Gönderen Konu: Sedasyonlu saç ekimi  (Okunma sayısı 504 defa)

Gokayyyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sedasyonlu saç ekimi
« : 07 Mayıs 2023, 19:04:25 »
Herkese merhaba öncelikle,

Bende bir iki içerisinde saç ektirmeyi düşünüyorum ama anestezi sırasındaki acılı kısım beni korkutmakta. Bu yüzden sedasyon düşünüyorum. Forumu araştırdım ama bu konuda çok bir şey yazılmamış. Yaptıran var mı ve nerede yaptırdığını paylaşırsa birçok arkadaş için güzel bir bilgi olacak. Birde basınçlı anestezi gerçekten işe yarıyor mu deneyimleyenler aktarabilir mi?

Son olarak hem sedasyon hem de basınçlı anestezi ile saç ekimi oldukça acısız ve konforlu bir şekilde halledilebilir mi?

Teşekkürler.

Remymartin34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sedasyonlu saç ekimi
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2023, 23:21:20 »
Banada bugün Ekim sırasında Sedasyonlu işlem dediler ağrı sızı hissetmeyeceksin ama ben stres yaptım yinede

Gokayyyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2023, 23:22:29 »
Nasıl geçti operasyon, umarım iyi geçmiştir. Biraz bilgi verebilir misiniz?

Gokayyyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2023, 23:23:09 »
Banada bugün Ekim sırasında Sedasyonlu işlem dediler ağrı sızı hissetmeyeceksin ama ben stres yaptım yinede

Remymartin34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2023, 23:28:11 »
Yok hocam yaptırmadım henüz yanlış cümle oldu  görüşmeye gittim sadece kapora istediler de kararsızlıktan yatıramadım parayı ağrı sızı olur mu diye stres yaptım Sedasyonlu işlem de ağrı sızı olmayacak dedi bana bugün doktor ama bende stres var acı sızı olur mu diye sadece

Gokayyyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2023, 23:29:38 »
Yok hocam yaptırmadım henüz yanlış cümle oldu  görüşmeye gittim sadece kapora istediler de kararsızlıktan yatıramadım parayı ağrı sızı olur mu diye stres yaptım Sedasyonlu işlem de ağrı sızı olmayacak dedi bana bugün doktor ama bende stres var acı sızı olur mu diye sadece

Nereye gitmiştiniz hocam?

Sedasyon baya bir sakinleştiriyor diye araştırdım ama bende çok karasızım. Hep düşünüyorum nasıl olacak diye

Remymartin34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2023, 23:32:38 »
Nereye gitmiştiniz hocam?

Sedasyon baya bir sakinleştiriyor diye araştırdım ama bende çok karasızım. Hep düşünüyorum nasıl olacak diye
Esteworld ile görüştüm

Gokayyyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Mayıs 2023, 23:34:16 »
Esteworld ile görüştüm

sedasyon konusunda bilgi verdiler mi?

Ağızdan veya damar yoluyla veriyorlarmış sanırım.

Bilgilendirme yaptılar mı?

Remymartin34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 10 Mayıs 2023, 23:35:55 »
sedasyon konusunda bilgi verdiler mi?

Ağızdan veya damar yoluyla veriyorlarmış sanırım.

Bilgilendirme yaptılar mı?
O konuda bişey demediler sadece Sedasyonlu işlem yapılıp 15 dk uyutuyorlarmış pamuk gibi olucaksınız dendi

Gokayyyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Mayıs 2023, 23:38:11 »
O konuda bişey demediler sadece Sedasyonlu işlem yapılıp 15 dk uyutuyorlarmış pamuk gibi olucaksınız dendi

Anladım hocam. Bende araştırıyorum bakalım. Uyutmayı bilmiyordum. Bana sakinleştirici denilmişti ama farklı yöntemleri var demek ki

Remymartin34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 10 Mayıs 2023, 23:40:12 »
Anladım hocam. Bende araştırıyorum bakalım. Uyutmayı bilmiyordum. Bana sakinleştirici denilmişti ama farklı yöntemleri var demek ki
Ya aslında benim endişe ettiğim hem işlem ve işlem Sonrası ağrı sızı ve ödem oluşur mu diye stres yapıyorum sonuçta 7 saatlik operasyon yani hayırlısı bakalım

Gokayyyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Mayıs 2023, 23:44:51 »
Operasyon sonrası bir şekilde halledilir ya, işten izin alma sıkıntı değilse. Benim derdim o anestezi iğnelerini vurdukları aşama. O kısım gerçekten çok ürkütücü duruyor.

Remymartin34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 10 Mayıs 2023, 23:46:20 »
Operasyon sonrası bir şekilde halledilir ya, işten izin alma sıkıntı değilse. Benim derdim o anestezi iğnelerini vurdukları aşama. O kısım gerçekten çok ürkütücü duruyor.
İşte bende o kısmı düşünüyorum arkadan böyle vuruyorlardı sedasyonda olur mu o kısım işte

Gokayyyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 10 Mayıs 2023, 23:49:54 »
Sedasyon baya narkoz gibi bir şey, dünya umurunda olmuyor :) Stresini alıyor. Düzgün güvenilir bir hastane bulursam ben düşünüyorum.

Facebook Twitter Instagram