Gönderen Konu: Bu saç için ne yapabilirim tecrübeli abilerim bakabilir mi  (Okunma sayısı 1029 defa)

violence53

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Abilerim merhabalar saçın 22 yaşında dökülmeye başladı ve şuan 26 yaşındayım yaklaşık 2 yıldır saçım bu halde kaldı ektirmeyi düşünüyorum ancak verteks bölgesinin zor tuttuğunu biliyorum.Saçıma bemiks evigen  bepanthen ve birkaç yağı karıştırıp 2 günde bir sürüyorum ayrıca dermoroller da kullanmaktayım açıkcası saçım dökülmüyor belki 1 2 tel geliyor elime ancak görüntü hoşuma gitmiyor ne yazıkki :(

Ön taraflarda açılma yok bir miktar kapatabiliyorum arkaya yatırarak şimdiden teşekkür ederim.

blackmamba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Bu saç için ne yapabilirim tecrübeli abilerim bakabilir mi
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2022, 15:55:04 »
Dökülmen çok agresif tepe açılmış sıra önlerde. Finasteride tedavisi şart. Başka türlü önünü alamazsın. Proscar tableti 5 E böl günlük iç.minoksil de eklersen 6 ay sonra tepe kapanır 

haydibreewolf

• Full Member
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2022, 18:44:38 »
Medikal tedavi baya işe yarar brom araştırıp karar ver

violence53

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2022, 22:15:29 »
Dökülmen çok agresif tepe açılmış sıra önlerde. Finasteride tedavisi şart. Başka türlü önünü alamazsın. Proscar tableti 5 E böl günlük iç.minoksil de eklersen 6 ay sonra tepe kapanır

Hocam çok teşekkür ederim cevabın için agresif dökülme aşamasını biraz geçtim sanki çünkü son 2 yıldır sabit böyle saçım.minoxil kullanırsam olanlarıda götürür diye korkuyorum proscar yan etkileri çok korkutuyor

haydibreewolf

• Full Member
« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2022, 23:51:27 »
Hocam çok teşekkür ederim cevabın için agresif dökülme aşamasını biraz geçtim sanki çünkü son 2 yıldır sabit böyle saçım.minoxil kullanırsam olanlarıda götürür diye korkuyorum proscar yan etkileri çok korkutuyor

Diğerleri kadar etkili olmasada masaj ve dermoroller ekleyebilir, biotin alabilirsin

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2022, 14:39:04 »
Minodixil çok zahmetli. İlk aylar zahmetine katlanacaksın ama sonra lanet edeceksinn. Finasterid kullanman şart. 12 ay finasterid kullan sonra ekim durumunu değerlendir. Ekime bile ihtiyacın kalmayabilir finasterid ile
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 06 Mayıs 2022, 15:11:04 »
Saç tellerin çok ince görünüyor ben minoxil kullanmazdım bu saça, doktor kontrolünde finastreid düşünebilir bence
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

violence53

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2022, 15:04:29 »
Saç tellerin çok ince görünüyor ben minoxil kullanmazdım bu saça, doktor kontrolünde finastreid düşünebilir bence

Cevap için teşekkürler hocam ,

Minoxil kullanımının ne gibi bir zararı olur acaba

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 09 Mayıs 2022, 12:35:00 »
Yan etkilerinden korkuyorsanız doktora danışarak finasterid seçeneğini düşünebilirsiniz.
Maddi durumunuz iyiyse otolog mikro greft ya da regenera activa diye adlandırılan tedaviyi düşünebilirsiniz ama paranızın boşa gitme ihtimali de var yani ne derece sonuç alırsınız emin değilim.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2022, 09:20:47 Gönderen: Korkusuz Korkak »
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2022, 19:48:11 »
 yağlı karısımı surdukten sonra iyi arındır yoksa gozenekleir tıkar dokersin ya finasterid minoxidil kullancan yada finasterid ve ekim.tepeyide iyi yer ekerse tutar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram