Gönderen Konu: 3 yıllık proscar kullanımı ve sonucu  (Okunma sayısı 1747 defa)

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
3 yıllık proscar kullanımı ve sonucu
« : 07 Ağustos 2022, 02:24:14 »
2019 dan bu yana proscar kullanmaktayım. Bu süreçte xpecia biotin kullandım. Şu an da tedavime proscar megnezyum tablet, biotin vitamin komplex, OMEGA 3, kullanmaktayım. Ek olarak kan testi verdim 1 hafta önce demir ve feritin değerlerim diplerde. Demir tedavisine başladım. 3 yıllık finasterid serüveninde 2 sene önce saç ekimi yaptırdım. Sırasıyla saç ekim öncesi sonrası ve güncel halini paylaşıcam. Paylaşmadan önce minoxile de değinmek isterim. 18 yaşlarım dokulmemin ilk başlarında kullanmıştım ve çok güzel sonuç aldım. 1 sene sonra bıraktım ve yıkıma yol açtı. Verdiğinden fazlasını götürdü. Daha sonra tekrar başladım ama bir türlü eskisi gibi verim alamadım. 25 gibi tamamen bıraktım minoxili. Gözlemlerime gelecek olursak. Ekim sonrası sonuçtan memnundum ama son 4 aydır dokulmem tekrardan şiddetlendi. Onca takviyeye ve finasteride rağmen.. kafa derim sert özellikle Ekim olan bölge. Ara ara masaj ve dermastamp ile iğneleme yapıyorum. Asıl problemim saçımın ve yüzümün yağlanması. Sabah duştan çıkıyorum akşam üstü alnım parlamaya başlıyor ve akşama saçlarım yağlı bir hal alıyor. Yağlanmanın arttığı zaman dokulmem de şiddetleniyor. Finasterid bende işe yaramıyor. Yakın zaman da hormon testi yaptırdım ve Total testesteronum 900e yakın çıktı. Yaşım 28 ve yaşıma göre fazla bu oran.. finasterid etkisimidir bu durum. Dutadteride geçsem yağlanmayı keser mi ya da onerdiginiz bir tedavi yöntemi var mı?. Birde demir oranlarimin bu kadar düşük olması saç dökülmemi arttırmış olabilir mi? Çünkü finasteride rağmen vertexin açılmasını anlamıyorum. Çünkü finasterid en fazla vertexte etkili. Süreçle ilgili merak ettiklerini cevaplamaya çalışacağım. Sizlerden de nasıl bir yol izlemeliyim.??

Andrea

• Hero Member
Ynt: 3 yıllık proscar kullanımı ve sonucu
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2022, 09:15:48 »
sivilceleriniz var mı ?

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2022, 11:47:50 »
Yüzümde yok. Ergenlik döneminde de sivilce problemim olmadı hiç. Ara ara kafa derimde ya da alnımda oluyor.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2022, 11:52:13 »
Bu kadar takviyeye rağmen nasıl demir seviyen dip oluyor dostum garip.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2022, 12:04:35 »
Hocam bende anlamadım. 1 hafta oldu tekrardan demir takviyesine başladım. Değerleri paylaşıyorum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2022, 12:05:58 »
Peki bu takviyeleri internetten mi temin ediyordun?

Siyah çay tüketme sıklığın nedir?
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2022, 12:11:41 »
Yok hocam hepsini eczaneden temin ediyorum. Çay tüketimim sıfır sevmiyorum. Kahvaltıda bile içmiyorum. Kullandığım takviyeler bunlar.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2022, 12:18:12 »
Yok hocam hepsini eczaneden temin ediyorum. Çay tüketimim sıfır sevmiyorum. Kahvaltıda bile içmiyorum. Kullandığım takviyeler bunlar.
Hmm...

Peki dostum meyve, sebze tüketiminin sıklığı nedir?

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2022, 12:28:34 »
Pek tuketmiyorum.

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Ağustos 2022, 12:30:33 »
Kuru üzüm demir olarak iyi yiyebilirsin

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 07 Ağustos 2022, 12:41:06 »
yağlanma sorununa çözüm istersen kuru biberiye ve defne yapraklarını kaynat 1 sprey şişesinde kullan bunu yağlanmaya çözüm kesin
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 07 Ağustos 2022, 13:20:38 »
Demir takviseyini pekmezle de destekliyorum bunda bı sıkıntı yok. Merak ettiğim demir bu kadar dökülme yapar mı?

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 07 Ağustos 2022, 13:21:12 »
yağlanma sorununa çözüm istersen kuru biberiye ve defne yapraklarını kaynat 1 sprey şişesinde kullan bunu yağlanmaya çözüm kesin

Sen her gün mü kullanıyorsun hocam

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 07 Ağustos 2022, 13:54:59 »
Demir takviseyini pekmezle de destekliyorum bunda bı sıkıntı yok. Merak ettiğim demir bu kadar dökülme yapar mı?
Bilemiyorum ya yapabilen örneğini de görmüştüm forumun kellik nedir temalı ana konularında da yer alıyodu

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 07 Ağustos 2022, 19:30:19 »
2 yanda bir konozol kullana bilirsin saçına 3/4 dakka bekeleterek yağı güzel temizler

Bunun dışında dökülmen hala devam ediyorsa 3 günde 1 dusasterid ekleyebilirsin
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram