Gönderen Konu: Büşra Can Hair Transplant (Batman) , 4000 Greft- Yaş 21  (Okunma sayısı 9301 defa)

Heisenberg16

• Jr. Member
  • **
Merhabalar değerli forum halkı. Ekim yaptırma hayalimi sonunda gerçekleştirebildim. Darısı tüm saç sorunu yaşayan arkadaşların başına inşallah. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki ekim yapmada bana en büyük desteği hiç tanışmamamıza rağmen siz verdiniz. Farkındasınızdır belki konularınız üye veya üye olmayan bir çok insanı bilgilendirip saç ekimi için ilham veriyor, ben de onlardan biriyim. Oluşturduğunuz bu güzel forum ve paylaşımlarınız için hepinize bir teşekkürü borç bilirim.

Ben 21 yaşımdayım ve 14 yaşımdan beri saçlarım dökülüyor. Saçlarımın dökülmesi durunca ve saç şeklim sonunda babamın saç şeklini alınca bu saça ekim şart artık dedim. Bütçeme en uygun ve bana en yakın merkezi seçip saç sorunumu çözmek için büyük bir adım atıp randevu oluşturdum.

İşlem öncesi tok karna gelmem ve mümkünse çok ağır yağlı yemekler yememem söylenmişti. Ben de buna uyarak bir kase çorba içtim ve evden çıkmadan önce de biraz meyve atıştırdım. Kliniğe gidince ilk iş kan alındı ve donör bölgem iyice kontrol edildi. Kontroller sonucu ekime uygun olduğum belirlendi ve işlemlere başladık.
Saç ekim operasyonum dün yani 06.08.2022 tarihinde yapıldı. Yaklaşık 8 saat sürdü.
Yapılan ilk işlemde saç çizgim kabataslak belirlendi ve greftler alındı. Greft alımı ve saç çizgisini Büşra Hanım yaptı ve galiba 2 saat sürdü. Greftler alındıktan sonra yemek molası verdik. Ardından saç çizgim net bir şekilde çizildi çizgimin belirlenmesi neredeyse 20 dakikayı buldu. Çizgi belirlendikten sonra kanal açma işlemi başladı. Kanal açmayı da Büşra Hanım yaptı ve 2 saat civarı sürdü. Kanal açmadan sonra bence en uzun süren ve en bunaltıcı bölüm başladı: Kökleri yerleştirme. Kök yerleştirme işlemini Osman Bey ve Ayşe Hanım yaptı. İşlemler bittikten sonra pansumanım yapıldı, bilgilendirme yapıldı ve eve döndüm. Ekip sağolsun eve kadar eşlik ettiler. Yaptıkları bu güzel iş ve samimiyetleri için tüm Can Saç Ekimi ekibine de teşekkür ederim.

Benim deneyimim bu şekilde oldu aşağıya fotoğraflar bırakıp elimden geldiğince konumu güncelleyip benzer durumdaki arkadaşlara yardımcı olmaya çalışacam.
Ekimim hakkında iyi kötü görüşlerinizi, varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Saygılar, sevgiler.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Büşra Can Hair Transplant (Batman) , 4000 Greft- Yaş 21
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2022, 12:02:51 »
Hayırlı olsun dostum.
Batman'a selamlar.
Yaşın genç epey maşallah.
Ekimden önce resim de atarsan tam olur.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Heisenberg16

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2022, 12:06:48 »
Çok teşekkür ederim :) Ekim öncesi fotoğraflarımı arıyordum şimdi buldum atıyorum.

Heisenberg16

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2022, 12:09:58 »
Bunlar da ekimden kısa süre önce çektiğim uzun saçlı hallerim.
Öne doğru tarayıp kelliği kamufle ettiğim saç/ biraz daha kısa ve yana taranmış saç

The Cebelebettin

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2022, 15:42:48 »
Hayırlı olsun on çizgi çok belli olmuyor ama genel itibariyle ekim güzel duruyor yaşınız gencmis muhtemelen dökülme devam edecektir finasterid takviyesi kullanmalısınız
  • Medikal Tedavi Proscar (1/4)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2022, 16:46:38 »
Hayırlı olsun saç ekimin sık bir ekim olmuş saçlı alanada baya sık girmişler umarım o bölgede kendi saçların sağlıklı şekilde zarar görmeden süreci atlatır açıklığın çok yok bu yüzden senin için şakakların bir tık daha geride olması senin yüz hattına daha çok yakışırsı biraz ileriye almışlar şakakları almasalarmış keşke ama kötü demiyorum yanlış anlama daha iyi olacak olanı söylüyorum.
Hayırlı olsun temiz duruyor saç ekimin umarım güzel seni mutlu eden saçlara kavuşursun.
Global Moderator

Heisenberg16

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2022, 16:47:38 »
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Dökülmem şimdilik durdu diyebilirim ama olur da dökülmeye devam ederse finasteride başlamayı düşünüyorum. Saw Palmetto hakkında düşüncelerinizi de söyler misiniz dökülmede etkili olur mu?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2022, 16:49:51 »
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Dökülmem şimdilik durdu diyebilirim ama olur da dökülmeye devam ederse finasteride başlamayı düşünüyorum. Saw Palmetto hakkında düşüncelerinizi de söyler misiniz dökülmede etkili olur mu?

Zayıf bir dürün dökülmeye karşı ama hiç yoktan iyidir bence dökülme başlarsa değilde bu duruma fırsat vermeden hemde saç ekimini desteklemek adına düşüne bilirsin şimdiden 6 ay kadar
Global Moderator

Heisenberg16

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2022, 16:53:14 »
Hintell hocam yorumunuzu merakla bekliyordum doğrusu. Şakaklar konusunda ben de aynı düşüncedeyim doğallığı biraz bozabilir gibime geldi. Onun dışında sorun görmemenize sevindim Yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

barbaross

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 07 Ağustos 2022, 16:56:08 »
Hayırlı olsun bu ekim merkezinin işleri fena değil genelde umarım sizide güzel olur sonucunuz.
Tek eleştirim bence daha düşük greft sayısı ile önde sadece saçsız alanlara ekim yapılsaydı daha iyi olurdu.

Heisenberg16

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 07 Ağustos 2022, 17:04:02 »
Yorumunuz için teşekkürler hocam  :) Dediğiniz şekilde daha iyi olup olmayacağı hakkında bir fikrim yok maalesef. Sanırım alnım geniş olduğu için böyle bir ekim planı hazırladı Büşra Hanım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 07 Ağustos 2022, 17:04:26 »
Hintell hocam yorumunuzu merakla bekliyordum doğrusu. Şakaklar konusunda ben de aynı düşüncedeyim doğallığı biraz bozabilir gibime geldi. Onun dışında sorun görmemenize sevindim Yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

Rica ederim dostum umarım istediğin gibi olur saçlar çıkınca.
Global Moderator

Heisenberg16

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2022, 16:45:29 »
3.Gün - Merkezde ilk yıkama yapıldı.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2022, 16:42:49 Gönderen: Heinsteinberg »

Heisenberg16

• Jr. Member
  • **