Gönderen Konu: 7 AYLIK DUTASTERİD SONUÇLARI SAÇLARIN COŞMASI  (Okunma sayısı 5012 defa)

Andrea

• Hero Member
7 AYLIK DUTASTERİD SONUÇLARI SAÇLARIN COŞMASI
« : 28 Aralık 2022, 21:19:03 »
Daha dün gibi hatırlıyorum 3 Haziran 2022 de ilk dutasterid ilacımı atmıştım o tarihten bu güne zaman su gibi geçiyor adamım bence en önemlisi anı yaşamak ve zamanın hakkını vermek amaçlar belirleyip sadık kalarak kendine ve hayatına değer katmak.

Daha önce de söz verdiğim gibi paylaşımlarımı istikrarlı bir şekilde paylaşacağım çünkü ben de ilk zamanlarda tutunacak çok dal aradım herkese umut olması dileğiyle. UMUT HAYATTIR.

Her defasında diyorum bu foruma çok şey borçluyum. Birbirinden değerli insanlar tanıdım Allah herkesin işini gücünü rast getirsin bizimde.

Daha önceki zamanlara ait fotoğrafları geçmiş konularımdan bulabilirsiniz farkında olmasamda geçen aylara göre hatta 1 ay öncesine göre saçlar coştu herhangi bir yan etki hala görmedim fayda hep görüyorum ve bence daha da görmeye devam da edeceğim ilacı bırakmayı düşünmüyorum dutasteridimi her gün alıyorum. Bu kadarını ben bile beklemiyordum gerçekten hatta 6.aydan 7.aya geçişte bile çok büyük bir gelişim gözlemledim forumdaki konumdan geçen ayın resimlerine bakarak sizlerde aradaki farkı görebilirsiniz. Fotoğrafları genellikle net bir şekilde ve ışıklı bir ortamda çekmeye çalıştım. Buyrun fotoğraflar sizlerle.

DİPNOT :SADECE DUTASTERİD KULLANIYORUM, OCAK 2023 TEN İTİBAREN GÜNDE 2 DEFA TEKRAR AGA E TABLETE BAŞLAYACAĞIM. SAÇ İÇİN BAŞKA HERHANGİ BİR İLAÇ VEYA SPREY KULLANMIYORUM. şAMPUAN OLARAK KONAZOL KULLANIYORUM VE MEMNUNUM KULLANIM SIKLIĞIM 2 GÜNDE 1 DUŞ ALINCA KULLANIYORUM.

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
Ynt: 7 AYLIK DUTASTERİD SONUÇLARI SAÇLARIN COŞMASI
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2022, 21:46:11 »
Sonuçlar güzel ben de 5. aya girdim faydası elbette var ama ertesi güne yağlanma sorununu çözemedim  ;D aknetrent önermiştin o saç döküyor diye deneyemedim.Vichy antidandruff kullanıyorum 2 3 günde bir diğer günler klasik şampuan
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2022, 21:48:10 »
Sonuçlar güzel ben de 5. aya girdim faydası elbette var ama ertesi güne yağlanma sorununu çözemedim  ;D aknetrent önermiştin o saç döküyor diye deneyemedim.Vichy antidandruff kullanıyorum 2 3 günde bir diğer günler klasik şampuan
Reis bende şu ertesi gün yağlanma sorununu çözemedim 8 aydır finasterid kullanıyorum fakat maksimum 24 saat durabiliyorim saçları yıkamadan
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2022, 22:34:20 »
Reis bende şu ertesi gün yağlanma sorununu çözemedim 8 aydır finasterid kullanıyorum fakat maksimum 24 saat durabiliyorim saçları yıkamadan
aynen öyle kardeşim çözümü yok sanırım ayrıca yağlı olduğu zaman daha çok dökülüyor farkettin mi?
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2022, 23:00:52 »
aynen öyle kardeşim çözümü yok sanırım ayrıca yağlı olduğu zaman daha çok dökülüyor farkettin mi?
Evet fark ettim onun için mecbur her gün saçımi yıkıyorum
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2022, 23:08:58 »
Arkadaşlar günde max 20 mg aknetrent kullanacaksınız 10 mg olanı da var her bir kutu 30 tablet günde 1 adet atınız 6 ay düzenli kullanınız zaten 2. Haftadan itibaren yağlanma bıçak gibi kesilir 6. Ay içerisinde saçlarda azıcık kuruluk gözlemleme durumunuz var ilaç bittikten sonra saçınızın nem dengesi düzene girer kuruluk gider yağlanma da eskisi gibi olmaz.

Aknetrent düşük doz kullanımlarda kesinlikle saç dökülmesi yapmaz hele ki takviye olarak b7 yani biotin alırsanız asla ama asla yapmaz kaldı ki ben 40 mg kullanıyorum sivilce ve yağlanma tedavisi için ben 7. ayimdayim benim tedavim sizlerden biraz farklı

Akne trentten korkmayınız burdaki asıl nokta size bunu reçete edebilecek bir cildiye bulmanız

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2022, 23:34:02 »
Bravo güzel geri dönüş almişsin bende sacimdaki SD ve sırt sivilceleri için 4 ay 20.mg aknetrent kullanabildim çünkü akntrent saç derimde kabuklanmalar  yaptı koparinca kanamaya başladı 4 ay kullandım ama  öyle bile etki etti yağlanmaya şuan 2 gün de bir yıkıyorum saçlarımı ilacı kullanmadan önce hergun yıkamak gerekiyordu şimdi 2 günde 1 ama ilacın bıraktığı bazı olumsuzluklar yok değil ciltte kuruluk oluyor bazen ozellikle kış aylarında  ama ilacı kullandığım dönemdeki gibi değil tabi tabi herkeste olucak diye bir şey değil bu  hatta şimdi bile haftada 1 yada 2 gün 10 mg aknetrent kullanıp yağlanmayı dahada azaltmayı düşünüyorum saçım için belki o şekilde kabuklanma yapmaz  kepek oluyor çünkü saçımda halen  2.günde şu kepeklenmeden kurtulamadim bir türlü acaba Fin kullansam kesermi bu kepeklenmeyi onu düşünüyorum hem dökülme hemde kepek için ise yararsa bir taşla iki kuş vurmuş olurum  :)

hERAng

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2022, 00:49:29 »
Guzel sonuc almışsın tebrikler darısı basıma. Sen nedem fin yerine dut yercih ettin acaba ozel bir sebebi var mi bende fine baslamayi düşünüyorum da kararsızım

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2022, 02:07:21 »
Teşekkür ederim. Şimdi şöyle söyleyeyim bunun iki sebebi var;

1- Finasteridde dalgalanma sorunu olduğunu düşünüyorum yarılanma ömründen dolayı bu nedenle yan etki ihtimali bana göre dutasteride göre daha fazla.

2- Dutasterid de yan etkilerin daha az ya da en kötü ihtimalle Finasteridle birbirine çok yakın olup bununla beraber dutasteridin açık ara Finasteride gore daha faydalı bir ilaç olması.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Levent Yılmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 29 Aralık 2022, 02:16:15 »
Kardeşim sakalın ne durumda peki antiandrojen kullanınca etkisi nasıl oldu

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 29 Aralık 2022, 19:27:56 »
Hocam bu meseleyi şu şekilde izah edeyim şimdi DHT hormonu vücutta ergenlikten itibaren ergenlik sonuna kadar dönemde ses kalınlığı, kemik gelişimi, cinsel kimlik oluşumu,sakal-bıyık çıkması, gibi faktörlerde etkin bir şekilde rol oynar hatta bu nedenlerden dolayı 18 yaş altına hangi tedavide olursa olsun androjen kullanımı önerilmez tabi burda 18 sadece sembolik bir sayıdır mesela adam var 22 de ergenlige giriyor hocam vs. vs ben şahsen 23 yaşıma girince başladım her neyse devam edelim işte bu özelliklerinden dolayı genel bir yargı daha var bu androjenlerle ilgili yok efendim sakalı azaltıyormuş gibisinden ben kendi adıma söyleyeyim böyle bir etkiyle 7 aylık süreçte karşılaşmadım yabancı forumlarda karşılaştığını iddia eden 1-2 kişiye denk gelsem de ortada bir resim yoktu psikolojik olduğunu düşünüyorum her neyse bugün gün ışığında sakalımı da çektim resmini buraya bırakıyorum sizin için ben zaten normalde de sakalsız halimi sevdiğim için sakalımı jiletle kesiyorum ama bu 2 haftadır uzatmıştım.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Levent Yılmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 29 Aralık 2022, 23:26:48 »
Sakal 7 ay öncesindede böyle seyrek yapıda mıydı peki kendim finasterid kullandığımda bile perişan oldu sakallarım

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 29 Aralık 2022, 23:39:36 »
Sakalım kendimi bildim bileli bu şekildeydi. Yaşınız kaç ?

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Levent Yılmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 30 Aralık 2022, 01:31:56 »
23 yaşındayım bende ama kullandığımda 20 yaşımdaydım

DmitriAhmedov

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 30 Aralık 2022, 05:19:13 »
Maşallah canlanmis şakaklar bile dolmaya başlamış