Gönderen Konu: Uzun Kullanımda Finansteridin Dutasteride Göre Daha Başarılı Olması  (Okunma sayısı 389 defa)

Hasan_3

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese iyi günler.Ben 6-7 aydan beridir minoxidil ve her gun byopecia destek alıyorum.Saç dökülmem tam olarak kontrol altına alınmadıgı için ve dökülme oranı gunluk 70 -80 tel oldugu için ve şakaklarda ve tepe bölgesinde önceden açıklık oldugu ıcın Dht blocker başlamak istiyorum.Kesin kararlıyım.Sizlere bişey danışmak istiyorum.

Gerek türkçe gerekse yabancı kaynaklar olmak üzere bir çok yorum okudum

1-)Bana göre dutasterid her ne kadar yapılan çalışmalarda ilk başlarda Finansteride oranla daha az saç kaybı ve daha çok saç çıkma sayısı olsada uzunda vadede bir çok yerde Dutasteridin 1 sene sonra saçları döktüğünü gördüm ve öncesi ve sonrası fotografları incelediğim zaman uzun vadede istikrarlı bir şekilde kullanım sonucu ( en az bir yıl veya 2 yıl ) Finansteridin saçları daha iyi korudunu ve Duta göre daha fazla saç çıkardıgnı gordum yada en az dut kadar oldugunu gördüm okudum.Bilgili - Tecrübeli arkadaşlar benım düüşncem için ne diyor ? Sizce her ne kadar kısa vadeli çalışmalar Dutun Finansteride göre daha başarılı oldugunu göstersede uzun kullanımda Finansteridin saçları korumada ve saç çıkışında daha etkili oldugunu düşünüyorum.Bence çoğu insan kısa süreli çalışmalara bakarak Dutun daha etkili oldgunu soyluyorlar ama benım yaptıgım araştırmalara göre uzun vadede Finansteri daha etkili.Ayrıca Dutun uzun süreli kullanımda etkisinin nasıl olacagı ıle ilgili elimizde çalışma yok.Belki Dut 1 sene 2 sene sonra saç dökecekVe dediğim gibi bir çok yorumda Dut kullananlar bazıları fayda saglasada bir çok kezde dutun belli bir süre sonra saç döktüğünü okudum.Bu yüzden ilk başta Dut ile başlayacakdım ama okudugum bir suru yorumalara göre Finansteride ile başlamayı düşünüyorum.Sizce yanılıyormuyum.

Hasan_3

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Lütfen özellikle moderatör ve bu konularda biligli kişiler benım dusuncelerımı yorumlayabılırım mi ?

Facebook Twitter Instagram