Gönderen Konu: 11 aylık fin kullanımı Ense,Yan dökülmesi resmli  (Okunma sayısı 3249 defa)

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
11 aylık fin kullanımı Ense,Yan dökülmesi resmli
« : 28 Aralık 2022, 19:29:05 »
Bu forumu 1-2 senedir uzaktan düzenli takip ettim
Yaklaşık 10-11 aydır Finasterid kullanıyorum üst kısımlarda dökülmem durmadı asla ama yavaşladı neyse bunun konusunu bi ara açarım

Finasteride başladığımdan beri yanlarda dökülme var özellikle duşta anlamıyorum en çok dökülen saç nerden ama yanlardan tutunca geliyor genelde bunun sebebi nedir ve nasıl önlenir bu kısımlar eski haline döner mi???

Vee bir sorum daha fin ve dut bir kullanılacak olursa nasıl kullanılmalı örnek cuma dut 2 gün boş
Cumaya kadar fin tekrar uygunmudur ve yan etki riskini artırır mı finden yan etki görmedim galiba

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 11 aylık fin kullanımı Ense,Yan dökülmesi resmli
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2022, 21:21:01 »
Yok mu öneri ve fikri olanlar?

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2023, 23:19:44 »
Arkadaşlar yorum belirtmeyecekseniz konuyu kaldıracağım

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2023, 20:36:08 »
Vitaminlerine ve hormanlarına yani tiroidine felan baktırdın mı

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2023, 23:23:08 »
Saçlarınız uzun mu arkadan bağlıyor musunuz ? Bir de tam net anlaşılamıyor başka açılardan fotoğrafları atın derim saç yapısıyla da alakalı olabilir.

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2023, 00:01:14 »
Vitaminlerine ve hormanlarına yani tiroidine felan baktırdın mı

Daha önce unutkanlık ile gitmistim b12 cok düsük dedi dodex verdi düzenli kullanamadım bi kac gün önce unutkanlık canımı sıkınca tekrar gittim b12 düşük D vitamini düşük demir yüksek tiroid de normal dedi yanlış hatırlamıyorsam

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2023, 00:11:42 »
Saçlarınız uzun mu arkadan bağlıyor musunuz ? Bir de tam net anlaşılamıyor başka açılardan fotoğrafları atın derim saç yapısıyla da alakalı olabilir.

Evet hocam uzun ve bağlı. 2. Fotoda biraz belli oluyor aslında uzun olduğundan aman aman belli olmuyor ama bir toplatsam aslında nasıl bir görüntü çıkar merak ediyorum ve dut kullanımı hakkındaki yorumum için fikrin nedir?

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2023, 01:42:30 »
b vitamini ,d vitamini ve demir ciddi eksik beslenmende bir problem var heralde hocam senin yerinde olsam en azından ciddi destek alırdım bu konuda yoksa saçlarının dökülmesi normal bu vitamin değerleriyle.

Dehaiy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2023, 10:42:35 »
İyi günler, saçın yanlardan dökülmesi normal değil , doktora gidip baktırmanı öneririm. Büyük ihtimal sorun giderilince yanlardaki saçların eski halini kısa sürede alır. Kalıcı dökülme olacağını sanmıyorum

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2023, 11:03:33 »
d vitamini ve b12 değelerinizi yükseltin belki düzelir yan taraflar   d vitamini eksikliğinden olabilir yan taraflar  d vitamini  sürekli kuıllanın zor yükselen bir vitamin  b12 içinde iğne yaptırmak zor oluyorsa dilaltı haplar onlarda etkili ben öyle çözmüştüm

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2023, 11:45:07 »
b vitamini ,d vitamini ve demir ciddi eksik beslenmende bir problem var heralde hocam senin yerinde olsam en azından ciddi destek alırdım bu konuda yoksa saçlarının dökülmesi normal bu vitamin değerleriyle.

Evet beslenme çok düzenli değil fakat Demir için siz düşük ama doktor yüksek dedi anlayamadım
Şuan b12 iğne ve D vitamini kapsül kullanıyorum bir kaç gündür devam edeceğim düzelme görürsem sizlerle paylaşacağım

ber134

• Full Member
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2023, 12:10:52 »
et ye
  • Yaşınız 25

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2023, 12:18:35 »
demir eksikliği yok  doktor dogru söylemiş ferittin biraz yuksek bile  sizin d ve b12 vitamin eksilğiniz var onlara odaklanın

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 06 Ocak 2023, 16:21:57 »
Saçlarını uzatıp bağlatan herkeste ense aslında saçlar geriye doğru çekildiğinden bu şekilde görüntüler oluyor fakat burda biraz daha açık gibi çıkmış ondan sordum

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #14 : 06 Ocak 2023, 18:32:04 »
bendede vardı bu tip bir dökülme ama finden önce oldu yaklaşık 2 yıldır fin kullanıyorum bir değişme olmadı d vitamini takviyesine başladım 2.5 ay kullandım ense kısmı daha kalın daha aşağıda görünmeye başladı istersen d vitamini takviyesi al diğer taraflarda dökülme durumun nasıl önlerde filan ters tepme yapabilir ensede fin. retrograd alopesi olayıda var tabi genetiğe eşlik eden.
2. soru içinde eğer fin kullanıyorsan dut kullanmana gerek olduğunu düşünmüyorum.
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

Facebook Twitter Instagram