç olmadıktan sonra bir önemi olmuyor bu arkadaşa bu yüzden saç ekimi şart.
Tedavi ile önde bir gram değişiklik olmaz.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2022, 12:52:28 »
Sana katılmıyorum arkadaşım tedavi ile orta ve  tepeyi güçlendirse bile önde saç olmadıktan sonra kafanın tepesinde öbek gibi saç olsa ne ile yarayacak  :)
İnsanın dış görünüşününe öndeki saç durumu etki ediyor gerisi önde saç olmadıktan sonra bir önemi olmuyor bu arkadaşa bu yüzden saç ekimi şart.
Tedavi ile önde bir gram değişiklik olmaz.
Tedavi ile önde başarı sağlayan çok tedavi kısmında örnekleri var, şahsen kendim de yeni de olsam ön bölge için tedavi uyguluyorum illa herkes nw3-4 ten nw1 olcak diye bişey yok önler az dolsa kalınlaşsa yeter sanıyorum
  • Yaşınız 31

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 21 Nisan 2022, 13:40:44 »
3-4 ay dutasteride kullan, belki ekime ihtiyacın bile kalmaz. Saç çıkışı olmasa bile en azından dökülme sürecini tersine çevirecektir ve ekimin başarılı olma olasılığını arttıracaktır.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Nisan 2022, 15:48:34 »
genetik 23 ile 28 yaslarında zıplama yapar derler.finasterid ve ekim kurtarır saçı.ilacı kullanmasan cılızları ölü sayıp ekerler.ama kullanırsan daha garanti olur.once dokulme frenlenmeli.bu işte en buyuk hata dokulme frenlenmeden ekilmesidir.
Aynen öyle.

edmurhea

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 21 Nisan 2022, 23:10:18 »
değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar dediğiniz gibi öncelikle ilaç tedavisi ardından duruma göre ektirmeyi düşünüyorum.

Facebook Twitter Instagram