Gönderen Konu: Avodart ve Minoxil kullanımı  (Okunma sayısı 3770 defa)

PabloScofield

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Avodart ve Minoxil kullanımı
« : 25 Aralık 2022, 11:37:32 »
Merhaba arkadaşlar.
3 ay önce başladığım avodart (2 günde 1) ve düzenli minoxidil kullanımından aldığım sonucu sizlerle paylaşmak istedim.3 ayda bir güncellemeler yaparak sizleri süreç hakkında bilgilendireceğim.Tedavide şampuan olarak Ketoral kullandım.
Not:Bugünden itibaren tedaviye ek olarak haftada bir 1.5 mm dermaroller kullanacağım.

kel piero

• Full Member
Ynt: Avodart ve Minoxil kullanımı
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2022, 14:05:03 »
baya etki etmiş görünüyor. minoxun rölü fazla bunda. ancak daha minoxun döngüsü gerçekleşmemiş heralde. silip süpürmese iyi
  • Ekim Tarihi: 17.10.22
  • Ekim Merkezi ismi AKL
  • Greft Miktarı 3100

PabloScofield

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2022, 14:15:41 »
Tıp erkek tipi kelliğe kalıcı bir çözüm bulana kadar bu tedaviye devam edeceğim kel piero.Bu ilaçları kullanmadan önce 1 yıl falan araştırdım belki de.reddit, hairlosstalk vs. Tüm forumlarda araştırma yaptım.Döngüye girip silip süpürme diye bir olay yok.döngüye giriyor dökülüyor evet ama döngü bitiminde döngüden önceki durumdan daha da sağlam çıkıyor.zaten sürecin tam olarak stabile oturması da bu yüzden 2 yıl sürüyor.Döngüler 2 yılın sonunda saçı Max. seviyeye çıkarıp stabilleştiriyor.3 ayda bir güncelleme yapacağım 2 yıl boyunca.kullanmayı düşünmeye arkadaşlara yardımcı olur umarım.Herkese sağlıklı saçlar..

Martingale

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2022, 14:47:04 »
Hayırlı olsun epey toparlamış görünüyor, Avodat'da 0.5mg dutasterid varmış bu 1mg Finasteride ile aynı etkiyi mi yapıyor acaba bilginiz var mı?

PabloScofield

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Aralık 2022, 15:39:32 »
Merhaba,
Avodart finasterideden çok daha etkili bir ilaç.
0.5mg avodart (dutasteride) %95 üzeri DHT bloklarken, 1,25mg %70 civarında etki ediyor.
Yine de daha sağlıklı sonuçlar için Googledan araştırma yapmanızda fayda var.

kel piero

• Full Member
« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2022, 16:38:53 »
Tıp erkek tipi kelliğe kalıcı bir çözüm bulana kadar bu tedaviye devam edeceğim kel piero.Bu ilaçları kullanmadan önce 1 yıl falan araştırdım belki de.reddit, hairlosstalk vs. Tüm forumlarda araştırma yaptım.Döngüye girip silip süpürme diye bir olay yok.döngüye giriyor dökülüyor evet ama döngü bitiminde döngüden önceki durumdan daha da sağlam çıkıyor.zaten sürecin tam olarak stabile oturması da bu yüzden 2 yıl sürüyor.Döngüler 2 yılın sonunda saçı Max. seviyeye çıkarıp stabilleştiriyor.3 ayda bir güncelleme yapacağım 2 yıl boyunca.kullanmayı düşünmeye arkadaşlara yardımcı olur umarım.Herkese sağlıklı saçlar..
yazdıklarında haklısın dostum ama şöyle birşey de var 2 yıl minoxil kullandıktan sonra saç derine vereceğin tahribatı da düşün istersen. forumu gezip bkarsan uzun süreli minoxil kullananları saç derisi nasıl kuruyup pullanıyor. alkol sürüyorsun sonuçta kafana ve  bunun  2 yıllık maliyeti de  cabası her ay 1 kutu bitirdiği varsayarsak
  • Ekim Tarihi: 17.10.22
  • Ekim Merkezi ismi AKL
  • Greft Miktarı 3100

PabloScofield

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2022, 21:34:51 »
Tabiki maliyet yönünden dediğin gibi keşke bu kadar masraf olmasa ama erkek için saç herşeydir.zaten bu konuya girmeme gerek yok bu forumdaki herkes saçın önemini biliyodur.Dediğin kuruma saç derisine zarar verme olayına gelirsek bu yüzden tedavinin içeriğinde ketakonazol içeren bir şampuan kullanıyorum.Bu etken madde deride oluşacak bakterileri mantarları yok ediyor ve pullanmalara karşı da kullanılan medikal bir ürün.Zaten bu tedavi yöntemi benim geliştirdiğim bir tedavi değil.Tıpta erkek tipi kelliğe çözüm bulunana kadar artısıyla eksisiyle elle tutulur tek tedavi yöntemi bu şuan.

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2022, 22:52:18 »
Benim en çok merak ettiğim şey minoxidili bıraktıktan sonra saç eskisinden daha mı çok dökülüyor yani aslında şöyle anlatayım benim hikayem şöyle 4 yıldır bu forumu takip ediyorum ve dökülmeleri araştırıyorum ön taraflarım hariç dökülmem yoktu ama ben buna rağmen dutasteride başladım ve 6.ayımdayım dutasterid saçlarımda bayağı bir kalınlaşma yaptı ve hatta ön şakaklarda bile tüylenmeleri arttırdı fakat tam çıkarmadı forumda konularımı bulabilirsiniz dutasteridden de herhangi bir yan etki görmedim kesinlikle aksine faydalarını saymakla bitiremem yağlanmayı azalttı saç derimi düzeltti saçlarımı kalınlaştırdı ve gerçekten saç çıkışı gördüm bu konularımdaki fotoğraflarım dada mevcut dolayısıyla dutasteridi bırakmayı düşünmüyorum 10-15 yıl kullanan insanlar gördüm her neyse asıl sorum şu dutasteridi yine bırakmadan minoksidile başlasam saç ektirene kadar bu şekilde devam etsem sonra dutasteride yine devam edip saç ekimi sürecinde ve sonrasında minoksidili tamamen bıraksam dahi saçlarım ya da saç derim  eskisinden daha kötü bir duruma gelir mi acaba ? Bu sorunun cevabını tam olarak alabilirsem direkt minoksidile gidip başlayacağım.

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

PabloScofield

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2023, 22:53:20 »
Minoxidile başlayınca onun ayrı, avodartın yanı dutasteridein etkisi farklı yönlerde oluyor.ikisiyle saçı bir yere getirip sonrasında minoxidili bırakıp avodartla saçları korurum düşüncesi mantıklı olmaz çünkü minoxidilin hatrına gelen saçlar minoxidil yoksa gider :)

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Ocak 2023, 23:15:15 »
Anlıyorum ama bunu araştıracağım bu konunnun üzerinde durmaya çalışacağım bakalım.

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2023, 01:51:49 »
Anlıyorum ama bunu araştıracağım bu konunnun üzerinde durmaya çalışacağım bakalım.
başlayıp bırakırsan daha kötü olur
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2023, 15:55:12 »
3 ay icin cok iyi gelisim. bence de muhtemel minox etkisi, dut icin fazla hizli bir sure.

fin kullandiniz mi acaba daha once? direkt dut ile baslamak bana agresif geldi.

dezavantajiniz: nw7 patterni gorunuyor, arka tarafta incelmeler varmis ciddi oranda.
avantajiniz: diffuse thinning medikal tedavi icin oldukca avantajli kabul ediliyor.

haftada 1 dermarolling eklemeniz iyi fikir. cok kolay bir uygulama zaten gayet mantikli.

bu sekilde ilerlerseniz sonuclar daha da iyilesecektir. yalniz ben olsam dut yerine fin denerdim daha once denemediyseniz.

PabloScofield

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 25 Ocak 2023, 00:16:44 »
Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.
Evet daha önce finasteride kullandım fakat yan etki yaşadığım için kullanmayı bıraktım.

2 günde 1 Dutasteride almaya başladım o yüzden.Avodartta yan etki görmedim ve yarılanma ömrü uzun bir ilaç olduğu için bu sıklıkta kullanım yetti.DHT oranını ciddi anlamda düşürdüğü içindir ki dökülmeyi kesti.

Tedaviye dediğim gibi dermaroller ekleyerek devam etmekteyim.
6. ay dolduğunda son güncel halini paylaşacağım.

DarpMachine

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 29 Mart 2023, 15:41:40 »
Tebrikler hocam güzel sonuç almışsınız. Bi güncelleme yapsanız merak ettim . Bende xpecia ve minoxil kullanmaya başlayacağım inşallah senin gibi etki alırım

PabloScofield

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 02 Nisan 2023, 12:36:31 »
Merhabalar.
6. Ay güncellemem ektedir.
İş yoğunluğu ve seyahatlerden dolayı ilaçlara ve dermarollera %70 ancak uydum diyebilirim.
1 yıl dolduğunda geriye kalan boşlukları doldurmak için ekim yapmayı düşünüyorum.
Bu tür bir ekim için uygun olduğunu düşündüğünüz klinikleri yazarsanız sevinirim.

Facebook Twitter Instagram