Gönderen Konu: Ahmet Tosun- The Hair Clinic - 3500 greft  (Okunma sayısı 2513 defa)

Cengizhan90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ahmet Tosun- The Hair Clinic - 3500 greft
« : 01 Ocak 2023, 14:09:05 »
Herkese yeni yılın esenlikler getirmesi temennisi ile...:)

18.12.2022 operasyon tarihi.
3500 greft. Safir Fue
Cengizhan Kılıç, yas 32.

Aslında öyle tam kel bir insan değilim, yanlardan Çakır üsülü bi kelliğimiz mevcut. Hatta bi çokları ektirme demiştir, ama kelin halinden kel anlar. Takıntı kötü birşey, takıntılardan kurtulmak lazım. Kafamı kurcalayan bazı konularda oldu tabi; dökülmenin  tamamlanmasını beklemek gibi, Saç ekim sonuçlarındaki bazı kötü sonuçları görmek. Dar alan çalışmalarının  biraz daha riskli olması- olan sacla aynı kıvamın yakalanma sıkıntısı. Ama benim için hepsinden kötüsü içte ukte kalması, çözümü olan şeyler ertelenmemeli...

Forumda yaptığım incelemeler ve ilgi alakaların ötürü The Hair Clinic'de karar kıldım.

Takıntılı bir insan olarak ilk başta mekanı görmek istedik gayet temiz ve düzgündü, çalışanlar güler yüzlü hoş sohbet idiler, tüm sorularımızı cevaplıyıp o tedirginliğimizi yenmemizide sağladılar. Yine operasyon öncesi Ahmet beyden sacın  ön hattını çizmesini istedik, ön bilgi amaçlı sağolsun sil boz yapa yapa sonunda ortak bi karara varabildik. Bende hep bi V yaka goruntusu vardı da, ve insanın gözü bi dakkadan sonra kelliğede alışıyor ne yazık ki. Ön hatlada barısınca, iki hafta sonrasına sözleştik.

Operasyon günü tabiki bir heyecan ve iğneyi sevmiyen, antipatisi olan bir insanım, görünce moralim bozuluyor; İlk adımı atmak zorlasada ekim merkezine geldik. Ön çizgiyi  Ahmet bey çizdi yine, alnımın orta önündeki cıkıntıyıda istemesede eklettik:) Sonrasında kafanın kazınması ve operasyon. İğnelerle çok cebelleşmedik, açıkcası iğne girişini hiç hissetmedim bile, sadece anestezinin hafif bi yakması. Bağırtmadı ama ıhh'ladıgım olmuştur,  oda panikten neyle karşılaşcagını bilmemeden galiba ve sadece ilk 5 dakika. Evet biraz değil bayagı bir abartmışız, iğnelerle tanışmanın kayda değer bir sıkıntısı yoktu. Ki ilk beş dakikadan sonra 5 saatlik operasyon boyunca hiç bir ağrı ve sızı olmadı. Ama inkar edilemez zahmeti tek sıkıntısı 5 saatlik o uzun operasyonu sedyede beklemek. Kök alımını yapan Sadettin bey ve Buse hanıma, kanal açımını yapan Ahmet beye, alınan sacları eken Gizem hanım ve Ercan beye ayrıca teşekkürler.
Ve tabiki hergün  sorularımla uğrastırdığım Malika hanıma ayrıca teşekkürler...
Saç ektirdikten sonra insan iyiki ektirmişim diyor. Tabi önemli olan  6 ay sonrasında meyvesinide alabilmek. Ahmet bey yaptığı işin arkasında olan bir insan, garanti sertifikasıda verdi sağolsun:) Bizden yada kendilerinden yada dış kaynaklı sebeplerle olabilcek sıkıntılara karsı, yıldırım düşmesi gibi. 18 aylık süreçte problem çıkarsa diye.
Ekimden beri(iki haftalık süreç) mossinin losyonunu, sampuanını ve xpecia'yı ve 15 adette sigara mı kullanıyorum. xpecia bitince mossinin 2500 mg bıotin barındıran karma vitaminine geçiceim. İki hafta sonra sporuma koşu ve bodybuldinge baslıycagım. Finasterid hakkında şüphelerim var, var olan sacların korunması ile ilgili bi kaygım yok, ama ekilen saclarımın yeşermesine, sayısının çugalmasına fayda saglıyacaksa kullanmayı düşünüyorum. Cevabını bulamadım....
Herkesin hayalindeki saça kavuşması dileği ile...

Cengizhan90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ahmet Tosun- The Hair Clinic - 3500 greft
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2023, 14:10:12 »
....

Cengizhan90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2023, 14:11:08 »
...

Cengizhan90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2023, 14:12:19 »
...

Cengizhan90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Ocak 2023, 14:14:54 »
10. gün kabuk dökümü sonrası ekim alanı ve donör bölge...

Cengizhan90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2023, 14:16:44 »
14. gün:))

Muratyaşar

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2023, 09:04:27 »
Donör bölgesi çok güzel toparlamış maşallah on çizginde gayet güzel olmuş yüzüne yakışmış hayırlı olsun

Cengizhan90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2023, 11:06:09 »
Donör bölgesi çok güzel toparlamış maşallah on çizginde gayet güzel olmuş yüzüne yakışmış hayırlı olsun

Sağolun, görüşleriniz ve tavsiyeleriniz benim için önemli, sürecin yabancisiyiz:) sıkıntısız atlatırız inşallah.

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2023, 08:47:00 »
öncelikle hayırlı olsun
kendimizi düşünddüğümüzde senin açıklık yok gibi
bence doğru bir karar vermişsin ön çizgiden rahatsız oluyorsan ektirmek gerekiyor
ön çizgi planlama donör alanın gayet iyi durumda
bundan sonrası sabır ve bakım şimdidedn kolay gelsin
  • Ekim Tarihi: 29.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi ahmet tosun (thehairclinic)
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi the mossi london

Cengizhan90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 05 Ocak 2023, 05:10:22 »
öncelikle hayırlı olsun
kendimizi düşünddüğümüzde senin açıklık yok gibi
bence doğru bir karar vermişsin ön çizgiden rahatsız oluyorsan ektirmek gerekiyor
ön çizgi planlama donör alanın gayet iyi durumda
bundan sonrası sabır ve bakım şimdidedn kolay gelsin

Sağolun, evet ön çizgiden memnunuz; ekilenler aynı şekilde çıktımı tamamdır. Kayıpsız atlatırız umarım süreci.

Cengizhan90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 19 Ocak 2023, 10:55:45 »
32.gündeyiz. Şok dökülme 22. gün başladı, hala devam ediyor. Takviye olarak amelliyat gününden beri xpecia(günde iki adet-günlük alınması gereken miktar), mossi hair vitamin(günde 1 adet- günlük alınması gerekenin yarısı-xpecia ile benzer özellikte diye- total biotin 3.750 mg oluyor ikisi ile), coraspin( arjinin ile benzer özellikleri var,  kan dolasımına faydası), new life balık yağı(genelde tükettiğim birşey-yine dolaşımdı, cilt idi iyidir=); mossinin şampuanı devam hergün, bitince prozinc'e geçiş yapıcagım ve mossinin ozonized hair oil complex yagını uyguluyorum 2 günde 1 ,5-10 dklık masaj ile, 3-5  saat kafada bekletiyorum. Sigara kullanan biriyim, spora 25. günden itibaren başladım -koşu 1 saat ve üstüne 1 saatlik agırlık çalışması(2 günde 1 oda). Ritünüm bu:) 

Cengizhan90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2023, 14:12:51 »
Tam 2 ay 3 gün oldu. Şok dökülme tamamlandı, tek tük geliyor hala. Dökülmeyenler dengesiz bir şekilde uzuyor, kimi hızlı kimi yavaş. Hiç dökülmeden ekildiği şekilde kalan saçlar, şu son 1 haftada onlarda hareketlendi, uzamaya başladı. Takviyelere aynı şekil devam ediyorum, şimdilik durum bu...
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2023, 12:12:54 Gönderen: Cengizhan90 »

Muratyaşar

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 23 Şubat 2023, 11:49:43 »
Sürecin gayet güzel gidiyor hayırlı olsun tekrardan

kellim

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 28 Şubat 2023, 04:17:42 »
Güzel ekim
  • Ekim Merkezi ismi medeks
medeks

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 28 Şubat 2023, 06:12:32 »
şok dökülme sonlanmış saç ekimin şu ana kadar sağlıklı şekilde ilerlemiş bir sorun sıkıntı yok umarım saç çıkışları da güzel başlar
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram