Gönderen Konu: Ekim tavsiyesi alabiliyor muyuz?  (Okunma sayısı 304 defa)

emir81

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim tavsiyesi alabiliyor muyuz?
« : 23 Ocak 2023, 19:00:01 »
Selamlar,

Foruma biraz önce üye oldum ve öncelikle belirtmek isterimki çok faydalı bir platform oluşturmuşsunuz, emeğinize sağlık. Saç ekimini araştıran ve google'a soran herkes bu foruma uğruyodur diye tahmin ediyorum, ülkede faydalı bir şeyler yapıldığını görmek cok güzel.

35 yaşındayım ve dökülme büyük oranda durduğu için en kısa zamanda artık saç ektirmeyi planlıyorum(şubat-mart mümkünse) Bazı kliniklerle görüştüm fakat kafama takılan bir noktayı sizlede paylaşmak isterim. Tepe ve ön kısma ekim yaptırmak istiyorum ama önceliğim kafamın ortasının dolması.

4000-4500 greftlik bir ekimden bahsettiler fakat bazıları 1 ekim derken bazısı da 2 ekim olarak olarak planlama önerdi. Forumdaki tecrübeleri arkadaşlar yorumlarını merak ediyorum, klinkler seans sayısı konusunda bizden mi yönlendirme bekliyorlar? fikirlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim, mümkünse tek seansda bitirmek istiyorum.

Bu arada görüştüğüm klinikler :

Asuman Hair
Arena Med
Serkan Akgün - en erken mayıs ayına tarhih verdiler.
Ilhan Serdaroğlu

Roninn3

• Hero Member
Ynt: Ekim tavsiyesi alabiliyor muyuz?
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2023, 00:29:26 »
asuman hair yada serkan aygın bu iki merkezden biri sizin için iyi olabilir diğerlerini eleyin bana kalırsa ama tabiki araştırarak kendiniz karar vermeniz sizin için en doğrusu olur.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2023, 05:14:02 »
Şimdi bu durumda sadece tepe hedeflerseniz doğru bir planlama olmaz

İki ekim planlayıp ilk ekimi önden çizdiğin alana kadar ekim yaptırmalısınız
Bu tepe de tek ekimle kapanmaz kendi saçlarınızı da güçlendirmek için belirli ilaçlar kullanmak gerek tabi bu kullanım tercihleri size bağlı

Ben zisin yerinizde olsam önden bu alana kadar saç ektirip daha sonra kalan tepe kısmına sakal saç destekli bir saç ekimi düşünürüm işi bitiririm

2 sene içinde
Global Moderator

emir81

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2023, 15:47:10 »
Yorumlarınız için sağolun hocam, ben şahsen bu süreçleri cok bilmemekle birlikte tek seans'da bitebileceğini umuyordum ama kafamın durumu pek buna müsait değil anlaşılan.

Biraz daha düşüneyim çünkü iki ekim yaptıracak zamanım ve sabrım olur mu bilmiyorum.

Cok sağolun.

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2023, 17:18:11 »
Yorumlarınız için sağolun hocam, ben şahsen bu süreçleri cok bilmemekle birlikte tek seans'da bitebileceğini umuyordum ama kafamın durumu pek buna müsait değil anlaşılan.

Biraz daha düşüneyim çünkü iki ekim yaptıracak zamanım ve sabrım olur mu bilmiyorum.

Cok sağolun.

Tek ekim sizi ziyan eder iki ekim ile daha sağlıklı sonuç alırsınız.

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2023, 22:07:54 »
Asuman hair bence tek senasta hem önü hemde vertexi çok güzel kapatır.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2023, 23:43:14 »
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Planlama da zaten bu işin en deneyimlerinlerinden Hintell admin önerisini yapmış. Açıklık ve donör saç ekimi için müsait. Ama bir sorun var saçlarınız için ön hatta ki saçlarınız iyi görünse de orta hatta ki saçlarınız cansız ve incelmiş gözüküyor. Hemen olmasa da o bölge de kayıplarınız olacak gibi duruyor. Bu nedenle ekim konusunu değerlendirirken bence tedavi durumunu da iyice araştırın derim. Orta hat sıklaştırılacaksa da tepe kısmı zaten zor bir alan bence de 2. bir ekime bırakılmalı. Bu işinizi garantiye almak olur ama böyle açıklıkları tek sefer de kapandığını da gördük. Yani burada karar sizin. Maddi olarak imkanım ve zamanım/sabrım var diyorsanız 2 ekim daha mantıklı sizin için. Çıkmama durumunu vs. olursa greftleriniz ziyan olmamış olur. Ama tek bir ekim düşünecekseniz doğru bir merkezde saçlarınızı teslim etmeniz gerekir. Sıklaştırma ekimleri de kendi saçlarınıza zarar vermemek için ince işçilik ister. Bu arada olurda saç ektirmeye karar verirseniz ve herhangi bir merkez size ekim ile birlikte minoksidil kullanımını önerirlerse, bahsettiğim orta ve tepe hatta ki incelen kendi saçlarınıza ilk zamanlar sizi çok mutlu eder görüntü ama bıraktığınızda o incelen bölge daha da zayıflayabilir. O yüzden bence ekim yaptırmadan önce takviyeleri iyice araştırıp öğrenmeniz sizin açınızdan iyi olur.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

kelmiyimneyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2023, 23:58:40 »
yaş göz önüne bulundurulursa ve ön alın bölgesinin uzun yıllar saçsız olduğu düşünülürse ordan ciddi verim almak zor ekim merkezi üst seviye bir yer olması şart yoksa hem seyrek görünüm olur hemde ön çizgide doğal olmayan görüntü ortaya çıkması yüksek ihtimal.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2023, 18:51:58 »

Cok sağolun.

Ekim kararı sizin ama size verdiğiniz bilgi tecrübesini başka yerde bulamazsınız bunu saç ekmimcileride söylemez bir çoğu zaten bir çoğu ne yaptıklarının da farkında değil

Berber gibi düşünün onları sadece saç keser saç hakkında bilgisi yoktur

Saçın neden döküldüğünü bile bilmezler
Global Moderator

emir81

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 27 Ocak 2023, 20:11:30 »
Selamlar,

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Bu hafta bazı klinklerle yüzyüze de görüştüm, tek seans'da ortalama 4500 greftlik bir operasyonla en inandırıcı bilgiyi Asuman hanım verdi, cok büyük ihtimal orada ektireceğim ama fiyat beni oldukca şaşırttı, operasyon sürecine geçince burada sizlerle de paylaşmak isterim.

Sağolun.

Facebook Twitter Instagram