Gönderen Konu: Saçlarımı kazanma serüvenim  (Okunma sayısı 1624 defa)

patr1ck

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saçlarımı kazanma serüvenim
« : 18 Aralık 2023, 16:15:34 »
Herkese iyi günler 19 yaşındayım ve ailemin neredeyse hepsi tam kel olmasa da büyük ölçüde keller. Ben de korona dönemi saçımı uzattım ve çok döküldü ve önler seyrekleşti yanlar biraz açıldı. 2 sene önce saçımı kısalttım ve yağlar vesaire ile biraz toparladım şu an beni tatmin ediyor istediğim modeli yapabiliyorum ancak saçlarım yine de sık değil ve ince telli. Ben de hem ileriye dönük düşünerek hem de şu anki durumu da daha iyi hale getirmek amacıyla Minoxidil+finasteride kullanmaya başladım ikisini de 2 aydır kullanıyorum. Sabah akşam sadece ön bölgeye minoxidil %5 ve her gün 1.25 mg finasteride kullanıyorum. Saç dökülmem %50 oranında azaldı yarıya düştü yani. Saçlarımda da kalınlaşma mevcut. Minoxidil sayesinde de ön saç çizgimde bebek saçlarım çıktı ve bir miktar uzadılar. Yan etki olarak belki plasebodur bilmiyorum ama ilk kullandığımda kalp çarpıntısı gibi bir şey hissettim ama dediğim gibi psikolojik olma ihtimali yüksek. Onun dışında bir yan etki yok 0. Şu an 2. ay bitti her ay güncelleyeceğim herkese en azından var olan saçlarınızı uzun süreler kullanmak istiyorsanız bu tedaviye başlamasını öneririm (bir yan etki veya sağlık sorunu çıkmadığı sürece).

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saçlarımı kazanma serüvenim
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2023, 16:48:08 »
Herkese iyi günler 19 yaşındayım ve ailemin neredeyse hepsi tam kel olmasa da büyük ölçüde keller. Ben de korona dönemi saçımı uzattım ve çok döküldü ve önler seyrekleşti yanlar biraz açıldı. 2 sene önce saçımı kısalttım ve yağlar vesaire ile biraz toparladım şu an beni tatmin ediyor istediğim modeli yapabiliyorum ancak saçlarım yine de sık değil ve ince telli. Ben de hem ileriye dönük düşünerek hem de şu anki durumu da daha iyi hale getirmek amacıyla Minoxidil+finasteride kullanmaya başladım ikisini de 2 aydır kullanıyorum. Sabah akşam sadece ön bölgeye minoxidil %5 ve her gün 1.25 mg finasteride kullanıyorum. Saç dökülmem %50 oranında azaldı yarıya düştü yani. Saçlarımda da kalınlaşma mevcut. Minoxidil sayesinde de ön saç çizgimde bebek saçlarım çıktı ve bir miktar uzadılar. Yan etki olarak belki plasebodur bilmiyorum ama ilk kullandığımda kalp çarpıntısı gibi bir şey hissettim ama dediğim gibi psikolojik olma ihtimali yüksek. Onun dışında bir yan etki yok 0. Şu an 2. ay bitti her ay güncelleyeceğim herkese en azından var olan saçlarınızı uzun süreler kullanmak istiyorsanız bu tedaviye başlamasını öneririm (bir yan etki veya sağlık sorunu çıkmadığı sürece).
yaşadığın yan etki minoxidil yüzündendir minoxidil çünkü kendisi tansiyon ilacıdır o yüzden çarpıntı yapabilir

patr1ck

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2023, 02:44:53 »
Olabilir hocam evet

patr1ck

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2023, 02:55:19 »
Bu arada tedaviye başlamadan önce xpecia kullanıyordum 3 aydır saç kalınlığımı arttırdı diyebilirim ayrıca haftada 1 kafamın her yerine derma kalemle iğneleme yapıyorum 1.5mm ile biraz önce farkettim saç dolgunluğu ve sıklı konusunda tepe bölgemde baya bi iyileşme var finasteride sayesinde olabilir 3. ay olduğunda guncelleyeceğim.

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2023, 10:17:23 »
Bu arada tedaviye başlamadan önce xpecia kullanıyordum 3 aydır saç kalınlığımı arttırdı diyebilirim ayrıca haftada 1 kafamın her yerine derma kalemle iğneleme yapıyorum 1.5mm ile biraz önce farkettim saç dolgunluğu ve sıklı konusunda tepe bölgemde baya bi iyileşme var finasteride sayesinde olabilir 3. ay olduğunda guncelleyeceğim.
beklemekteyim hocam benim de 76 gün oldu

patr1ck

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2024, 16:59:47 »
Evet şu an itibariyle yaklaşık 3 ay olmuş durumda. Gözlemlediğim etkileri sıralıyorum;

1-Finasteride ve xpecia kullanıyorum ve tepe bölgem eskisinden daha gür ve kapalı duruyor eskiden gözüken açıklık tamamen kapanmış durumda.
2-saç çizgimde kısa kısa saçlar görüyorum minoxidil sayesinde çıktılar ve uzuyorlar.
3-şakaklarda hiç saç olmayan yerlerde ufak ayva tüyleri çıktı. İlk başta sarıydılar ama şu an bir kısmı karardı ve kalınlaştı onları daha da güçlendirip terminal saç kılına döndürmeyi hedefliyorum.
4-genel saç dolgunluğum arttı.

Yan etki olarak çok şükür bir şey yaşamadım henüz ilerki zamanlarda yine güncellerim.

yaşlıbirkızılderili

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 05 Mayıs 2024, 01:10:27 »
Hocam son durum nedir

patr1ck

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Mayıs 2024, 18:52:21 »
Hocam son durum nedir
Son durumda 6.5 ay olmuş durumda 6 aylık güncelleme yapacaktım unutmuşum :). Saç sıklığım artık ulaşabileceği maksimuma yaklaşmış durumda. Ön taraf seyrekliklerim de kalmadı orta-iyi arası bir sıklık durumuna geldi. Daha ne kadar iyiye gider bilmiyorum çünkü bu sonuçlar benim için gayet yeterli. Tepe bölgesine gelecek olursak da tedavi öncesine göre büyük fark var ve tepe bölgem tamamen kapanmış durumda. Onun dışında şakak bölgemde çıkan ayva tüyü kıvamındaki saçların %20-30 u (saç çizgime yakın olanlar) büyüdü ve saç oldu ancak geri kalanlar pek de büyüyecek gibi durmuyor. Ancak şunu da belirtiyim benim 7 yaşında bile saç çizgim şakaklarda geriydi :D. Son durum bu .Belki de yaşım genç olduğu için saçlar da yeni dökülmüş olduğu için hızlı etki gösterdi tedavi. Tedaviyi bırakmayacağım olanları korumak adına. İsteyen bana mesaj atabilir before-after fotoğrafları yollayabilirim sadece buradan paylaşmak istemedim sorunuz varsa da yazın hocam.

yaşlıbirkızılderili

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Mayıs 2024, 19:11:32 »
Son durumda 6.5 ay olmuş durumda 6 aylık güncelleme yapacaktım unutmuşum :). Saç sıklığım artık ulaşabileceği maksimuma yaklaşmış durumda. Ön taraf seyrekliklerim de kalmadı orta-iyi arası bir sıklık durumuna geldi. Daha ne kadar iyiye gider bilmiyorum çünkü bu sonuçlar benim için gayet yeterli. Tepe bölgesine gelecek olursak da tedavi öncesine göre büyük fark var ve tepe bölgem tamamen kapanmış durumda. Onun dışında şakak bölgemde çıkan ayva tüyü kıvamındaki saçların %20-30 u (saç çizgime yakın olanlar) büyüdü ve saç oldu ancak geri kalanlar pek de büyüyecek gibi durmuyor. Ancak şunu da belirtiyim benim 7 yaşında bile saç çizgim şakaklarda geriydi :D. Son durum bu .Belki de yaşım genç olduğu için saçlar da yeni dökülmüş olduğu için hızlı etki gösterdi tedavi. Tedaviyi bırakmayacağım olanları korumak adına. İsteyen bana mesaj atabilir before-after fotoğrafları yollayabilirim sadece buradan paylaşmak istemedim sorunuz varsa da yazın hocam.
Tebrik ederim hocam bende 2 aydır %0.2 oranında topikal finasterid kullanıyorum ve diğer şeyleride yapıyorum dermaroller masaj vs fakat daha gözle görülür bir sonuç alamadım ön taraflarım seyrek oral fine mi başlasam diyorum siz ne dersiniz bir de siz sadece fin mi kullandınız teşekkürler

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 07 Mayıs 2024, 23:12:29 »
Kardeşim seni tebrik ediyorum azminden ve korkmadan bu ilaçları kullanabildiğin için burda 30 40 yaşında adamlar finasteride den öcü gibi kaçıyorlar.Bide bize öncesi sonraıs fotoğrafları koyarsan buradaki abilerinede örnek olmuş olursun.

berkay fake

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 09 Mayıs 2024, 18:57:54 »
hocam seninle nasıl iletişim kurabilirim yeniyim burada

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 10 Mayıs 2024, 13:23:48 »
Saçların hayırlı olsun umarım böyle gider

Çok faydalı bir başlık değil ama. Fotoğraflarla desteklenmesi lazım. Paylaşım böyle yapılmamalı yanlış anlama.

.

Facebook Twitter Instagram