Gönderen Konu: 9 AYLIK DUTASTERİD SONUÇLARI  (Okunma sayısı 9466 defa)

Andrea

• Hero Member
9 AYLIK DUTASTERİD SONUÇLARI
« : 05 Mart 2023, 19:06:23 »
Herkese Merhabalar uzun bir zamandan sonra sonuçları güncellemek istedim 9. ayın içinde olmuş bulunmaktayım hala herhangi bir yan etki yok ve önlerde gerçek anlamda bir saç çıkışı gözlemlemekteyim bu resimlerlede ortada alın çizgimin aşağıya doğru ilerlemeye başladığını gözlemlemekteyim. Testleri yaptırdım çok şükür hiçbir sıkıntı yok sonuçlardada her şey normal görünüyor

umutsuzvaka

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 9 AYLIK DUTASTERİD SONUÇLARI
« Yanıtla #1 : 05 Mart 2023, 23:47:16 »
Öncelikle çok iyi gelişme var. İnşallah istediğiniz seviyeye gelirsniz. Roaccutane saç cilt yağlanmasına iyi geldi mi acaba? Birde Avodart ı nasıl kullanıyorsunuz ve yazdırmadan mı alıyorsunuz acaba?

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2023, 07:30:53 »
Teşekkür ederimi, roaccutane kesinlikle saç yağlanmasını ve cilt yağlanmasını bitiriyor o konuda şüpheniz olmasın bu hormonal bir tedavi bunun dışında avodartı eczaneden gidip direkt olarak alabilirsiniz hatta size daha ilginç bir bilgi vereyim sanılanın aksine roaccutane ilacını da yazdırmadan alabilirsiniz benim size bu konuda tavsiyem bunu doktor kontrolünde kullanmanız olacaktır eğer akne ve sivilce probleminiz yoksa yağlanma sorununuz için düşük dozda 20 mg günlük olacak şekilde 6-8 ay kullanmanızı öneririm 2 ayda bir kan değerlerinize baktırırsanız hiçbir problem çıkmayacaktır düşük doz kullanımında.

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2023, 12:33:22 »
Hocam selamlar, saçlar çok güzel gözüküyor maşallah. Benim bir sorum olacak. Sizin de ilk kullanımlarda özellikle ilk 3 ay sürecinde dökülmeleriniz arttı mı? Fin veya dut olsun ilk aylar dökülme yaşanıyor mu?

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2023, 22:35:04 »
Açıkçası ne yalan söyleyeyim ben dutasteridin er ya da geç faydasının olacaüını psikolojik anlamda kendimi hazırlayıp sonuca odaklanmak yerine sabırla süreci devam ettirme yoluna gittiğim için böyle bir şey gözlemlemedim ama gözlemlemiş olsaydım da minimum 1 yılın bitmesini beklerdim 1 yıl sonraki aldığım sonuca göre bir değerlendirme yapıp devam edip etmyeceğime karar verirdim.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2023, 13:27:10 »
saçlar gayet iyi kıvama gelmiş hocam böyle devam.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2023, 22:49:55 »
Tek bir konu üzerinden güncelleme yaparsan daha iyi gözlem yapabiliriz ama saçların iyi gözüküyor tebrik ediyorum dostum.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 10 Mart 2023, 01:30:35 »
Sağol abi teşekkür ediyorum doğru diyorsun normalde öyle yapmıştım ama önceki konular amacının çok dışına çıkmıştı ne bileyim birbirine sallayan insanlar olmuştu ben de böyle yapayım dedim.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2023, 15:21:34 »
Sağol abi teşekkür ediyorum doğru diyorsun normalde öyle yapmıştım ama önceki konular amacının çok dışına çıkmıştı ne bileyim birbirine sallayan insanlar olmuştu ben de böyle yapayım dedim.
Eski halini de atsan iyi olur
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

ber134

• Full Member
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2023, 20:12:44 »
kardeşim biraz özel bir soru olacak ama cinsel ilişki yaşadığında dutasteride kullanmadan önceki döneme göre bir değişiklik fark ettin mi? yoksa dutasteride kullandığın dönem henüz cinsel ilişkide bulunmadın mı?

not: çünkü ben finasteride veya dutasteride kullanımında mastürbasyon veya günlük libido düşüşünde bir değişiklik olamayacağını düşünüyorum. en gerçek yanetki anlayışı kullanmadan önceki yatak performansınızı ve  kullandığınız dönemdeki yatak performansınızı karşılaştırarak görebilirsiniz. bu benim düşüncem o yüzden bu soruyu sana yönelttim özel bir soru oldu kusura bakma şimdiden.
  • Yaşınız 25

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 12 Mart 2023, 08:19:23 »
Yok estağfurullah bu tüm insanlığın ortak noktası olan bir soru o yüzden açıkça sorulabilir Dutasterid kullandığım dönemde herhangi bir cinsel sorunla karşılaşmadım zaten eski konularıma bakarsanız forumda bulabilirsiniz ilaca başladığımda yaşayacağım her yan etkiyi ve faydalarını paylaşacağıma dair söz vermiştim dediğim gibi herhangi bir yan etkiyle karşılaşmadım cinsel anlamda da bir yan etki görmedim sadece şöyle bir şey var ejekülasyon sonrası gelen sıvıda sperm azalımına bağlı daha sıvımsı bir hal vardı bu yan etkiyi de ilaca başladıktan sonra ki 2. haftada görmeye başladım ve 6. aydan itibaren yok olduğunu gördüm artık şunu söyleyebilirim ki ilaca başlamadan önce ki halim neyse oyum hiçbir eksiklik ya da fark yok bu sorunun temelini çok detaylı bir makalede anlatırım ama size özet geçecek olursam ilaca başladıktan sonra sizin DHT ve testosteron hormonlarınızın değerleri oynayacak ve bu oranlar bozulacak haliyle burda da aşağı da ejekülasyon sonrası gelen sıvının az salgılanması halinde LH hormonu devreye girecek o daha fazla salgılanacak ki beyinden salgılanan bu hormon sayesinde vücut eksik olan ejekülasyon sıvısının eskisi gibi olmasını sağlayacak işte bu spermde sıvılaşma dediğimiz olaya adapte olma sürecini sabırla atlatırsanız siz de göreceksiniz dutasterid ilacını aynı saaatte attıktan sonra ve dengesiz almadığınız sürece bir problem olmayacaktır yani cinsel yan etki görseniz bile benim tavsiyem 1 yıl beklemeniz vücut buna adaptasyonunu geliştirecektir olurda cinsel yan etki gördünüz diyelim bu yan etkilerin kalıcı olması çok çok düşük bir ihtimal ilacı bırakırsanız zaman içerisinde yine hormon dengeleriniz eskiye döneceği için yan etkiler ortadan kaybolacaktır. Düşükte olsa yan etki her ilaçta vardır bugün bir ağrı kesici antibiyotık içeriklerini araştırın düşükte olsa böbrek karaciğere kalıcı hasar verebileceği gibi ihtimaller yazmaktadır ben açıkçası bu ilaçları insanların biraz abarttığını kulaktan kulağa bu şekilde duyularak geldiğini ve araştırılmadan öğrenildiğini düşünüyorum yan etki gören birisi sabırlı olduğu takdir de hormon dengesi 1 yıla kadar oturacaktır eğer buna rağmen yan etki görürse ilacı bırakırsa zaten zaman içerisinde görülen bu cinsel yan etkiler ortadan kalkacaktır. Tabi ki de bunların hepsi ve diğer karşıt görüşlerde tartışılmaz kimse kullansın ya da kullanmasın demiyorum ben burda kendi araştırmış olduğum bilgileri ve kendimde gözlemlemiş olduğum tecrübeleri paylaşıyorum bunun dışında bu hormon dengesiniz bozulmasının kalp krizi ya da beyinde oluşan bir hasar gibi etkileri falan vs. zaten hiç yok yani hayati bir tehlikesi de yok birkaç kişi onu da sormuş onu da burdan söylemiş olayım dediğim gibi her fikre saygımız var.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 12 Mart 2023, 08:30:02 »
Merhaba hocam eski resimleri atmamı istemiştiniz ben normalde 1 yıl tam dolduktan sonra yapacaktım :) ama sizin için buraya 4 tane eskilerden resim koyayım şimdilik bunları bulabildim daha detaylı olanları diğer bilgisayarımda onlardan da seçip zaman içerisinde diğer konularda koyarım.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 12 Mart 2023, 12:55:57 »
Merhaba hocam eski resimleri atmamı istemiştiniz ben normalde 1 yıl tam dolduktan sonra yapacaktım :) ama sizin için buraya 4 tane eskilerden resim koyayım şimdilik bunları bulabildim daha detaylı olanları diğer bilgisayarımda onlardan da seçip zaman içerisinde diğer konularda koyarım.
maşallah Allah nazarlardan saklasın başarılarının devamını dilerim hocam güzel sonuç
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

umutsuzvaka

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Mart 2023, 20:47:56 »
Avodart ı eczaneden reçetesiz mi alıyorsunuz hocam? Maliyeti ne kadar sorması ayıp..

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 13 Mart 2023, 00:31:49 »
Avodart şu an 104 tl eczaneden reçetesiz olarak alıyorum.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Facebook Twitter Instagram