Gönderen Konu: Saç Ekimi Yaptırmalı Mıyım?  (Okunma sayısı 433 defa)

Talhaydmr

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi Yaptırmalı Mıyım?
« : 23 Nisan 2022, 07:54:36 »
Merhabalar, yaşım 23, saç dökülme sorunum 2020 yazında başladı, normalde de seyrek olan saçlarım dökülmeden sonra beni rahatsız etmeye başladı. Ekim için Serkan Aygın'ı düşünüyorum. Sizce yaptırmalı mıyım? Donör bölgesindeki saçlarım yeterli mi? Güçlü görünüyor mu? Ekim yaptırsam sonucum nasıl olur? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Talhaydmr

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç Ekimi Yaptırmalı Mıyım?
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2022, 07:57:44 »
Fotoğraflar

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2022, 13:58:50 »
Evet on bölge rahatsız etmeye başlamış ekim için uygunsunuz ancak yaşınız genç medikal tedavi ile ekime girmeniz sizin için daha uygun olur proscar kullanılıyor genelde onun da riskleri var Serkan Aygın iyi bir tercih Donör kuvvetli görünüyor

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2022, 14:01:22 »
Ön tarafa kaybolan saç çizgisini geri getirmek için ufak bir ekim yaptırabilirsin yalnız henüz yaşın genç bu yüzden öncelikle dökülmeyi durduracak tedavilere yönlenip var olan saçlarını korumaya yönlenmelisin.
Yoksa verteks açılmaya devam edecek ve öndeki saçlarındaki kayıplarda çoğalacak bu durumda ikinci bir ekim ilerde şart olacak .Bunları yaşamak istemiyorsan önceliğin tedavi olmalı.

Talhaydmr

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2022, 20:41:41 »
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Minoxil gibi spreyleri kullandıktan sonra bırakınca daha kötü olduğu söyleniyor. Şimdilerde çeşitli yağlar ile bakım yapmaya başladım. Hap olarak herhangi bir şey kullanmıyorum. Öneri almak için yahut gerekli ilaçları öğrenmek için ne yapmalıyım. Cildiye'de işler standartlaşmış gibi herkese aynı ilaçlar veriliyor gibi.

serenade11

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2022, 00:21:07 »
Bence kan tahlili yaptır. Analizden sonra eksik çıkan vitaminleri kullan. Yada güzel bir multivitamin ve biotin, çinko kullanabilirsin. Ideal olanı doktor kontrolünde kullanmak tabi. Ben şahsen minoxidil önermiyorum, bıraktıktan sonra saçların dökülebilir. Riskleri göz önünde bulundurarak xpecia, finasterid de kullanabilirsin. Şampuanin kötüyse onu değiştirebilirsin. Bunun gibi ek takviyeleri ne kadar alırsan al ön çizgin ideal bir şekilde olmayacak bence, ama tabi ki saçların hacimlenir, güçlenir. 1 sene gibi ek vitamin takviyelerini kullanarak az greftli ekim de düşünebilirsin. Ama tüm bu söylediklerim kendi subjektif yorumum. Aksini söyleyeceklerde olacaktır tabi.
  • Ekim Tarihi: 03.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 25

Talhaydmr

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2022, 04:49:57 »
Yani hiçbir şekilde finasterid yahut xpecia tarzı bir şey kullanmak istemiyorum. Multivitamin gibi veya biotin-çinko tarzı takviyeler kullanabilirim belki. Kan tahlili yaptıracağım.

Facebook Twitter Instagram